Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

 

3 minutes ago, Lila said:

Moj utisak da se ljudi pridrzavaju mera, nisam videla unutra (prodavnice, institucije) nikoga bez maske, a videla sam ljude s maskama i napolju, na ulici, u parku, maskiranu decu. Osim toga, uzeh da narucim nesto od Univerexporta - nema slobodnih termina. Kao u vreme kad smo bili zakljucani.

 

Svima su deca u vrtiću, skoro svi s kojima ja pričam se vidjaju blisko barem sa nekoliko ljudi, mnogi idu subotom na ručak kod keve. A ovde na forumu sam pročitala da se sa simptomima otišlo u prodavnicu.

Link to comment

ti sa podnosnim nošenjem maske samo sebi čine zijan zbog receptora u nosu preko kojih najčešće virus dospeva u organizam

Link to comment
2 minutes ago, InvisibleLight said:

Mozda gde je obaveza i kaznjavanje

Kod mene skoro niko u maxiju s maskom

Pa jeste obaveza, Beograd. Mada nisam primetila prisustvo policije :-)

Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

Kod mene skoro niko u maxiju s maskom

 

Kod mene bukvalno svi do jednog, po prvi put od marta. Izgleda da ne može bez pretnji kažnjavanjem, jbg.

Link to comment
1 minute ago, trustno1 said:

A ovde na forumu sam pročitala da se sa simptomima otišlo u prodavnicu.

aj leba ti kvotuj taj post

Link to comment
3 hours ago, Haralampije said:

Ostao sam bez teksta posle ovog sto sam čuo.Ljudi su definitivno debili.Svaki dan cujem za po nekog novog pozitivnog poznanika,tako juce čujem za dvojcu, jedan bi trebao da je normalan razborit čovek, drugi je mentol .Sta su radili,? Jedan je išao tetki na sahranu a drugi je vidjen kako ulazi u Maxi !! Obojca imaju laksi oblik korone i rečeno im da budu u samoizolaciji !! Stoka,imbecili, kreteni...

 

Link to comment
Just now, Halvard said:

 

Kod mene bukvalno svi do jednog, po prvi put od marta. Izgleda da ne može bez pretnji kažnjavanjem, jbg.

 

Ta mera je trebalo da bude uvedena mozda ne od prvog dana jer nije bilo dovoljno maski ali svakako od dana kad ih je bilo dovoljno u prodaji. I to bukvalno kao sada, ne nosis - plati kaznu.

Link to comment
Just now, harper said:

 

Nisu. Nemoj pogresno da me shvatis, ne sitnicarim, ali ovako pocinju sve "uklesane istine" koje vitalju po drustvenim mrezama. Mi nemamo druge lekare od ovih koje imamo, poslednja stvar koja nam treba je da ljudi osete simptome i ne odlaze u ambulante zbog nepoverenja prema lekarima vec umesto toga setkaju okolo kao potencijalni izvori zaraze.

 

Jesu. Nemoj pogrešno ti mene da shvatiš. Slažem se to za "uklesane istine". Znam da niko ovde ne zna ko sam ja, nemam izgradjenu reputaciju na forumu. Možda nije trebalo da objavim taj post. Nemam nikakav način da dokažem šta sam navela osim da navedem ime osobe i klinike a to neću jer da ta osoba hoće to da obznani obznanila bi, možda i hoće, ko zna. Ali me je toliko prepala ta informacija da sam mislila da je bukvalno od društvenog značaja za život i zdravlje da vam kažem. Ko ima simptome treba da ide u ambulantu. Ja mislim da u svetlu ovoga treba dobro razmisliti da li baš moraš kod lekara za nešto drugo. Da li je veći problem da možda dobiješ koronu ili da sačekaš još malo. Primera radi, meni se okrnjio zub. Zvala sam zubara, rekao mi je da nije hitno. Zašto bih sad ja išla kod zubara i okušavala sreću ako nisam u frci?

Link to comment
Quote

Ta mera je trebalo da bude uvedena mozda ne od prvog dana jer nije bilo dovoljno maski ali svakako od dana kad ih je bilo dovoljno u prodaji. I to bukvalno kao sada, ne nosis - plati kaznu.

 

Pa bilo je marama, pun net uputstava kako da se naprave improvizovane maske, to sam i nosila prvih desetak dana, ako ne i duze - nije mi palo na pamet da cekam u redu da bih kupila masku u apoteci. Samo je po mom misljenju trebalo ljudima objasniti zasto treba da pokriju nos i usta. I mene isto nervira ta maska ispod nosa, ne mogu da verujem koliko ih je :isuse:

Edited by Lila
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Ta mera je trebalo da bude uvedena mozda ne od prvog dana jer nije bilo dovoljno maski ali svakako od dana kad ih je bilo dovoljno u prodaji. I to bukvalno kao sada, ne nosis - plati kaznu.

Pa to, ugrozavas opste zdravlje i zivot

Ni pojas u kolima ne bi 5%nosilo da nije kaznjivo a pri tom slucaju ugrozavas samo svoj zivot

Link to comment

Сутра почиње Фијат да ради у две смене после више од 3 месеца, прича ми другар који тамо ради да су казне за неношење или скидање маске (ово испод носа) код њих 5000 динара. 


 

Edited by NiZdr
Link to comment

"Mada ugostitelji u prestonici maltene bez izuzetka poštuju odluku o zatvaranju u 23 časa, poslednjih dana, a posebno tokom vikenda, primećeno je da veliki broj mladih ljudi nakon provoda u gradu do tog vremena automobilima odlazi do drugih mesta i tamo nastavlja provod do zore.

 

To ne samo da je izuzetno opasno zbog vožnje pod dejstvom alkohola već je i idealan rasadnik za koronu i način da se ona iz Beograda raseje po Srbiji. Zbog toga se najozbiljnije razmišlja o zatvaranju Beograda od 23 časa do šest ujutru, odnosno o policijskom času u tom periodu. Procena je da bi time bili spaseni mnogi životi i zbog korone i zbog saobraćajnih nesreća".

 

Prema istom izvoru, najveći broj mladih iz Beograda noćni provod nastavlja u Smederevu, Pančevu, Inđiji, Novom Sadu...

 

-------------

Ovo za odlazak van BG posle 23 sam cuo na vise mesta, cak me je jedan klinac ubedjivao da je to cool, jer je "zajebao sistem"

 

Slicno je i "matine zurka" od 18 do 22:45

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...