Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

28 minutes ago, Jumanji said:

 

 

Najstarijem oprastam jer vrucina, godine, vlaga, tesko se dise, mladjem nista. Dok je Srdji najlakse, on je najmladji, no autoritet nula, koliko vidimo.

 

 

 

 

ti oprastas a drugi slede njegov primer jer.... struka.

 

ako nije mogao da drzi masku iz zdravstvenih razloga i ako je bio dovoljno udaljen nije trebao uopste da je stavlja nego samo da insistira da ga u par kadara snime ucelo da se vidi da drzi odstojanje. ako je vec profesionalan. 

Link to comment

 

 

 

 

 

 

ti oprastas a drugi slede njegov primer jer.... struka.   ako nije mogao da drzi masku iz zdravstvenih razloga i ako je bio dovoljno udaljen nije trebao uopste da je stavlja nego samo da insistira da ga u par kadara snime ucelo da se vidi da drzi odstojanje. ako je vec profesionalan.  

 

 

 Ejh mislim da preterujes sad. Iz videa sa dogadjaja, ne dakle sa ove fotke, stice se ispravna slika, ovako deluje kao otrgnuto iz konteksta. 

 

 

Uostalom nije ispravno masku stavljati- skidati zbog zagadjenih ruku, nosio masku, drzao govor, stariji covek, da ga svi cuju, smako samo. Ja tako tumacim. Slicno je bilo onomad kod Olje isto tako je uradio, jer je sedeo dovoljno udaljen, a stvarno nema neku glasinu bas da se cuje.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, vememah said:

Ima sad video na tom linku, ali ko će da gleda tupitelja pola sata.

 

Evo, žrtvovao sam se. Standardno tupljenje, tu i tamo nekoliko smislenih poenti, ništa specijalno i ništa revolucionarno.

 

Naravno tu su i dva šampionska momenta:

 

9:30 "Mi nemamo kritičnu situaciju u epidemiološkom smislu"

 

Prethodno se brecao na voditeljku jer je potegla izraz: "kritična situacija" i jedno pola minuta je vaspitavao da je situacija ozbiljna ali nije kritična i da se takve konstrukcije lako otmu kontroli u medijima.

 

A onda na 16:05 "Zdravstveni sistem je pod ogromnim opterećenjem. Ne postoji deo zdravstvenog sistema koji nije pod ogromnim opterećenjem. Ako zdravstveni sistem pukne onda ovo i ono..."

 

Ali bitno je da slučajno neko ne okvalifikuje situaciju kao kritičnu. Moramo za sve da imamo neku tunjavu terminologiju koja, poput druga pukovnika, nit' smrdi nit' miriše.

Link to comment
Just now, Jumanji said:

 

 

 

 

 

Ejh mislim da preterujes sad. Iz videa sa dogadjaja, ne dakle sa ove fotke, stice se ispravna slika, ovako deluje kao otrgnuto iz konteksta.

 

pa tim gore. i nije to nikakvo preterivanje. lekar jednostavno ne sme u medije s pogresno stavljenom maskom. ne sme. tacka. ili nek nosi masku pravilno ili nek je ne nosi. daleko je manja steta kad ne nose maske nego kad nose nepravilno. od politicara takvo ponasanje i ne cudi al kad to rade doktori onda vala moze i raja. a korona ce da prodje nikad. 

Link to comment

Ne znam šta mi je lošije u ovom postu, cepidlačenje oko toga kako Radovanović drži masku jer slika u svijet, ili smatranje râje teškom debilanom koja ne zna kako se stavlja i nosi maska dok joj lekar na tv-u ne pokaže.

Link to comment

Možda grešim ali danas ce cifra opet biti veća nego prošlih dana.Čista špekulacija, videćemo uskoro.Mislim da tako funkcioniše radikalska mašinerija, pogotovo što će danas biti obraćanje očuha nacije.

Edit: izašli podaci dok sam pisao, povećanje 

Edited by Haralampije
Link to comment

300 is the new 100.

ono što je 100 bilo pre izbora, sada je 300.

 

nego, gle smrtnost bila 1,8% u aprilu-maju, sada je 13% (računam broj zaraženih od pre 14 dana, tada je bilo tu negde oko 100).

Šta li se desilo? :dry:

Edited by barrcode
Link to comment

Dakle novi rekord zvaničnog broja umrlih u 24 sata (za 44% veći od zvaničnog dnevnog pika broja umrlih u prvom talasu) i pride porast broja na respiratoru za skoro petinu sa 93 na 110.

 

Mašala.

Edited by vememah
Link to comment
3 minutes ago, Haralampije said:

Možda grešim ali danas ce cifra opet biti veća nego prošlih dana.Čista špekulacija, videćemo uskoro.Mislim da tako funkcioniše radikalska mašinerija, pogotovo što će danas biti obraćanje očuha nacije.

 

Vidi se da vode računa da ne saopšte broj mrtvih koji bi bio manji od onoga što su zbirno saopštili lokalni KC.

 

Dakle, Novi Pazar petoro, Niš četvoro, kompletan ostatak Srbije sa Beogradom četvoro - iako je u Beogradu 80% zaraženih i procentualno najteža situacija. Skroz se uklapa. Da Novi Pazar i Niš nisu izašli sa svojim brojevima imali bismo tipa dvoje preminulih juče.

Link to comment

ovih 13 preminulih treba tumačiti kao brojku za koju je, nezvničnim kanlima, nepobitno utvrđeno da su preminuli, što znači da zvanična brojka ne može biti manja. stvarne brojke teško da ćemo saznati u skorije vreme.

 

da se nije došlo do ovih podataka ranije, danas bi opet bilo 5 ili 6

Edited by Ted
Link to comment
3 minutes ago, vememah said:

Dakle novi rekord zvaničnog broja umrlih u 24 sata (za 44% veći od zvaničnog dnevnog pika broja umrlih u prvom talasu) i pride porast broja na respiratoru za skoro petinu sa 93 na 110.

 

Mašala.

Jbt, pored 13 umrlih imamo na respiratoru 17 vise nego juce, znaci bar 30 novih

Link to comment

299 novozaraženih osoba (3,61% testiranih)
8287 osoba testirano
13 osoba preminulo
110 osoba na respiratoru (+17, tj. +18,3%)
2942 aktivna slučaja (+205, tj. +7,5%)

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...