Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, Anonymous said:

 

Pa baš i nije. Večeras u pekari na zelenjaku jedino ja nosio masku. Izgleda da ljudi jedino samoposluge kapiraju kao zatvoreni prostor.

ja bih i autobusku stanicu kod opshtine tretirala kao zatvoren prostor, i to malo koliko treba da prodjem pored :dry:

  • +1 1
Link to comment
Just now, trustno1 said:

 

Zvuči profi, ja bih se osećala bezbedno, ako svi poštuju.

Pretpostavljam da jeste za srpske uslove, svi smo uglavnom 30+ sa zenama i decama, imamo dva klinca u ekipi, imali smo nezan razgovor u cetiri oka i dve pesnice... 

Link to comment

U Novom Sadu obavezno nošenje maski u prodavnicama. Naravno pojedinci se prave ludi, jedna krampača je odmah izjavila da je guši maska, ne može ona to da nosi. :frust:Prodavačice naravno ispod nosa.:dry: Tamo gde postoji obezbeđenje srećom ne puštaju te "najpametnije".

Link to comment
7 minutes ago, MocaVukotic said:

Pretpostavljam da jeste za srpske uslove, svi smo uglavnom 30+ sa zenama i decama, imamo dva klinca u ekipi, imali smo nezan razgovor u cetiri oka i dve pesnice... 

 

Hehe. 

Link to comment
10 minutes ago, MocaVukotic said:

Svi testirani pre par dana, svi negativni, sad svi maske non stop, kafa i klopa svako na svom mestu (rasirili smo se maksimalno), dezo-barijera ispred ulaza... 

Jedete i pijete s maskama?

 

11 minutes ago, MocaVukotic said:

Skinuo sam rukavice posle deset minuta, ruke mokre kao da su bile u vodi, radis 20 min, pa pauza 10 min, da bi malo disao

Gde dišete? Izlazite ispred zgrade?

Nije mi jasno zašto se od svega pravi cirkus. Sad su rekli na otvorenom nema problema, može i da se grli i navija, a u zatvorenom maske i kad smo sami u prostoriji. 

Maske su logične kad dolazimo u bliski kontakt s drugim ljudima, mimoilazimo se, komuniciramo. Kad svako ćuti i gleda svoja posla mnogo je bolje da ne nose maske, nego da prave pauze za disanje.

Ako vam covid tim iz US-a kaže da budete pod maskama, pa posle 20 minuta pravite pauze za disanje i skidate rukavice, nije ni čudno što im u US ovako dobro ide.

Link to comment
47 minutes ago, Conspirator said:

Kad smo kod toga, Radovanović tvrdi da su 2. jula preminule 52 osobe od kovida, zvanično samo 6
 

Ne mogu da prestanem da mislim o ovome, OK niko od nas nije tolika dinja da veruje zvanicnim podacima ovog poganog rezima, ali nekako ipak drucacije zvuci, kad to i cujes ovako javno. Bicu jako razocaran ako opet ispadnemo kisne gliste i sve ode u zaborav. 

Link to comment

kad jednom stoka ode, ovo ce ili biti zaboravljeno ili ce naci nekog nesretnog catu koji ce za sve da odgovara. ne znam kako bilo ko moze biti toliko naivan da pomisli da ce u Srbiji neko bitan za nesto da odgovara. pa 2000. su sve svalili na Milosevica(morali su) ko da je on sam sve radio. svi drugi su i dalje tu...

Link to comment
8 hours ago, duma said:

Jedete i pijete s maskama?

 

Gde dišete? Izlazite ispred zgrade?

Nije mi jasno zašto se od svega pravi cirkus. Sad su rekli na otvorenom nema problema, može i da se grli i navija, a u zatvorenom maske i kad smo sami u prostoriji. 

Maske su logične kad dolazimo u bliski kontakt s drugim ljudima, mimoilazimo se, komuniciramo. Kad svako ćuti i gleda svoja posla mnogo je bolje da ne nose maske, nego da prave pauze za disanje.

Ako vam covid tim iz US-a kaže da budete pod maskama, pa posle 20 minuta pravite pauze za disanje i skidate rukavice, nije ni čudno što im u US ovako dobro ide.

Da jedemo i pijemo s maskama, to je prava filter kafa

Link to comment
1 hour ago, freakns said:

kad jednom stoka ode, ovo ce ili biti zaboravljeno ili ce naci nekog nesretnog catu koji ce za sve da odgovara. ne znam kako bilo ko moze biti toliko naivan da pomisli da ce u Srbiji neko bitan za nesto da odgovara. pa 2000. su sve svalili na Milosevica(morali su) ko da je on sam sve radio. svi drugi su i dalje tu...

 

Tacno. Nece niko nikad odgovarati. Ovaj sistem je postavljen tako da stiti "drzavu", odnosno ono sto oni smatraju da je drzava.

 

Ja sam siguran da u drzavnom apatatu, vlada uverenje da je nama kao drzavi u interesu da laziramo podatke i da deluje kao da imamo stvar pod kontrolom. I to ne samo da to uverenje postoji kod Vucica, Loncara, SNS, sta ja znam, nego sam siguran da u svim strukturama, na svim nivoima drzavnog aparata to mislenje preovladava.

 

Ko je pratio na primer istrage ratnih zlocina koje je radilo specijalno tuzilastvo mogao je to da vidi. Postoje i dokumentarni filmovi o tome na koji nacin je samo tuzilastvo skrivalo zlocine, jer je to "drzavni interes". 

 

Kao sto ni oni ljudi ne mogu da utvrde istinu o nestalim bebama tolike godine jer je to ko zna kakva akcija od "drzavnog" znacaja bila.

 

Jednostavno sistem je totalno pogresno postavljen.

Edited by bejzbolka
Link to comment
Danas prvi dan na poslu, posle 18.03., dobili tonu maski i rukavica, jedno bure natrijum necega, 100 litara alkohola, merac temperature (na dolasku se meri i posle pauze za rucak), popunjava se upitnik, nas petnestak u hiljadu + kvadrata... Svi testirani pre par dana, svi negativni, sad svi maske non stop, kafa i klopa svako na svom mestu (rasirili smo se maksimalno), dezo-barijera ispred ulaza... Skinuo sam rukavice posle deset minuta, ruke mokre kao da su bile u vodi, radis 20 min, pa pauza 10 min, da bi malo disao, i tako ciklicno 10 sati (skraceno sa 12 po preporuci covid teama koji je dosao iz usa da vodi racuna o nama, sve to zbog imuniteta)...
Da, tablete magnezijuma, cinka obavezne... 
 
Ne znam... Nije ovo toliki problem, glavno je sta radis posle posla... 
Dok domaći "producenti" šalju mejlove kako "znaju da su neki članovi ekipe blejali po kafićima i splavovima, i da su ti ljudi ugrozili plate ostalih 100 ljudi" a na setu svi apsolutno svi bez maski, klopa se na gomili radi se 12+ sati, pune se kombiji u razvozu na max...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...