Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 minutes ago, Jumanji said:

 

I Nestor je izgleda shvatio da je vrag odneo šalu, pa se sklonio iz medija i pustio Kona da lupeta za sve pare.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, fren said:

Jel jos neko cuo da, osim dzipa, sad ima i stan na bg na vodi?

 

Pominjao je ovde neko pre neku nedelju, ali ostalo samo na glasinama.

  • +1 1
Link to comment

Jel' bilo da je Zukorlić optužio vlast u NP da laže?

 

Kaže, on ima info iz JKP Čistoća (valjd oni sahranjuju) da ima preko 100 mrtvih u poslednjih mesec dana od korone...

Link to comment
1 hour ago, cedo said:

 

 

e to sam ja trazio @vememah da uradi :D 

ne da lazu ... lazu ko psi

 

evo, nije me mrzelo da nadjem izvore za brojke koje je Sabic ostavio (a nisam ni sumnjao u njih)

 

235 Vojvodina

148 Uzicki kraj

20 u Novom Pazaru (tu mu je greska ... za ceo vikend je 68 ... ne menja sustinu)

92 Macvanski okrug

 

dalje necu ni da trazim ... brojke su izdrzane ... za ovo treba povesti proteste sa zahtevima da netko zavrsi zatvor

  • +1 4
Link to comment
4 hours ago, villiem said:

 

Trenutno na N1 Merketic A. direktor infektivne, deluje da oni to drze pod kontrolom, drugi pristup, druga atmosfera, nako uopsteno

Primena jednostavnih mera daje najbolje rezultate, po njenom tonu oni to ne moraju da vikaju

 

 

 

Mislim da oni koji su prelezali trebaju i neki period oporavka, stim u vezi nije pametno da se zaraze  s necim drugim, u nekom kratkom roku bar

 

U Konzum bez maske (a i u druge zatvorene prostore) možeš da uđeš samo s jurišnim naoružanjem eventualno.

Link to comment
4 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

U Konzum bez maske (a i u druge zatvorene prostore) možeš da uđeš samo s jurišnim naoružanjem eventualno.

although...

Quote

Međutim sada, u petak, u desetak klubova koje smo obišli od ponoći do četiri ujutro ni inspektora ni policije, ali ni pretjeranog pridržavanja preporuka, i to više od gostiju nego osoblja u njima. Ritz se u našoj blitzkrieg patroli na kraju pokazao kao jedan od profesionalnijih - jedini su nam izmjerili temperaturu na ulazu, osoblje bez iznimke operira sa zaštitnom opremom, a dezinficijensi su na svakom koraku. Čak i žena koja čisti toalete odrađuje to s maskom i rukavicama.

Međutim, a to se pokazalo na svakom mjestu u petak, najmanji su problem maske, dezinficijensi i konobari. Razmak između gostiju, zabranu plesnog podija i slične preporuke u praksi je gotovo nemoguće poštovati. A čini se da i ljude, barem one koji su krenuli u izlazak, zaraze nije strah. Jer od petstotinjak njih s kojima smo partijali, samo je jedan nosio masku.

- Ma kakve maske, tko to još nosi - kaže nam gost u Alcatrazu.

 

 

Link to comment
10 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

U Konzum bez maske (a i u druge zatvorene prostore) možeš da uđeš samo s jurišnim naoružanjem eventualno.

Jbg, i kod nas u Lidl ne puštaju bez maseke... ALi, recimo, jutros u Rodi, svi su imali masku, iako nema kontrole...

 

ALi, na otvorenom, u kafićima, niko živ ne nosi, ja bio zapanjen da je baš tako... NS, subota popodne...

Link to comment

Moja majka radi u jednoj velikoj drzavnoj firmi. Pre nekih mesec dana su imali neko strucno usavrsavanje odakle se polovina vratila bolesna. Posle toga je dosta ljudi iz te firme zarazeno, neki su i u bolnici. Njen sektor se vratio da radi od kuce, ali su neke druge filijale ostale otvorene gde ljudi ladno dolaze na posao sa temperaturom 38, usput ostave i dete u vrtic, a zabranjeno im je da se prica ko je bolestan. Verujem da ovo nije jedini slucaj, tako da su sve ove tzv mere kozmetika. Mi prvo treba da stvorimo situaciju u kojoj ce za pocetak oni koji su bolesni da sede kod kuce i ne sire to okolo. Juce vidim na RTSu najavu emisije Mire Adanje Polak gde se mrtva ladna izvinjava sto ne moze ljudski da uradi emisiju jer je u karantinu, pa je pozvala gosta i tv ekipu kod sebe na gajbu. Cemu onda sluzi karantin? Koja je razlika da li ces ti licno da ides okolo i sejes virus ili ces da primas ljude kod sebe, pa da onda njih saljes dalje i da to sve prenosi drzavna televizija

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, dillinger said:

Beograd niti bilo koju opstinu niko nikad nije obradio na dnevnom nivou mesecima unazad? 

 

 

to je zato sto bi, ako na ove brojke koje je prenela Aleksija primenimo izjavu glavnog lazova

 

Tako je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić kao razlog za nove restriktivne mere istakao to “što se više od 80 odsto zaraženih nalazi u Beogradu“, ne navodeći tačan broj novih slučajeva koronavirusa u glavnom gradu Srbije.

 

dosli do brojke o par hiljada zarazenih u Srbiji

  • +1 1
Link to comment

Meni nije jasno zašto još uvek niko od novinara na tim kzš nije ovo ovako lepo sabrao, onda naveo broj koji su objavili i pitao u čemu je stvar.

Link to comment
25 minutes ago, cedo said:

 

Pa OK, nek' dođemo da tačne cifre. Koga misle da zajebu sa ovim? Skoro svi su nam već zatvorili granice, a sumnjam da iko, makar u Beogradu, veruje u te cifre. Samo se dalje zakopavaju i povećavaju opšte nepoverenje u krizni štab.

 

Kad bi izašli sa pravim ciframa možda bi uspeli da nateraju građane da se konačno uozbilje. Danas išao kolima s prijateljima na izlet, stavio masku pri ulasku, opšti smeh.

Edited by Anonymous
Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

 

 

Kad bi izašli sa pravim ciframa možda bi uspeli da nateraju građane da se konačno uozbilje. Danas išao kolima s prijateljima na izlet, stavio masku pri ulasku, opšti smeh.

Moj kolega se zarazio u kolima, od drugog kolege...

 

ALi, kontam da u kolima ni maska na pomaže, ako su prozori zatvoreni... No, to nije razlog da se ne nosi i smanji šanasa za zarazu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...