Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Ja se prehladio prošle nedelje ,malo me grlo bolelo pa posle slinavio sve normalno . Znam i kada sam se prehladio . Mada za vikend skroz mi se zapusio nos ,otežano sam disao . Verovatno sam se dodatno uprpao zbog ovih priča kako silazi na pluća. Naravno kod lekara opšteg više ne možeš ,nego u covid . Tamo tretman kao da si zaražen . Dao krv ,pregledali me snimio pluća ,kao javicemo ti telefonom . Prošla dva dana ,ja zovem 10x i tek jutros mi javljaju kako su mi rezultati svi dobri i pitaju me da li sam podigao lek . Koji lek pitam ,hemomycin.

. Podignite kažu pa ako hoćete dodjite na kontrolu za par dana . Mene već ova prehlada skoro prošla. Čekaj oni sada ovaj lek svima daju i gde treba i ne . Ja sad čuo skoro za ovaj lek pojavom covida. Šta li će biti na jesen i zimu kad krenu respiratorne infekcije i sve se to izmeša sa vidim.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Meni je logično da je najviše anesteziologa, tj onih koji su praktičari i koji su ovde najdirektnije nadrljali.

Da li se infektolozi bave lečenjem u ovoj situaciji ?

naravno. anesteziolozi, pulmolozi i infektolozi su u direktnom kontaktu sa pacijentima. logistika su imunolozi i radiolozi. e sada, u KCV su u aprilu imali i par internista. da li isto kao ispomoc ili su radili direktno sa paacijentima, ili sta vec i kako, to ne  znam... ali posto fali lekara, sada su svi sve... mozda steins bude bolje objasnio organizaciju :) 

Link to comment
1 hour ago, duma said:

Ali nema infektologa, a oni bi prvi trebali da

 potpišu. Pretpostavljam da je to zbog esnafske solidarnosti s ovim iz kriznog štaba, a voleo bih da čujem šta drugo može biti. Sumnjam da se sad oni boje pritisaka, sem  toga, nisu se oglasili ni penzioneri. Nemoguće je da su zadovoljni.

27 anesteziologa, a nijeda infektolog. Kao da idu po katedrama,

Masovnija podrska bilo cemu ide kad sistem pocne da se krnji ozbiljno, kad neko odskrine vrata Mordora i napravi prolaz. Sto je posao opozicije. Neorganizovane grupe pojedinaca su napad muve na slona. To ne fercera u 99,9% slucajeva.

Link to comment
25 minutes ago, Ted said:

Masovnija podrska bilo cemu ide kad sistem pocne da se krnji ozbiljno, kad neko odskrine vrata Mordora i napravi prolaz. Sto je posao opozicije. Neorganizovane grupe pojedinaca su napad muve na slona. To ne fercera u 99,9% slucajeva.

Tako je, nikog bukvalno ne vidim da je potpisao iz mog grada a svi pizde privatno i tu i tamo medju svojim fb prijateljima, ukljucujuci infektologa kog znam, anesteziologa, interniste...

Ne kazem ovo sto im zameram i moralisem, jbg, nznm, dovoljno im je tesko na terenu..

 

Edit

Trenutno ima 720 potpisa, jos se uzdam da ce se stvoriti pukotine i krenuti sire lancano potpisivanje

Edited by InvisibleLight
Link to comment
3 minutes ago, InvisibleLight said:

 

Edit

Trenutno ima 720 potpisa, jos se uzdam da ce se stvoriti pukotine i krenuti sire lancano potpisivanje

Gde može da se vidi lista?

Link to comment
2 minutes ago, Jumanji said:

 

 

Ali "nema veze ako ste i lagali vi ste najnormalniji":lolol::frust:

 

Nonsarlantan sarlatan, magicna formula za uspeh i 'moja majka vas obozava' popularnost

Link to comment
Tako je, nikog bukvalno ne vidim da je potpisao iz mog grada a svi pizde privatno i tu i tamo medju svojim fb prijateljima, ukljucujuci infektologa kog znam, anesteziologa, interniste...
Ne kazem ovo sto im zameram i moralisem, jbg, nznm, dovoljno im je tesko na terenu..
 
Edit
Trenutno ima 720 potpisa, jos se uzdam da ce se stvoriti pukotine i krenuti sire lancano potpisivanje
Jedino što možeš kad ti neko kuka, da pitaš a šta misliš o ovom apelu/jesi li potpisao?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Quote
Mada je jedan od potpisnika otvorenog pisma u kom se traže promene, Milošević ne očekuje konkretnu reakciju nadležnih na stavove iznete u pismu.
 
"Ne očekujem ništa, osećao sam moralnu obavezu da to potpišem i da nešto uradim, ali mislim da smo svi osuđeni na propast", zaključio je dr Milošević.

 

 

Link to comment
Quote

Sindikalni poverenici širom Srbije javljaju nam da ih poslodavci već sada pozivaju kako bi im predočili koliko je teška situacija, koliko nema proizvodnje, izvoz je otežan, nema para i ti razgovori su priprema za ono što nam dolazi od jeseni kada mnoge firme više neće moći da funkcionišu. Pre dva dana bio je jedan takav sastanak u Valjevu, u Krušiku, gde su sindikati burno reagovali zbog predloga da dođe do smanjenja regresa, toplog obroka i prevoza, kako bi se sprovele mere štednje. Objašnjeno im je da postoje problemi i sa poslovima koji su ugovoreni i završeni, jer ih naručilac ne preuzima zbog toga što je Srbija među epidemiološki ugroženijim zemljama – kaže Savić.

https://www.danas.rs/ekonomija/madzar-mozda-ce-i-penzije-morati-da-se-diraju/

 

Super su nam bili izbori i utakmice i opuštanje u maju... I ono malo pivrede što izvozi, otići će u 3 lepe...

Link to comment

vest od juče:

Na Infektivnom odeljenju Opšte bolnice „Dr Aleksa Savić“ u Prokuplju trenutno je smešten 61 pacijent sa simptomima korona virusa, a kod njih 18 je potvrđeno prisustvo virusa, saopštili su danas iz te zdravstvene ustanove.

 

pa jbt :wacko:

Link to comment

Meni nije jasno kako se tumaci ova odredba koja je stupila na snagu 17/07/2020 kad u svim restoranima i kaficima ima po vise od 10 ljudi u istom trenutku u objektu:

"Radi sprečavanja širenja zarazne bolesti COVID-19 izazvane virusom SARS-CoV-2 zabranjuju se javna okupljanja na celoj teritoriji Republike Srbije na javnim mestima u zatvorenom i otvorenom prostoru – kada se istovremeno okuplja više od 10 lica, s tim što rastojanje između prisutnih lica mora biti najmanje 1,5 m, odnosno na svaka 4 m² može biti prisutno jedno lice."

Ima li neko od pravnika ko moze da rastumaci ovu odradbu i njenu primenu?

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...