Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Neće ona da priča.. :fantom:
Ona će da mumla, gače, kvače, ima da se preznojava 3 puta po rečenici, nikako neće moći da je privede kraju... To će biti jedno gadno mučenje za sve...
Misliš da iko razume...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
9 minutes ago, Ayatollah said:

@borris_

Stoga, meni su smešne teorije zavere o farmaceutskoj mafiji koja konspirira da bi uvalila vakcine i tako se obogatila, jer se na vakcinama zarađuje vrlo malo. Upravo suprotno, ljudima se uvaljuju raznorazni suplementi i lekovi, jer je tu zarada mnogo veća, ali o tome niko i ne razmišlja. E sada, vakcina protiv kovida jeste zlatna koka zbog situacije u svetu, i trenutno je trka ko će prvi da je napravi da bi skinuo kajmak, ali to je samo posledica trenutnih okolnosti. 

 

Nisam mislio na teoriju zavjere nego na jako mali broj vakcina koje su izasle na trziste zadnjih 30 godina. Objasnio si u prvom pasusu (koji sam obrisao) zasto je to tako. Mozemo samo da se nadamo da ce ova vakcina brzo izaci na trziste i da ce naravno biti efikasna.

 

imam jedno pitanje.

Ko radi na ovoj "oksford" vakcini, neka farmaceutska tvrtka ili je to pod pokroviteljstvom drzave? 

Edited by borris_
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

lupetaju. nisu uvedene nikakve suvisle mere, niko ne kontrolishe nishta, svako radi shta hoce, neshto od toga ima smisla neshto ne. mislim, u odnosu na koji dan, koji dogadjaj, koje ponashanje? ljudi idu na posao, deca idu na sportove, slave se rodjendani, kupuje se, prodaje se. ide se liftovima, ide se stepenishtima, ide se. razboljevaju se ljudi koji ne mogu da se sete rizichnog ponashanja i rizichnog trenutka :dry:

 

stvarno bi morali da razmisle da neko kaze jebiga sad stvarno ne znamo, ili da vishe ne govore nishta, ovo je besmisleno. u prvom cugu smo imali kona i ludog nestora, pa ko klin ko plochu, sad imamo kona, ludog nestora, snajku, lignjoslava, tijosava, miljka i josh 10 nekih i svi smatraju i slobodno se asociraju. i pride brbanu odozgo :isuse:

ja bih sa malo vishe shecera, ja bih sa manje, tako volim, a ti?

 

malo mi to vishak shuma u signalu, ako uopshte ima signala. malo pretpostavljam i panika, a mediji pritiskaju?

Ja milim da se oni nadaju da su se građani dovoljno prestravili i da će da sad sami poštuju mere...

 

Ne vidim drugo objanjenje...

 

Nego, ste primetili da je Nestor ispario? Zanimljivo...

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

jel. pa shta ce da nam pricha? shta ima novo? :dry:

 

 

Bice to samo jos jedan fijasko koji ce nas da iznervira a nece imati nikakvu svrhu. Njoj treba odrediti tri sata intervjua i nekog Tima Sebastijana koji joj nece dozvoliti da skace sa teme na temu nego ce svaku njenu jebenu laz da maltretira po 15 minuta, pa kad je izblamira oko prve lazi predje na drugu i tako do kraja emisije. Novinar koji hoce to da uradi morao bi vec da ima u steku prave odgovore na svaki pokusaj vrdanja ali nisam primetio da se to desava u ovakvim intervjuima. Za sada oni vecu stetu sebi prave kad ih se pusti da nekontrolisano pricaju, to posebno vazi za Anu Brnabic koja bukvalno posle 15 sekundi izgubi kontrolu nad onim sto prica, ali za to u TV emisijama nema vremena i onda uvek ostane utisak nedorecenosti.

 

Samo iz segmenta pitanja i odgovora.

 

Pustite me da vam odgovorim - Ali ne odgovarate mi, pricate stvari koje nemaju veze sa pitanjem.

Ne dozvoljavate mi da vam odgovorim - Zato sto mi ne odgovarate vec menjate temu jer vam je ova neprijatna.

Vi to pitate zato sto... Djilas, Solak,... - Nebitno je zasto ja pitam, odgovorite na pitanje. Gledaoci ce da prosude da li je to pitanje za njih bitno ili nije.

Pokusavam da vam odgovorim - Pokusavate ali ne uspevate. Treba li da vas podsetim sta je bilo pitanje, nije mi tesko.

Ako mi date vremena da odgovorim - Dacu vam vremena koliko hocete, samo odgovarajte na pitanje umesto da trosite vreme na izbegavanje odgovora.

Link to comment
2 minutes ago, borris_ said:

 

Nisam mislio na teoriju zavjere nego na jako mali broj vakcina koje su izasle na trziste zadnjih 30 godina. Objasnio si u prvom pasusu (koji sam obrisao) zasto je to tako. Mozemo samo da se nadamo da ce ova vakcina brzo izaci na trziste i da ce naravno biti efikasna.

 

imam jedno pitanje.

Ko radi na ovoj "oksford" vakcinu, neka farmaceutska tvrtka ili je to pod pokroviteljstvom drzave? 

https://www.astrazeneca.com/media-centre/press-releases/2020/astrazeneca-to-supply-europe-with-up-to-400-million-doses-of-oxford-universitys-vaccine-at-no-profit.html

Link to comment
Just now, radisa said:

Ja milim da se oni nadaju da su se građani dovoljno prestravili i da će da sad sami poštuju mere...

 

Ne vidim drugo objanjenje...

 

Nego, ste primetili da je Nestor ispario? Zanimljivo...

mislim da je to jedini pouzdan indikator broja zarazenih/umrlih. umesto da gledamo bazu, samo pratimo broj dana kada je nestor vezan odsutan sa televizija.

Link to comment
12 minutes ago, InvisibleLight said:

Danas npr bi trebalo da bude pik, prema kš-u (Tiodorović: Novi pik sredinom sledeće nedelje). 

 

Na osnovu čega su to zakljucili, da ce sad krenuti opadanje? Kao da ponasanje/sirenje virusa zavisi od nekih prirodnih zakona a ne stanja na konkretnom terenu

protesti su umrli pa zato :lolol:

- isti taj tiodorović je pretprošlog petka izjavio da očekuje peak za 5-6 dana, pa je ponovo dao tu izjavu prošlog petka, od petka do petka jednom će pogoditi :happy:

Link to comment
10 minutes ago, Ayatollah said:

@borris_

Vakcine ne napreduju zbog toga što je to najmanje profitabilan deo farmaceutske industrije, a ne zato što ne postoji znanje da se one unapređuju. Cena proizvodnje je obično vrlo visoka, a cena po kojoj se prodaje je vrlo niska, jer se prodaje uglavnom sistemima javnog zdravstva za masovnu imunizaciju stanovništva (ko ikada kupuje vakcine u apoteci?). Stoga, farmaceutske kompanije se uglavnom bave profitabilnijim stvarima, poput razvoja svojih OTC portfolia (lekovi u slobodnoj prodaji u apotekama) i dijetetskih suplemenata, kao i patentiranjem novih lekova, i prodajom patentiranih lekova (ovo poslednje radi par desetina najvećih svetskih kompanija, jer je R&D brutalno skup, a može da ne donese nikakav rezultat - možeš da spališ milijarde dolara, a da ne dobiješ apsolutno ništa).

 

Stoga, meni su smešne teorije zavere o farmaceutskoj mafiji koja konspirira da bi uvalila vakcine i tako se obogatila, jer se na vakcinama zarađuje vrlo malo. Upravo suprotno, ljudima se uvaljuju raznorazni suplementi i lekovi, jer je tu zarada mnogo veća, ali o tome niko i ne razmišlja. E sada, vakcina protiv kovida jeste zlatna koka zbog situacije u svetu, i trenutno je trka ko će prvi da je napravi da bi skinuo kajmak, ali to je samo posledica trenutnih okolnosti. 

Sve to stoji, ali kome će farmaceutske firme prodavati svoje skupe lekove, ako od kovida 19 pocrkaju skoro svi njihovi kupci.

Link to comment
31 minutes ago, Aleksija said:

+1000 za ovo gore. 

 

sto se tice kineske vakcine, ja o tome razmisljam vec duze. nije tesko anticipirati monstrumove korake. antivakseri, nego sta. 

 

Mi sad već imamo toliko veliki nacionalni problem sa antivakserima da ja stvarno ne znam šta će se desiti ako se uveze i nametne nedovoljno testirana kineska vakcina.
Sudeći po fb komentarima ludacima i maske smetaju i ima uvek na desetine i stotine istih imbecilnih komentara ispod svake vesti o koroni. Pored ovakvog kriznog štaba i ludog Nestora još nam samo fali krš vakcina da nam podignu zidove oko granice i naprave zemlju antivaksera zombija.

Link to comment
30 minutes ago, Ayatollah said:

Svako ko se i malo razume u farmaceutsku industriju zna da je ovo što priča Vučić potpuni bullshit. Nigde u svetu vakcine ne razvijaju državni aparati, već farmaceutske kompanije koje imaju adekvatne R&D timove koji na tome rade, tako da se o ovome može pričati samo sa kompanijama, a ne sa državama.

 

Ako jeste kineska onda ima smisla, država tamo sve živo kontroliše, pa verovatno i faramcuetske kompanije.

Link to comment

Kompanija koja bude proizvela funkcionalnu vakcinu ce to dobro naplatiti posredno... za pocetak to je neverovatno dobar PR za kompaniju

 

A onda ce na tom osnovu verovatno gomila njihovih lekova doci na pozitivnu listu sirom sveta (sto znaci da ce drzavni fondovi placati delimicno ili u potpunosti lek koji ce za krajnjeg korisnika biti besplatan)

 

Nemojte da se brinete za farmaceutske kuce... tu su i bice tu jos dugo posle ovog celog sranja

Link to comment
Just now, Conspirator said:

 

Mi sad već imamo toliko veliki nacionalni problem sa antivakserima da ja stvarno ne znam šta će se desiti ako se uveze i nametne nedovoljno testirana kineska vakcina.
Sudeći po fb komentarima ludacima i maske smetaju i ima uvek na desetine i stotine istih imbecilnih komentara ispod svake vesti o koroni. Pored ovakvog kriznog štaba i ludog Nestora još nam samo fali krš vakcina da nam podignu zidove oko granice i naprave zemlju antivaksera zombija.

komentari su uzasni i nekad imam utisak da takvi preovladjuju. medjutim, ne znamo koliki je tihi deo javnosti koji bi pristao na vakcinaciju. ja recimo gledam po svom gradu, ima jos onih koji bahato ulaze u prodavnicu bez maske, ali su ulice opustele. ti ljudi koji ne vidimo se stite, jedino kako umeju i mogu - neizlazenjem, iako su bahate budale mnogo vidljivije.

postoji tu jos jedan faktor - sto je rasirenija zaraza, sve je vise ljudi koji mogu da vide i osete na primeru sta se desava. oni se relativno brzo vrate na stranu verujucih u zvanicnu medicinu.

 

medjutim, u pravu si, sa psihopatom i njegovim kriminalnim klanom mozemo/cemo zavrsiti u jos vecem problemu. al hajde jedno po jedno. daleko je 2021.

Link to comment
39 minutes ago, InvisibleLight said:

Jos kad bi ljudi nosili maske jednokratno a ne dok se otprilike ne podere il otkace one gumice

 

Btw te gumice za kacenje su jako labave, ja ih presavijem, tj napravim omcu pa za usi

Mislio sam da jedini pravim te omče, urežu mi se ožiljci od traka na licu koliko mi je zategnuta maska.

 

BC može da spasi samo lošije vreme i manje turista, prošla nedelja je bila haos,pogotovo vikend. Bg, Pa, Zr, Sm, najčešće tablice po gradu, gužve u vodi, lokali puni, koncerti, moto skup bio pre dve nedelje, haos u najavi. U prodavnicama manje od 30posto ljudi nosi maske, čak ni kasirke nemaju neku disciplinu. Nadam se da paranoik u meni greši i da će nas zaobići neko jako katastrofalno stanje 

Edited by Remi
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...