Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

9 minutes ago, Apollo Creed said:

Šta će ti tumačenje, kad se ionako ne primenjuje:covid19:

Treba mi tumacenje jer smo zakazali svadbu za sepetembar za 120 ljudi i sad se dogovaramo da umesto toga napravimo samo rucak za 20 ljudi. Mislim traze nam da napisemo mail da odustajemo od organizacije i da zelimo samo rucak, preko telefona su nam rekli da depozit ostaje i da cemo onda samo doplatiti koliko je razlika (sto je nama svakako ok). Ali me cudi sto nam kazu da ce moci da nam potvrde da li ce rucak biti u prosotru koji mi zelimo jer ce probati da ga izdaju u naprednih 2 nedelje za taj datum. Sto znaci da oni misle da ce moci da ogranizuju proslave za 100 ljudi? 

Link to comment
2 minutes ago, Shitgenstein said:

@BarryWhite hoćeš da kažeš da bi održao svadbu sa 120 ljudi da to nije zabranjeno?

This is why we can't have nice things.

Svadbu smo zakazli u februaru 2020, posle smo pricali o smanjenju broja ljudi na oko 70 a posle je postalo evidentno da ni to nema sanse za septembar tako da smo resili da napravimo samo rucak. Ali smo cekali zvanicnu odluku drzave o zabrani okupljanja jer smo dali depozit i hteli smo da imamo pravni osnov zasto smo odlucili za otkazivanje tj da umesto praslave za 120 ljudi napravimo rucak za 20 ljudi. Mislim i tih 20 je koliko vidim po ovoj odredbi protivno uredbi. Nije mi jasno po kom osnovu se nadaju da ce za taj datum moci da iznajeme prostor nekom drugom ako su zabranjena okupljanja za vise od 10 ljudi na otvorenom i zatvorenom...

  • +1 1
Link to comment

Evidentno se ne poštuje. Svi restorani rade bez nekih većih ograničenja. Umesto da su zatvoreni, ili da rade smanjenim kapacitetom. Bacim pogled sa ulice, i retko gde sam video npr. plastične pregrade. 

Link to comment
Svadbu smo zakazli u februaru 2020, posle smo pricali o smanjenju broja ljudi na oko 70 a posle je postalo evidentno da ni to nema sanse za septembar tako da smo resili da napravimo samo rucak. Ali smo cekali zvanicnu odluku drzave o zabrani okupljanja jer smo dali depozit i hteli smo da imamo pravni osnov zasto smo odlucili za otkazivanje tj da umesto praslave za 120 ljudi napravimo rucak za 20 ljudi. Mislim i tih 20 je koliko vidim po ovoj odredbi protivno uredbi. Nije mi jasno po kom osnovu se nadaju da ce za taj datum moci da iznajeme prostor nekom drugom ako su zabranjena okupljanja za vise od 10 ljudi na otvorenom i zatvorenom...
Znam da je lako "tuđim ..... po koprivama mlatiti", ali brate, potpis i možda ručak za vas 3-6 i ćao.
Brate, ako krenu da se razboljevaju posle jel ti nije neprijatno da svadba bude uzrok?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
45 minutes ago, BarryWhite said:

Ima li neko od pravnika ko moze da rastumaci ovu odradbu i njenu primenu?

 

Mislim da postoje posebne odluke za okupljanja, proslave, kafice/restorane... nije svuda isto pravilo o 10 ljudi na istom mestu.

Recimo u GSP ima sigurno vise od 10 ljudi u zatvorenom prostoru

Link to comment
11 minutes ago, Frank Pembleton said:

Znam da je lako "tuđim ..... po koprivama mlatiti", ali brate, potpis i možda ručak za vas 3-6 i ćao.
Brate, ako krenu da se razboljevaju posle jel ti nije neprijatno da svadba bude uzrok?

.... Shiit has hit the fan!
 

Tako je vecina vencanja sada, da ja znam. 

 

Generalno ljudi su mnogo odgovorniji nego sto im se potcitava, nego uvek manjina koja se bahati upada u oci. 

Link to comment
45 minutes ago, Frank Pembleton said:

Znam da je lako "tuđim ..... po koprivama mlatiti", ali brate, potpis i možda ručak za vas 3-6 i ćao.
Brate, ako krenu da se razboljevaju posle jel ti nije neprijatno da svadba bude uzrok?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

npr. veterinarka iz Paracina umrla jer se zarazila na svadbi u BG. I svi mediji pisu o tome, NA SVADBI SE ZARAZILA da ga jebem koji bih osjecaj imao da je moja svadba u pitanju i da neko umre zbog predjela, muzike i ceremonije.

Link to comment

Te zabrane su mrtvo slovo na papiru.

Kod mene u kraju održavaju se i žurke i proslave po kafanama.

Niko ne kontroliše sprovođenje mera

Link to comment

Jebale ih zurke i proslave u doba korone. To je sad vec druga krajnost. Moj drug je kum na svadbi u petak, bice ih cak sestoro. Moze prava svadba da saceka. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...