Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Moja koleginica je poreklom iz Hr i ima rođenu sestru koja radi u bolnici u Vukovaru. Kaže da njena sestra potvrđuje da u toj bolnici nije bilo ni jednog zaraženog medicinskog radnika, a poslednjeg pacijenta su videli pre nekoliko nedelja.

Link to comment
2 hours ago, harper said:


Laicki, ako se imunitet stice od ovog jebenog virusa sve ovo sto sada prezivljavamo preko leta bi zapravo trebalo da nam pomogne da lakse preguramo jesen. Cini mi se da je sada manje-vise jasno da ce procenat stanovnistva koje nece biti zarazeno do pojave vakcine biti veoma mali, tako da je sada strategija samo da se covek

 

Na testiranju na antitela, u firmi, jedina osoba koja je bila dokazano bolesna od covid19 i u aprilu ležala u bolnici - sada nema antitela. Rađen neki seroliški test u privatnom labu, ne ovaj kineski u državnim dz.

Link to comment
22 minutes ago, Halvard said:

Broj hospitalizovanih

Hrvatska: 129

Srbija: 4735

 

Na respiratoru

Hrvatska: 9

Srbija: 187

 

Kako? 

Neko nas sabotira..mozda je vlada

 

Dan kada su podsprdni stihovi postali istina

Link to comment

moj kum se danas vratio iz hrvatske

tamo se objavljuje sve po županijama i to ide recimo ovako

danas u toj i toj županiji ima xy zaraženih a od tih xy je z već praćeno jer su bili u kontaktima, pa sve tako

pa oni su vasiona za nas

Edited by dùda
  • +1 3
Link to comment

+1

 

Moji Splićani (oboje lekari, on privatno, ona u KBC) kažu da su svi novi poslednjih ~dve nedelje kontakti već zaraženih, da se sve prati do detalja, ko s kim, kad, gde, testiraju i samoizoluju na najmanju sumnju...

Link to comment
4 hours ago, InvisibleLight said:

 

drugim recima - nesto sto je najlakse umisliti ako se obraca paznja :D

u to ime, treba se povremeno iskljuciti iz covid vesti i simptoma, inace fijuk :D odoh trenirati sama (i ta upala blaga upala misica, bol sto prati svaki trening mi sad bas zbunjujuca :lolol:)

Taj sam. :D

Link to comment
13 minutes ago, dùda said:

moj kum se danas vratio iz hrvatske

tamo se objavljuje sve po županijama i to ide recimo ovako

danas u toj i toj županiji ima xy zaraženih a od tih xy je z već praćeno jer su bili u kontaktima, pa sve tako

pa oni su vasiona za nas

Poklapaju li im se brojevi? Za nas je i to misaona imenica...

Edited by mraki
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Jozef K. said:

Koliko je to tačno da su bili bolesni sigurno od kovida? Kakva je klinička slika? I od boginja može dva puta da se dogodi da se razboli. Ne razvije svaki organizam imunitet. Samo koliko znam sve reinfekcije su daleko slabije kod virusa gde se to dogodi.

valjda dr stevanović direktor infektivne klinike i član štaba zna šta priča, a u petak je to rekao na kzm, da sada ponovo leči neke pacijente koje je lečio u aprilu, a koliko znamo ljudi sa blagim simptomima se šalju na kućno lečenje ili u arenu, svakako ne završavaju na prenetrpanim klinikama, toliko o tome da će preležavanje virusa sada garantovati mirnu jesen/zimu

- ili da se nadamo da je dr izlapeo i da ne pamti šta je juče imao za ručak a kamoli pacijenata iz aprila sa kojima se družio 2 ili 3 nedelje ili pak da je šarlatan koji ne ume da razlikuje prehladu od korone :D

Link to comment
3 minutes ago, mraki said:

Poklapaju li im se brojevi? Za nas je i to misaona imenica...

kaže kum da je baš proveravo i da se poklapaju

 

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, gone fishing said:

valjda dr stevanović direktor infektivne klinike i član štaba zna šta priča, a u petak je to rekao na kzm, da sada ponovo leči neke pacijente koje je lečio u aprilu, a koliko znamo ljudi sa blagim simptomima se šalju na kućno lečenje ili u arenu, svakako ne završavaju na prenetrpanim klinikama, toliko o tome da će preležavanje virusa sada garantovati mirnu jesen/zimu

- ili da se nadamo da je dr izlapeo i da ne pamti šta je juče imao za ručak a kamoli pacijenata iz aprila sa kojima se družio 2 ili 3 nedelje ili pak da je šarlatan koji ne ume da razlikuje prehladu od korone :D

 

ne kažem da nije istina, o tome se pisalo već mnogo puta i u Kini još u martu i kasnije svuda, ali mene ne bi iznenadilo da naši lažu čak i za to :)

ako kaže da se još niko nije zarazio 2 puta onda će ovi što su preležali početi skroz da se zajebavaju, a to može da povuče i dosta ovih koji nisu bili zaraženi. Struka je sad opet u fazi da je virus mutirao u kombinaciju ebole i kuge od koje ćemo svi pomreti, a onda mora malo da zaplaši i ove koji su već preležali.

lažu iz najgorih namera, lažu i iz najboljih namera, lažu i kad lažu

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, dùda said:

 

pa oni su vasiona za nas

 

Trenutno na N1 Merketic A. direktor infektivne, deluje da oni to drze pod kontrolom, drugi pristup, druga atmosfera, nako uopsteno

Primena jednostavnih mera daje najbolje rezultate, po njenom tonu oni to ne moraju da vikaju

 

 

 

Mislim da oni koji su prelezali trebaju i neki period oporavka, stim u vezi nije pametno da se zaraze  s necim drugim, u nekom kratkom roku bar

Link to comment
32 minutes ago, gone fishing said:

valjda dr stevanović direktor infektivne klinike i član štaba zna šta priča, a u petak je to rekao na kzm, da sada ponovo leči neke pacijente koje je lečio u aprilu, a koliko znamo ljudi sa blagim simptomima se šalju na kućno lečenje ili u arenu, svakako ne završavaju na prenetrpanim klinikama, toliko o tome da će preležavanje virusa sada garantovati mirnu jesen/zimu

- ili da se nadamo da je dr izlapeo i da ne pamti šta je juče imao za ručak a kamoli pacijenata iz aprila sa kojima se družio 2 ili 3 nedelje ili pak da je šarlatan koji ne ume da razlikuje prehladu od korone :D

Ne znam koliko može njemu da se veruje. Verujem da ima rezaražavanja, ali je pitanje šta je tu u stvari bilo. Mislim da i onaj ko je preležao treba da se ponaša normalno i da ne iskušava sreću.

Link to comment
4 hours ago, omiljeni said:

jedino objašnjenje je da  imaju kontrolnu grupu od 7000 ili 8000 ljudi koje drže negde na sigurnom tako što su ih zatvorili u nekom podzemnom skloništu daleko od korone.

i svaki dan ih testiraju, pa i njihove rezultate uračunavaju u ove brojeve što objave u 15.00

 

:fantom:


Naravno da imaju - vojska i policija.Po difoltu zdraviji deo populacije.Nezvanično testiraju ih po 2 x nedeljno.

Edited by ZeeGerman
Link to comment
4 hours ago, harper said:

Nisam pravnik i ne znam ali bi me zacudilo da ne postoji clan Krivicnog zakona koji tretira svesno i namerno prikrivanje podataka od javnog znacaja cije prikrivanje ugrozava javnu bezbednost i zdravlje gradjana.

Naravno da postoji. Ali ocekivanje da ce do primene tih odredaba doci je ravno ocekivanju da ce Macva da osvoji LŠ ili da ce Hasan Rohani da postane predsednik Izraela.

Ono sto moze da se radi jeste da se sva nepocinstva dokumentuju pazljivo i da se sacekaju okolnosti kada gonjenje bude moguce. Dosta su dugacki rokovi zastarelosti gonjenja.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...