Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

javio se genije iz ilegale, mmw čim krene da pada broj zaraženih i pacijenata po bolnicama krenuće u novu turu gostovanja po medijima, da priča kako je on uvek bio u pravu :covid19:

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Tale said:

Broj testiranih se ne odnosi na prethodna 24 sata, to su samo rezultati testova koji su završeni u tom periodu.

Uzorci uzeti ko zna kada, pronađeni zagubljeni i tome slično.

Ništa od ovih brojeva ne može da se stavi u neki odnos koji bi mogao da služi kao indikator.

Verujem da se ni ukupan broj testiranih ne odnosi na broj pojedinačnih testiranih osoba već na broj utrošenih testova.

Još u aprilu smo čini mi se zaključili da ove njihove brojeve ne vredi pratiti.

Meni se čini da je ovde relevantno jedino stanje po bolnicama.

Dakle pratiti broj hospitalizovanih ili ga bar pokušati pratiti. I da li idu nove bolnice u sistem ili se gase i tako nekako se dovijati.

 

Ed.

A u mom komšiluku piči neka muzika, nešto kao žureza se dešava :ph34r:

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, Pramheda said:

Ja imam neki osećaj da će to pismo proći potpuno nezapaženo.

 

Bogami neće. Do sada je potpisalo više od 500 lekara, revolt se ubrzano širi. 

 

Gamad su digla uzbunu, Krlo je dobio zadatak da skuplja kontrapotpise, na Pinku se poimence prozivaju potpisnici Poziva.

 

 

Ovo ih je jako jako zabolelo, a očito će još jače, jer se ne smiruje već eskalira.

 

 

  • +1 7
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

sad kad je napravio sranje, povukao se u ilegalu. lepo -_-

i shto bre brate, sve su uradili kako je rekao :unsure:

sent from bubamoto
 

 

Šta je nalupao i kakvu je štetu napravio u manastir treba da ide.

Link to comment
2 hours ago, dobar1 said:

Meni nešto nije jasno, testira se 9000-10000 ljudi, pozitivnih 3-4%, zašto se testira toliki broj, pacijenata, nije moguće da idu na prazno u kovid ambulante, a da nemaju neke simptome.

Ko koga ovde laže?

 

 

Ne znam je neko zakacio danas u BG hronici prilog iz neke od palilulskih ambulanti. Znacajno povecanje broja pacijenata u zadnjih 7 dana. Dakle pre sedmicu cela Palilula sa svoje cetiri ambulante odradila 220 rendgenskih snimaka dnevno kod ljudi sa primetnim simptomima. Zadnjih dana u toku nocne smene u ambulanti u C. Caplina pregledaju 60 pacijenata. 

 

Palilula je koliko? 10% Beograda, svaki dan imaju stotine prijava. Pa saberimo I testove ovih sa Torlaka i Batuta... ode na Beograd vise hiljada testova dnevno sigurno. 

 

Ali koliko je pozitivnih? To je vaznije pitanje. Ko je bio u nekoj od tih ambulanti zna da su retki koji dolaze bez ozbiljnih simptoma

Edited by dillinger
Link to comment
40 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Bogami neće. Do sada je potpisalo više od 500 lekara, revolt se ubrzano širi. 

 

Gamad su digla uzbunu, Krlo je dobio zadatak da skuplja kontrapotpise, na Pinku se poimence prozivaju potpisnici Poziva.

 

Ovo ih je jako jako zabolelo, a očito će još jače, jer se ne smiruje već eskalira.

Koliko sam video među potpisnicima nema infektologa. Njih bi ovo trebalo najvuše da se tiče. Kolegijalnost s onim iz štaba, ili nešto drugo?

Uzgred, treba pročitati Hipokratovu zakletvu. Nije tamo pacijent najbitniji, već struka. Samo ovde je baš struka ugrožena.

Edited by duma
Link to comment

ja po stoti put isto, valjda mi nije dovoljno upechatljivo nishta, da li oni na pochetku karijere uopshte imaju trenutak kad polazu tu zakletvu, ono, toga, shtap, zmija, danas kada postajem hipokrat :unsure:

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, duma said:

Koliko sam video među potpisnicima nema infektologa. Njih bi ovo trebalo najvuše da se tiče. Kolegijalnost s onim iz štaba, ili nešto drugo?

Uzgred, treba pročitati Hipokratovu zakletvu. Nije tamo pacijent najbitniji, već struka. Samo ovde je baš struka ugrožena.

 

Ima 19 profesora, 7 magistara, 7 docenata, 8 primarijusa i 27 anesteziologa. 

Link to comment
8 hours ago, Halvard said:

Danica Grujičić uspela da poveže NATO bombradovanje i koronu :hail: 

 

Da, budući da je Crna Gora baš bila zasipana tepih bombama. A i Makedonija i Rumunija takođe, budući da su tu negde u rangu sa nama. 

 

Živim za dan kad će dotična nestati iz medija, smatram da je hiljadu puta malignija pojava od kompletnog kriznog štaba sa sve ludim Nestorom i DKT. 

nešto drugo je meni zaparalo uši u njenom izlaganju, naime oni rade, tj radili su serološka ispitivanja pacijenata pre prijema na lečenje i ustanovili su da tek njih 7 promila ima antitela na koronu, pa ih više ne testiraju ako sam dobro razumeo, jer je korona prisutna kod tako zanemarljivog broja pacijenata

- e sada sigurno je da se onkološki pacijenti maximalno čuvaju ali koliko im to smanjuje izloženost virusu, 2 pa neka bude i 3 puta manje od prosečnog građanina, što bi značilo da je tek 2% stanovništva prokuženo

Link to comment
5 hours ago, Dankan Ajdaho said:

 

Ima 19 profesora, 7 magistara, 7 docenata, 8 primarijusa i 27 anesteziologa. 

Ali nema infektologa, a oni bi prvi trebali da

 potpišu. Pretpostavljam da je to zbog esnafske solidarnosti s ovim iz kriznog štaba, a voleo bih da čujem šta drugo može biti. Sumnjam da se sad oni boje pritisaka, sem  toga, nisu se oglasili ni penzioneri. Nemoguće je da su zadovoljni.

27 anesteziologa, a nijeda infektolog. Kao da idu po katedrama,

Edited by duma
Link to comment
7 hours ago, dùda said:

Još u aprilu smo čini mi se zaključili da ove njihove brojeve ne vredi pratiti.

Meni se čini da je ovde relevantno jedino stanje po bolnicama.

Dakle pratiti broj hospitalizovanih ili ga bar pokušati pratiti. I da li idu nove bolnice u sistem ili se gase i tako nekako se dovijati.

 

Ed.

A u mom komšiluku piči neka muzika, nešto kao žureza se dešava :ph34r:

Nije važno koliko ćemo mi pratiti brojeve već čuveni krizni štab.

Ako uzmemo u obzir izjavu potpukovnika i Jankovića da stručni deo štaba nema uvid u bazu (odnosno da se oslanjaju na podatke koje i nama saopštavaju jednom dnevno) kao činjenicu, onda je jasno da nema nikakve kontrole epidemije van zadatih uslova za indikatore stanja a koje postavlja "neko odozgo" štelujući te podatke.

 

Link to comment
7 hours ago, duma said:

Koliko sam video među potpisnicima nema infektologa. Njih bi ovo trebalo najvuše da se tiče. Kolegijalnost s onim iz štaba, ili nešto drugo?

Uzgred, treba pročitati Hipokratovu zakletvu. Nije tamo pacijent najbitniji, već struka. Samo ovde je baš struka ugrožena.

Meni je logično da je najviše anesteziologa, tj onih koji su praktičari i koji su ovde najdirektnije nadrljali.

Da li se infektolozi bave lečenjem u ovoj situaciji ?

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...