Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Just now, InvisibleLight said:

021 kaze dvoje preminulo, al nezvanicno saznaju

 

Hvala. Lokalno saopstavanje brojeva mi je bilo koliko toliko verodostojno, ako to sklanjaju, planiraju ozbiljnije laziranje.

Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

E qratz onda

 

Pa pise da poseduje antitela jaca nekoliko puta od onih koje COVID prirodno stvara kod zarazenih. Ako to nije odbrana od virusa onda ne znam sta je.

 

Dakle to znaci da vakcinisani moze da se zarazii, da bude zarazan, ali ce simptomi biti blagi ili nikakvi? Ovo nije virus jbt, ovo je vanzemaljac.

:D btw, ja sve vise citam, kako cemo ili morati da zivimo za sva vremena drugacijim zivotom od predjasnjeg ili ce fakin virus neki cudom sam od sebe nestati. Pa gledaj sta je veca verovatnoca.

Link to comment
23 minutes ago, Conspirator said:

Hoće li žvalava budaletina da nam stvarno uvali netestirane kineske vakcine ili samo lupeta kao i obično? Mislim, nije kao da bi ga nešto sprečilo kada bi stvarno to odlučio.

 

 

Ko beše već daje vakcine vojnicima - Rusi, Kinezi?

 

Svako ko se i malo razume u farmaceutsku industriju zna da je ovo što priča Vučić potpuni bullshit. Nigde u svetu vakcine ne razvijaju državni aparati, već farmaceutske kompanije koje imaju adekvatne R&D timove koji na tome rade, tako da se o ovome može pričati samo sa kompanijama, a ne sa državama. Jedino ako neku vakcinu negde razvija neki državni zavod, ali to u startu znači da je u pitanju trećerazredna (u najboljem slučaju) priča što se tiče delotvornosti vakcine tiče, a nadam se da i bezbednost pacijenata neće biti ugrožena. Uz to, od početka pandemije je prošlo isuviše malo vremena da bi se uradilo valjano istraživanje, tako da sam ja skoro siguran da je ovo o čemu degen priča neka već postojeća vakcina protiv neke druge viremije (npr. protiv nekog gripa) koju ta država u očaju daje svojoj populaciji u nadi da bi mogla da suzbije kovid, i sad će nama oni da uvale neke svoje zalihe za masne pare.

 

Btw, a general remark, nemojte slušati bajke o ruskim i kineskim lekovima, Rusija i Kina su u inovativnoj farmaciji patuljci na svetskom nivou. Kina ima ogromnu proizvodnju farmaceutskih sirovina i generičkih lekova, ali što se tiče inovativnih lekova, tu jako puno zavisi od multinacionalnih igrača koji drže sve manje-više bitne patente, a u pitanju su uglavnom US,UK, EU i japanske kompanije, koje jedine imaju vrlo ozbiljne R&D timove. Rusija nije ni toliko, njena farmaceutska industrija je zanemarljiva na svetskom nivou, čak i generička, u potpunoj je disproporciji sa veličinom zemlje. Hemofarm je svojevremeno rastao kao kvasac u Rusiji, baš zbog toga što su oni slabo šta svoje imali, a taj trend je prisutan do dan-danas.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

Kod mene znaci da cim izadjem iz kuce stavim masku, nema teorije da prodjes kroz centar Beograda preko dana a da uvek budes najmanje metar i po od drugog ljudskog bica. Na Staroj Planini ne mora.

 

A jebiga, ima nas prigraskih brdjana sto ne silazimo u centar cesto, pa nam to nije bitno :D

 

Hocu samo da kazem da mi se ne cini da ova odluka ne pravi neku razliku u odnosu na dosadasnje ponasanje ljudi. U redovima svi nose maske, kao i u gradskom prevozu, barem koliko sam ja mogao da primetim. Za gradsku straftu se slazem, tu maske pomazu.

Link to comment
17 minutes ago, pantelia said:

 

Sta ovo konkretno znaci? Koje su to okolnosti napolju gde nije moguce drzati distancu od metar i po?

kad morash da prodjesh kroz grupu idiota koji nece da se sklone, a ne da ti se da skachesh kroz zbunje. mada pod ovim uslovima i zbunje ima svoje prednosti.

 

7 minutes ago, Frank Pembleton said:

15. jul 2020. 17:20
Pravi ugao
Gost: Ana Brnabić, predsednica Vlade Srbije

Autorka i voditeljka: Ljubica Gojgić

RTV

.... Shiit has hit the fan!
 

jel. pa shta ce da nam pricha? shta ima novo? :dry:

 

 

Link to comment

Danas npr bi trebalo da bude pik, prema kš-u (Tiodorović: Novi pik sredinom sledeće nedelje). 

 

Na osnovu čega su to zakljucili, da ce sad krenuti opadanje? Kao da ponasanje/sirenje virusa zavisi od nekih prirodnih zakona a ne stanja na konkretnom terenu

Link to comment
10 minutes ago, vememah said:

Oksfordska vakcina po dostupnim podacima samo potiskuje simptome, ne sprečava širenje virusa.

Sta znaci potiskuje simptome?

- kad naletis na virus i dalje si bolestan ali to ne pokazujes

- kad naletis na virus moze ti se desiti blazi oblik boliesti

 

Sta znaci sprecavanje sirenja virusa?

- kad naletis na virus i dalje u tebi moze da se razmnozava taj virus, ali u manjoj meri ma ga onda manje siris...

- ili ista kolicina se razmnozava u tebi, i isto ga siris okolo, ali tvoja vakcina tebe 'kao' stiti

 

Meni se nekako cini da to nije on/off game nego vise nekako "fuzzy" logika tipa:

- sa vakcinom ti se za 80% smanjuje razmnozavanje virusa u tvom organizmu, pa zato ti licno bolje prolazis, a i manje si zarazan...

 

to ja onako laicki, moze neko strucan da objasni ovo detaljnije

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

kad morash da prodjesh kroz grupu idiota koji nece da se sklone, a ne da ti se da skachesh kroz zbunje. mada pod ovim uslovima i zbunje ima svoje prednosti.

 

jel. pa shta ce da nam pricha? shta ima novo? :dry:

 

 

 

Sve moze.. ali LJUDI, moramo da shvatimo da je ovo zajednicka borba.. mi smo imali proteste.. sve ok.. ali ja ne razumem .. i ja sam gresila.. ali hajde sada da se svi zajedno borimo.. /loop/

Link to comment

@borris_

Vakcine ne napreduju zbog toga što je to najmanje profitabilan deo farmaceutske industrije, a ne zato što ne postoji znanje da se one unapređuju. Cena proizvodnje je obično vrlo visoka, a cena po kojoj se prodaje je vrlo niska, jer se prodaje uglavnom sistemima javnog zdravstva za masovnu imunizaciju stanovništva (ko ikada kupuje vakcine u apoteci?). Stoga, farmaceutske kompanije se uglavnom bave profitabilnijim stvarima, poput razvoja svojih OTC portfolia (lekovi u slobodnoj prodaji u apotekama) i dijetetskih suplemenata, kao i patentiranjem novih lekova, i prodajom patentiranih lekova (ovo poslednje radi par desetina najvećih svetskih kompanija, jer je R&D brutalno skup, a može da ne donese nikakav rezultat - možeš da spališ milijarde dolara, a da ne dobiješ apsolutno ništa).

 

Stoga, meni su smešne teorije zavere o farmaceutskoj mafiji koja konspirira da bi uvalila vakcine i tako se obogatila, jer se na vakcinama zarađuje vrlo malo. Upravo suprotno, ljudima se uvaljuju raznorazni suplementi i lekovi, jer je tu zarada mnogo veća, ali o tome niko i ne razmišlja. E sada, vakcina protiv kovida jeste zlatna koka zbog situacije u svetu, i trenutno je trka ko će prvi da je napravi da bi skinuo kajmak, ali to je samo posledica trenutnih okolnosti. 

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

kad morash da prodjesh kroz grupu idiota koji nece da se sklone, a ne da ti se da skachesh kroz zbunje. mada pod ovim uslovima i zbunje ima svoje prednosti.

 

jel. pa shta ce da nam pricha? shta ima novo? :dry:

 

 

Neće ona da priča.. :fantom:

Ona će da mumla, gače, kvače, ima da se preznojava 3 puta po rečenici, nikako neće moći da je privede kraju... To će biti jedno gadno mučenje za sve...

Link to comment
4 minutes ago, InvisibleLight said:

Danas npr bi trebalo da bude pik, prema kš-u (Tiodorović: Novi pik sredinom sledeće nedelje). 

 

Na osnovu čega su to zakljucili, da ce sad krenuti opadanje? Kao da ponasanje/sirenje virusa zavisi od nekih prirodnih zakona a ne stanja na konkretnom terenu

lupetaju. nisu uvedene nikakve suvisle mere, niko ne kontrolishe nishta, svako radi shta hoce, neshto od toga ima smisla neshto ne. mislim, u odnosu na koji dan, koji dogadjaj, koje ponashanje? ljudi idu na posao, deca idu na sportove, slave se rodjendani, kupuje se, prodaje se. ide se liftovima, ide se stepenishtima, ide se. razboljevaju se ljudi koji ne mogu da se sete rizichnog ponashanja i rizichnog trenutka :dry:

 

stvarno bi morali da razmisle da neko kaze jebiga sad stvarno ne znamo, ili da vishe ne govore nishta, ovo je besmisleno. u prvom cugu smo imali kona i ludog nestora, pa ko klin ko plochu, sad imamo kona, ludog nestora, snajku, lignjoslava, tijosava, miljka i josh 10 nekih i svi smatraju i slobodno se asociraju. i pride brbanu odozgo :isuse:

ja bih sa malo vishe shecera, ja bih sa manje, tako volim, a ti?

 

malo mi to vishak shuma u signalu, ako uopshte ima signala. malo pretpostavljam i panika, a mediji pritiskaju?

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...