Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Just now, borris_ said:

Oni se ovdje zakopavaju samo pred ppp i jos nekim forumima i krugovima. Oni se ne zakopavaju pred vecinom.

ovo

nažalost

Link to comment

Apsolutno. Pravila farme i zadruge nalazu da na sve odgovire maksimalnom bezobraznoscu i pljuvanjem. Nema veze sto nema nikakvog smisla, bitno je glasno sasuti u lice sve sto imas. Ili nemas. Ali sasipaj samo... 

 

I vecina srecna. 

Link to comment
1 minute ago, mraki said:

Zašto oni ovo rade, čemu ove konferencije kad se samo dublje zakopavaju? 

 

Boli ih uvo, znaju dobro da sve dok drže uzde to zakopavanje im neće naškoditi. Ako ispuste uzde opet nije bitno koliko su se zakopali u svojim lažima jer će u svakom slučaju morati da zapale van zemlje ili da plate u kešu da ne budu krivično gonjeni.

Link to comment
Maska u zatvorenom prostoru je ok, a dok se setas, a nema guzve oko tebe, ne vidim poentu drzanja maske na licu ili mozda gresim?

 

U kaficu/restoranu na otvorenom kad sede dvoje i piju kafu/sok ili nesto jedu, razmak je najmanje metar... onda nema potrebe nositi masku, zar ne?

ja sam danas nosila masku u razredjenoj bashti u nigdeu, jer je jedan motor zaraze™ pocheo da neobuzdano kija za susednim stolom, naravno sa maskom pod vratom isuse.gif

 

eto poente dry.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment

Ipak u jednom trenutku ce njihova vlast puci. Prije korone, mislio sam de ce vladati dok ovaj ne ode na onaj svijet. Sada je situacija drugacija posto ce ponestati kesa. Jos maksimum 4 godina i to je to.

Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

Ipak u jednom trenutku ce njihova vlast puci. Prije korone, mislio sam de ce vladati dok ovaj ne ode na onaj svijet. Sada je situacija drugacija posto ce ponestati kesa. Jos maksimum 4 godina i to je to.

 

Ima dosta prostora za zaduživanje a čak i da ponestane keša ljudi će, kao i prošli put, rado da na hleb mažu borbu protiv unutrašnjih i spoljašnjih neprijatelja.

Link to comment
2 hours ago, gone fishing said:

pa kao što vidimo u američkim serijama tamo su i vatrogasci obučeni da intubiraju pacijente, kod nas lekari moraju da završe specijalizaciju za anesteziologe da bi to naučili da urade

 

Pacijent na respiratoru je stalno pod sedativima i veštački se održava iu nesvesnom stanju svo to vreme. Biće da je zbog toga neophodno stalno prisustvo anesteziologa. Po pravilu, na jednog takvog pacijenta dolazi ukupno 5 ljudi tokom 24 sata. 

Imam poznanicu koja je anesteziolog u kovid bolnici. To mi je pričala krajem februara, nisam je video od tada.

 

Sve i da je istina da postoje neiskorišćeni respiratori, po svoj prilici je tako ne zato što dermatolozi ne umeju da ih uključe, nego zato što nema dovoljno ljudi da opslužuju pacijente na respiratorima.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Frile said:

Sve i da je istina da postoje neiskorišćeni respiratori, po svoj prilici je tako ne zato što dermatolozi ne umeju da ih uključe, nego zato što nema dovoljno ljudi da opslužuju pacijente na respiratorima.

 

A i dermatolog ne ume da ga uključi. Možda dugme "on/off" ako ga pronađe, to može i moja baba, ali ne pričamo o tom uključivanju.

Link to comment

prichamo o tome da je sistem u problemu, tachno onom za koji smo rekli da ne sme da se desi. tu su dermatolog na kom ce da se polomi i anestezoiolog koji ne moze da se umnozi najmanje krivi.

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

prichamo o tome da je sistem u problemu, tachno onom za koji smo rekli da ne sme da se desi. tu su dermatolog na kom ce da se polomi i anestezoiolog koji ne moze da se umnozi najmanje krivi.

sent from bubamoto
 

pa mi ovde to razumemo a razumemo i  zašto se baš to desilo

 

ali brnaba i smrt kenjaju za onu srbiju kojoj te stvari nisu jasne, ne kažem da ne bi mogle biti da im se smisleno objasni, ali to je naravno aktivnost koju dočekati nećemo

 

tako da oni za većinsku strbiju zapravo odlično obavljaju posao ovim besramnim spinovanjima

Link to comment
 
Pacijent na respiratoru je stalno pod sedativima i veštački se održava iu nesvesnom stanju svo to vreme. Biće da je zbog toga neophodno stalno prisustvo anesteziologa. Po pravilu, na jednog takvog pacijenta dolazi ukupno 5 ljudi tokom 24 sata. 

Imam poznanicu koja je anesteziolog u kovid bolnici. To mi je pričala krajem februara, nisam je video od tada.
 
Sve i da je istina da postoje neiskorišćeni respiratori, po svoj prilici je tako ne zato što dermatolozi ne umeju da ih uključe, nego zato što nema dovoljno ljudi da opslužuju pacijente na respiratorima.
O tome je pričao Panić u onom intervjuu sa Lj. Gojgić

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
25 minutes ago, borris_ said:

Ipak u jednom trenutku ce njihova vlast puci. Prije korone, mislio sam de ce vladati dok ovaj ne ode na onaj svijet. Sada je situacija drugacija posto ce ponestati kesa. Jos maksimum 4 godina i to je to.

 

malo li je na ovu skupocu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...