Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, Aleksija said:

uspeo si nekako da isprojektujes defetizam, nerealna ocekivanja i svi su isti poruku  cak i u ovu sasvim korektnu i hrabru akciju :) svaka cast. 

uvek zaboravim da nijedna aktivnost na svetu nije dovoljno savrsena za nase forumase.

A ti si, bojim se, uspela da u ono sto sam napisao ucitas sto je tebi, kao takodje nasem forumasu - drago.

Ni rekao ni pomislio da osudim samu akciju, pismo, ali zar ti se ne cini da u svemu nesto nedostaje.

Ili, zar je moguce da u danu kada Srbija broji vise od 400 obolelih tebi ne zasmeta - na istom ovom topiku - pominjanje nekog ekstremnogtm krila SPC, Dveri i tome slicno..., nego bas moja projekcija :isuse:  na koju se nisi osvrnula ni jednom jedinom konkretnom primedbom.

 

Osim uobicajenog RIP ''korektna i hrabra akcija, svaka cast...''

Link to comment
13 minutes ago, vememah said:

2015. je bilo 33 hiljade lekara u Srbiji, danas je možda nešto manje, ali teško da je za trećinu manje.

 

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/1902792/svaki-peti-lekar-nije-ispunio-uslove-za-licencu.html

 

Iz prezentacije o Lekarskoj komori:

h9LnFiE.png

https://prezi.com/ple-wd86jps3/lekarska-komora-srbije/

 

Znači da je ona stoka iznela prilično tačnu cifru, za promenu.

Link to comment
15 minutes ago, Aleksija said:

uspeo si nekako da isprojektujes defetizam, nerealna ocekivanja i svi su isti poruku  cak i u ovu sasvim korektnu i hrabru akciju :) svaka cast. 

uvek zaboravim da nijedna aktivnost na svetu nije dovoljno savrsena za nase forumase.

 

Akcija je definitivno hrabra. Šta će, ukoliko se spisak ozbiljno ne poveća, biti s tim ljudima i njihovim karijerama kad prođe hajp je interesantno pitanje.

Link to comment
7 minutes ago, namenski said:

A ti si, bojim se, uspela da u ono sto sam napisao ucitas sto je tebi, kao takodje nasem forumasu - drago.

Ni rekao ni pomislio da osudim samu akciju, pismo, ali zar ti se ne cini da u svemu nesto nedostaje.

Ili, zar je moguce da u danu kada Srbija broji vise od 400 obolelih tebi ne zasmeta - na istom ovom topiku - pominjanje nekog ekstremnogtm krila SPC, Dveri i tome slicno..., nego bas moja projekcija :isuse:  na koju se nisi osvrnula ni jednom jedinom konkretnom primedbom.

 

Osim uobicajenog RIP ''korektna i hrabra akcija, svaka cast...''

kad smo vec kod toga, koliko vidim,  u mlatkovom postu nema dveri, u tvom quotu ima - taj deo apsolutno ne razumem?

 

a ostalo... kasno je. ali mislim da ni sutra ne bih napisala nesto vise od utiska, nema potrebe. samo ti svoje....

 

Link to comment
9 minutes ago, Aleksija said:

kad smo vec kod toga, koliko vidim,  u mlatkovom postu nema dveri, u tvom quotu ima - taj deo apsolutno ne razumem?

 

To će da ostane mala misterija, pošto sam i ja video dveri, a sad ih nema, a nema ni edita, ili sam poludeo komplet.

Link to comment

Šta može biti sa tim ljudima kad sve ovo prođe, mogu samo ovi iz vlasti da ih poguraju ka Njemačkoj, što je vjerovatno polovini njih već na umu svakako. 

 

Mogu ih nogirati i dovesti svoje menadžere sa Singidingija i Megadeta (pošto smo u suficitu, pogotovo sa anesteziolozima i radiolozima npr), što će samo da dodatno ubrza ovaj raspad zbog kog se sve ovo i desilo. 

Link to comment

Stanišić: Oko 90 odsto kovid pacijenata na respiratorima premine

 

Ovaj postotak je prevelik. On još dodaje da je taj postotak svugdje isti i citirao je NYC i Italiju.

 

Znači da će od 200 ljudi koji su trenutno na respiratorima u srbiji preživjeti samo 20. 

U USA ih trenutno ima oko 16000 po worldometru.

 

Ne vjerujem da je postotak toliki ni u NYC ni u Italiji. 

 

U Francuskoj su na vrhuncu epidemije imali smrtnost  od 50% max na respiratorima i to se brzo smanjilo (jer su napredovali u poznavanju bolesti a najviše su napredovali u tehničkom pogledu).

 

Od dvoje koje poznajem koji su bili na respiratorima, nijedan nije preminuo. A jedan je imao i dva mozdana udara usput. 

 

 

 

Edited by borris_
Link to comment
14 minutes ago, borris_ said:

Stanišić: Oko 90 odsto kovid pacijenata na respiratorima premine

 

Ovaj postotak je prevelik. On još dodaje da je taj postotak svugdje isti i citirao je NYC i Italiju.

 

Znači da će od 200 ljudi koji su trenutno na respiratorima u srbiji preživjeti samo 20. 

U USA ih trenutno ima oko 16000 po worldometru.

 

Ne vjerujem da je postotak toliki ni u NYC ni u Italiji. 

 

U Francuskoj su na vrhuncu epidemije imali smrtnost  od 50% max na respiratorima i to se brzo smanjilo (jer su napredovali u poznavanju bolesti a najviše su napredovali u tehničkom pogledu).

 

Od dvoje koje poznajem koji su bili na respiratorima, nijedan nije preminuo. A jedan je imao i dva mozdana udara usput. 

 

 

 

 

Tekst: https://www.danas.rs/drustvo/probudio-se-posle-34-dana-na-respiratoru/

 

Ja tu vidim dve kljucne stvari - trebajuti iskusno i dobro obuceno medicinsko osoblje i da ga ima dovoljno. Mi vise nemamo ni jedno ni drugo i sad gradjani placaju ceh sto je vlast naterala gomilu medicinara da pobegnu. 

Link to comment
Šta može biti sa tim ljudima kad sve ovo prođe, mogu samo ovi iz vlasti da ih poguraju ka Njemačkoj, što je vjerovatno polovini njih već na umu svakako. 
 
Mogu ih nogirati i dovesti svoje menadžere sa Singidingija i Megadeta (pošto smo u suficitu, pogotovo sa anesteziolozima i radiolozima npr), što će samo da dodatno ubrza ovaj raspad zbog kog se sve ovo i desilo. 
To se i meni čini. Može biti mobinga po pojedinim ustanovama, od strane debila kao onaj što smo videli na onom snimku, ali to bi se desilo svakako i bez ovoga...
Ako ovo ikad prođe, tek se očekuje navala pacijenata koji nisu mogli da obave svoje preglede i intervencije zbog covida...
Juče mi kaže koleginica čija ćerka studira medicinu da su "digli" celu završnu godinu fakulteta da idu u bolnice...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Stanišić: Oko 90 odsto kovid pacijenata na respiratorima premine

 

Ovaj postotak je prevelik. On još dodaje da je taj postotak svugdje isti i citirao je NYC i Italiju.

 

Laže, naravno. U Švedskoj je u martu procenat preživljavanja i ozdravljenja pacijenata na intenzivnoj bio 64% (usrednjeno na celu zemlju). Kada se naučilo o terapijama, šta radi, krajem maja je taj procenat dostigao 84%. 

Link to comment

Ko kaze da laze, prosto zavisi kako neko definise pacijente na respiratoru

- da li tu racuna samo one na invazivnoj metodi, gde se pacijent stavlja u vestacku komu, sto mislim da je ovde slucaj jer je dr anesteziolog

 

- ili se tu racunaju i pacijenti u svesnpm stanju sa onim balonima na glavi, kojima se daje O2 pod pritiskom i koji su ipak laksi pacijenti u odnosu na ove prve, a kako ih definise infektolog frodo :happy: odnosno krizni stab 

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Stanišić: Oko 90 odsto kovid pacijenata na respiratorima premine

 

Ovaj postotak je prevelik. On još dodaje da je taj postotak svugdje isti i citirao je NYC i Italiju.

 

Znači da će od 200 ljudi koji su trenutno na respiratorima u srbiji preživjeti samo 20. 

U USA ih trenutno ima oko 16000 po worldometru.

 

Ne vjerujem da je postotak toliki ni u NYC ni u Italiji. 

 

U Francuskoj su na vrhuncu epidemije imali smrtnost  od 50% max na respiratorima i to se brzo smanjilo (jer su napredovali u poznavanju bolesti a najviše su napredovali u tehničkom pogledu).

 

Od dvoje koje poznajem koji su bili na respiratorima, nijedan nije preminuo. A jedan je imao i dva mozdana udara usput. 

 

 

 

za NYC je u aprilu bilo skoro 80%, ali se taj broj smanjio. u Srbiji u aprilu je taj procenat bio oko 50% ako su ista istinito rekli.

 

fazon u svemu ovome je da ti imas pacijenta na samom zacetku bolesti, pa je on kada dodje do respiratora vec u procesu lecenja, lekari su upoznati sa stanjem i znaju sta i kako im je ciniti kada se dodje do respiratora... NYC u aprilu i Italija u martu su bili kompletno ludilo gde nisu znali kuda udaraju. to se desava danas u Srbiji. ljude pregledaju, posalju kuci jer nemaju ekstremnu klinicku sliku, onda ako se oni nesretni vrate, dospevaju na respirator u narednih 30ak sati. zato je i procenat preminulih tako visok. 

moj drugar koji je zahvatio ovo sranje na pocetku "drugog talasa"TM je nedelju dana bio na intenzivnoj nezi, dobijao kiseonik. jednu noc je bilo hoce ili nece na respirator. to je bilo u momentu kada je u KCV bilo stotinjak ljudi. danas u KCV imas 3x vise ljudi(mozda i vise), dolaze pacijenti koji su vec u poodmakloj fazi bolesti koji su bili na kucnom lecenju... to je ona preopterecenost zdravstvenog sistema koja podize procenat smrtnosti. samo sto nasi idioti ni zivi ne bi priznali da je sistem pred pucanjem, tj da je pukao.

  • +1 1
Link to comment
kad smo vec kod toga, koliko vidim,  u mlatkovom postu nema dveri, u tvom quotu ima - taj deo apsolutno ne razumem?
 
a ostalo... kasno je. ali mislim da ni sutra ne bih napisala nesto vise od utiska, nema potrebe. samo ti svoje....
 
 
To će da ostane mala misterija, pošto sam i ja video dveri, a sad ih nema, a nema ni edita, ili sam poludeo komplet.
Bilo je, spomenuo sam ih u orginalnom postu i posle minut-dva sam preformulisao kraj posta izbacivši ih. Ne znam šta je TT da ne piše edit, ima neki glitch... Glupo je bilo spomenuti ih ali oni i slični ljudi su realnost iako manjina u Srbiji. Nervira me jer uostalom SPC radi do daljneg a kao okupljanja su zabranjena ali kašičica ne sme da se zabrani jer Samo Sarma Srbina Sputava. Sad ti njima reci da su lekari protiv toga, odma će da kažu da su protiv pravoslavlja...




Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Ja sam pricao o invazivnoj metodi, gde se pacijent stavlja u vjestacku komu (ova dvojica o kojim sam pricao su tako tretirani) i postotak smrtnosti je bio 40% (neki kazu 30%-40% a drugi 40%-50%) kada je bio vrh.

 

Ova cifra od 90% je po meni sumanuto velika. 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...