Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 minutes ago, Aleksija said:

zlatiborski od juce 94 nova -  47 uzice, 18 sjenica, 8 nova varos - to su tri prvoplasirana.

prakticno sa 2-3 okruga se vec dobija navodni zvanican broj.

Da, 2 okruga koji čine nešto preko 8% stanovništva države navodno čine preko 2/3 novozaraženih. Važi.

Link to comment

 

12 minutes ago, vememah said:

Da, 2 okruga koji čine nešto preko 8% stanovništva države navodno čine preko 2/3 novozaraženih. Važi.

...a dve bolnice - novopazarska i niška - takođe preko 2/3 svih umrlih. Takođe važi.

Edited by vememah
Link to comment

Izvor ozon.rs

Sremska Mitrovica – Na teritoriji Sremske Mitrovice od 1. juna do sada od virusa COVID 19 obolela je ukupno 21 osoba.

Ovu informaciju iznela je na danas održanoj konferenciji za medije dr Nada Zec, direktorica Zavoda za javno zdravlje Sremska Mitrovica.

Prema rečima dr Zec, epidemiološka situacija na teritoriji Srema u skladu je sa epidemiološkom situacijom na teritoriji Autonomne pokrajine Vojvodine i ocenjuje se kao kontrolisana.

„Broj inficiranih se na teritoriji Srema razlikuje od opštine do opštine, u Sremskoj Mitrovici virus korona je potvrđen kod 21 osobe, u Staroj Pazovi kod 27 osoba, u Rumi je od virusa obolelo 23 osobe, Inđiji i Pećincima 10, u Šidu 4, a Irgu 3. Ovi podaci se odnose za period od 1. juna 2020. godine“, rekla je dr Zec.

Ona napominje da svi koji su u prethodnom periodu testirani nisu pozitivni na virus, kao ni da su oboleli svi koji su imali simptome.

„Epidemiološka situacija na teritoriji Sremskog okruga nije značajno drugačija u odnosu na teritorijiu AP Vojvodine, iako u poslednje vreme imamo blagi skok inficiranih. Kod obolelih dominiraju pacijenti mlađe životne dobi, pacijenti sa blagom kliničkom slikom, blagom ili asimptomaskom formom oboljenja“, kaže dr Zec.

Prema podacima koje je direktorica Zavoda iznela u procentima broj obolelih od celokupnog stanovništva u Sremskoj Mitrovici iznosi 0,026%, u Staroj Pazovi 0,041, Inđiji 0,021%i, Rumi 0,042%, Pećincima 0,051, Šid 0,011 i u Irigu 0,082%.

Na dnevnom nivou od 1. juna, prema rečima Zec, u Zavodu se testira od 15 do 25 osoba, dominantno se testiraju osobe koje imaju simptome oboljenja, odnosno te osobe imaju prioritet. Rade se dve vrste testova, PCR testovi – bris iz grla i nosa i serološki testovi – krv.

„Testova imamo dovoljno, imamo potrebnu opremu, stručan kadar“, rekla je dr Zec i napomenula da nema potrebe da se diže panika, kao ni da se šire lažne informacije o broju obolelih.

Link to comment
Quote

PREDRAG SAZDANOVIĆ: RAZULARENOST GRAĐANA KRIVA ZA VIRUS

Direktor Kliničkog centra u Kragujevcu, dr Predrag Sazdanović, rekao je večeras gostujući u Dnevniku TV Pink da je širenje koronavirusa u Kragujevcu ‘’posledica bezumne razularenosti građana’’

On je izjavio da je na bolničkom lečenju trenutno oko 140 pacijenata i najavio otvaranje privremenih kovid bolnica.

U Kliničkom centru u Kragujevcu leče se pacijenti iz šest okruga u Srbiji, a za povećan broj hospitalizovanih i inficiranih građana, direktor ustanove dr Predrag Sazdanović okrivio je nedisciplinovano ponašanje građana.
Situacija je nažalost očekivana, kao posledica jedne bezumne razularenosti. Ja ću to vrlo precizno da kažem, imam puno pravo to da kažem, ocenio je dr Sazdanović.

On je kao odgovor Kliničkog centra za “buduću epidemiološku situaciju” najavio da je ta ustanova “opremila nove prostore sa kiseoničnim mestima i oksigenom terapijom” kako bi mogla da primi priliv pacijenata koji se očekuje sledećih nekoliko dana.

Sazdanović je izjavio i da je u kragujevačkom Kliničkom centru trenutno hospitalizovano oko 140 pacijenata da je ta ustanova “skoro dobila 15 respiratora”.
Na respiratoru u ovom trenutku imamo 21 pacijenta, odnosno devet na respiratoru i ostali koji traže pojačanu terapijsku negu, rekao je Sazdanović.

On je najavio i otvaranje privremenih kovid bolnica u Kragujevcu, za koje su opredeljene , kako je rekao, “ustanove prosvetnog tipa”, a ukoliko bude zatrebalo, “u kovid bolnice biće pretvorene i gradske sportske hale, kao i Sajmište”.

http://www.glassumadije.rs/predrag-sazdanovic-razularenost-gradjana-kriva-za-virus/

 

 

Quote

U KRAGUJEVCU 669 OSOBA U IZOLACIJI

Od 254 testiranih uzoraka u kovid laboratoriji Kraguj Instituta za javno zdravlje u Kragujevcu 24 su pozitivna. U Šumadijskom okrugu 20: Kragujevac 17, dvoje Knić i jedan Batočina.

Korona virus potvrđen je i kod osobe iz Novog Pazara, Leposavića i dvoje Beograđana.

Do 16. maja u Kragujevcu je 68 obolelih od COVID 19, od tada do danas 513 pozitivnih. Trenutno je u Šumadiji korona virus potvrđen kod 718 pacijenata. A od početka epidemije do ponoći, putem briseva, uzorkovano 10.672 pacijenta.

U kućnoj izolaciji trenutno je u Šumadiji 839 osoba. Najviše u Kragujevcu 669, Aranđelovcu 39, Topoli 20, Rači 30, Batočini 19, Lapovu 15 i Kniću 47.

http://www.glassumadije.rs/u-kragujevcu-669-osoba-u-izolaciji/


 

Link to comment

Gledam ove cifre... Mi smo sad zapravo u mnogo goroj situaciji nego na početku onog sranja...
U obzir uzimam da postoji neko iskustvo, ali avaj..

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment

Jbte, slušam Radojičića...
Ukratko "niko nije kriv, mi smo pobedili ali vratilo se, eto šta ćemo, evo sad će isto ovako u Evropi...."

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Ne znam šta mi je lošije u ovom postu, cepidlačenje oko toga kako Radovanović drži masku jer slika u svijet, ili smatranje râje teškom debilanom koja ne zna kako se stavlja i nosi maska dok joj lekar na tv-u ne pokaže.

mi vrlo ocigledno ne mozemo da se uzdamo ni u drzavu ni u zdravstvo i maske su nam uz distancu i pranje ruku jedini vid odbrane. i vrlo je logicno i daleko od cepidlacenja ocekivati da bar doktori u javnosti daju pozitivan primer i kritikovati ih kad to ne cine. 

 

nije raja debilana i zabole me kikiriki za sliku u svijet (ne znam kako ti to uopste pade na pamet) nego ljudima na plus tries treba opravdanje da smaknu masku makar s nosa. e pa ako struka to javno radi, zasto bi se iko sputavao? svi odlicno znaju i kako i kad i gde da nose maske al malo ko ce to raditi savesno ako lekari specijalisti demonstriraju kurcobolju pred kamerama. a da ne govorimo koji je to tek vetar u ledja ludacima koji ne veruju u virus i smatraju da nas mocnici obmanjuju. 

Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:


 

 


Za penzionisanog profesora malo ko zna, van N1 niko, za Kona svi, a ako je penzionisani profesor uzor, to bi bilo sjajno, nazalost to uopste nije tako.

I mnogo vaznije, ako do sada, do ove famozne fotke profesora 6.jula nismo naucili sta i kako treba, nego je bas ovo sada problem jer ce neko da se ugleda na starog coveka, slabasnog glasa, koji drzi grupi ljudi rastrkanoj negde napolju govor, u gradu, e s oprostenjem... jebi ga.

 

jebe mi se za profesora, govorim generalno o lekarima i njihovom odnosu prema pandemiji. problem je i sad i ranije i sutra i problem je svaki lekar koji ne nosi masku pravilno u javnosti dok traje borba s virusom. da li je zaista tako tesko shvatiti da su maske neprijatne i ljudi jedva cekaju opravdanje da ih skinu makar s nosa. pa ako moze lekar, sto ne i ostali? 

 

sad ispade da ja ocekujem previse jer smatram da lekar usred pandemije treba da nosi pravilno masku u javnosti. 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...