Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

 
E, ovo ja zovem kvalitetan podguz, u najboljem znacenju te reci.[emoji3]

Provalio te Forest!
Shvatas da ovo znači da ti plaćaš račun kad se vidimo?
[emoji1]

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
Just now, steins said:


Provalio te Forest!
Shvatas da ovo znači da ti plaćaš račun kad se vidimo?
emoji1.png

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

Druze, za sve ovo sto radis i na forumu i u profesiji placam onoliko racuna koliko napravimo. Ali tvoju rakiju i hladovinu na onoj epskoj terasi ne placam, to ide na tvoj racun.:D

Link to comment

To što Konara odvalio je kao kad bi fudbalski trener pričao o 4-6-4 formaciji. Pogrešiš kad pričaš u realnom vremenu, ali odmah imaš i osećaj da si nešto lupio i popraviš se.

Ja bih novce stavio na opciju da on svesno daje takve procene i svesno ubacuje kolektivni imunitet u priču, umesto da koristi termin prokuženost.

 

Ima tu još jedna stvar koje je bitna i koja dosta govori o Konari i Struki uopšteno.

10% Srbije je 700.000 ljudi. Ako virus ubije 1% zaraženih mi onda imamo (tj imaćemo jer broj umrlih laguje za brojem inficiranih, ali to su već finese kad se priča o ovako velikim brojevima), 7000 preminulih od bolesti.

Šta kaže Konara na to? U njegovim ćitapima taj broj je 306

Njemu kao vrsnom epidemiologu i šefu stručnog štaba tu ništa nije čudno? To je već pričanje o formaciji 21-48-36, a njemu se i dalje ne pali lampica.

 

On ako može javno da iznese procenu da je 700.000 ljudi zaraženo, a pritom i dalje stoji iza podatka da je umrlo samoo 306, onda bi trebao da revidira stav o virusu. Daj onda da proglasimo i zvanično taj virus za najsmešniji sa fejsbuka.

 

Nije on pročitao taj podatak o 6.4% prokuženih 2 min pre te svoje izjave, pa da je nabrzaka dodao još svoja 4% čisto ilustracije radi, pa da nije stigao da promisli o čemu govori.

Jbt ja kad sam pročitao taj članak o 6.4% sam već posle pola minuta shvatio da nešto nije u redu i da je to nemoguće, a Konara nije ni posle 5 dana ne može to da shvati i još se čak nadovezuje na taj članak i od njega polazi i na njemu bazira svoje procene za trenutno stanje.

 

Taj čovek je saučesnik i svesno laže i obmanjuje ovaj narod.

A pritom je i kurton od epidemiologa.

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, vememah said:

 

 

Ova situacija sa testovima je identična situaciji koju smo imali u francuskoj na početku epidemije. Nije bilo dovoljno testova i izbjegavali su da testiraju masovno (jer nisu ni mogli). Sada ima dovoljno testova (od aprila) i testiraju svakoga bez problema. Meni je doktor prepisao test jer mi grlo malo bilo crveno a tebi je dao vez ikakvih simptoma.  

Link to comment

Šta je problem sa manjkom testova? Naši su poverovali u sopstvene laži da je virus preko leta neaktivan, pa su odustali od daljih nabavki istog? Ili je potražnja tolika da ne mogu da dođu na red?

 

Ja bih bar, da sam država, ako je varijanta prva u pitanju, kupovala testove preko leta, spremajući se za jesen/zimu, kada se očekuje apokalipsa. A možda smo finasijski toliko pukli da se nema od čega pazariti tih testova.

 

Kako god da okreneš, u svakoj situaciji naša država izabere najgoru opciju i onda još bezočno laže o tome.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, omiljeni said:

Taj čovek je saučesnik i svesno laže i obmanjuje ovaj narod.

A pritom je i kurton od epidemiologa.

 

Za ovo prvo se slažem 100%.

 

Za ovo drugo, rad sam posumnjati, ali jednostavno ne verujem da imamo podataka da donesemo takav ili bilo kakav sud o njegovim stvarnim ekspertizama kao epidemiologu. Jednostavno, sve sam više mišljenja da je sve što je on govorio od početka služilo samo da pegla javno mnjenje za svrhu vlasti. Otuda kontradiktorne izjave svakih 24 sata, otuda potpune nebuloze, otuda (priznato) laganje. On nije dijabola kao Nestorović, Nestorović je alkos ispred dragstora koji je eto čudnom igrom sudbine vrstan pulmolog, ali je ipak glup ko kurac. Kon nije. Kon vrlo dobro zna šta radi, i to radi svesno i s predumišljajem, i zato je njegov greh možda još veći. Dakle, prosto mi je nejasno da li možemo da sudimo o njegovim ekspertizama u slučaju kada otvoreno sumnjam da sve što on izgovori u kameru nema veze sa strukom, već je PR vežba.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Mislim da je od početka pogrešan pristup testiranju. Na njega se gleda kao na statistiku, patkometriju a ne kao na epidemiolosku meru. To je po meni jedan od većih stručnih failova kš. Izgleda su propustili taj čas na koji stalno podseća who da je test trace isolate jedan od najefikasnijih metoda borbe protiv epidemije, a narocito u smislu cost benefita po funkcionisanje citavog drustva

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

Prošetaj se do Teatra na Savi gvirni izložbu :)

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Zaboravih na to :isuse:  a planirao sam da odem jos onaj dan kad si okacio...

 

Dokle traje izlozba?

Link to comment
 
Druze, za sve ovo sto radis i na forumu i u profesiji placam onoliko racuna koliko napravimo. Ali tvoju rakiju i hladovinu na onoj epskoj terasi ne placam, to ide na tvoj racun.[emoji3]
Evo ga, čeka da ovo sranje prodje. A oko rakije, glsvni snabdevač najbolje dunjevače koju si ikada probao se oporavlja od COVIDa tako da računam da nam neće zafaliti. [emoji1]7d9e8b54e5e932eb8ef9bbf0b73e2a77.jpg

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • +1 4
Link to comment
58 minutes ago, omiljeni said:

...

 

Ima tu još jedna stvar koje je bitna i koja dosta govori o Konari i Struki uopšteno.

10% Srbije je 700.000 ljudi. Ako virus ubije 1% zaraženih...

 

.....On ako može javno da iznese procenu da je 700.000 ljudi zaraženo, a pritom i dalje stoji iza podatka da je umrlo samoo 306, onda bi trebao da revidira stav o virusu. Daj onda da proglasimo i zvanično taj virus za najsmešniji sa fejsbuka...

 

 

ako su ulovljena antitela kod 5, 6 ili 10% stanovništva, kako se može izvući zaključak da bi 1% od tog broja ljudi trebalo da je pod zemljom?

zar se zaboravlja startna procena da bar 80% inficiranih infekciju prehoda bez simptoma?

ako bi se iz ovih 5, 6 ili 10% stanovništva sa postignutim imunitetom (znači, plafon 700000 ljudi) u startu isključilo 80% asimptomatskih, tek tada bismo, EVENTUALNO, mogli razgovarati o grubim procenjenim brojkama umrlih.

dakle, ova gornja računica je nategnuta i netačna.

 

 

Edited by koksy
Link to comment
55 minutes ago, omiljeni said:

To što Konara odvalio je kao kad bi fudbalski trener pričao o 4-6-4 formaciji. Pogrešiš kad pričaš u realnom vremenu, ali odmah imaš i osećaj da si nešto lupio i popraviš se.

Ja bih novce stavio na opciju da on svesno daje takve procene i svesno ubacuje kolektivni imunitet u priču, umesto da koristi termin prokuženost.

...

Taj čovek je saučesnik i svesno laže i obmanjuje ovaj narod.

A pritom je i kurton od epidemiologa.

 

 

Saglasan. Ovih 10% kolektivnihtm je još jedna injekcija u njegovoj subliminalnoj terapiji poznatijoj kao: "Napredujemo, kul smo, još ova nedelja, eventualno dve i možete svi na svadbe i festivale". Od početka fura tu uvijenu prognozu da će vrlo brzo sve biti kao što je nekada bilo i moći ćemo da zaboravimo na Covid kao da nikada nije postojao, a realnost ga iz dana u dan demantuje.

 

Nije džabe zveknuo ni tih 10%. Ono, dvocifren procenat uvek zvuči bolje od jednocifrenog. Još samo 4x toliko i mirni smo zanavek. Doduše nemamo pojma ni o čemu pa tako ni o verodostojnosti tih 10% ali da ne idemo sad u tehnikalije, bitno je da samo što nismo pridavili aždaju.

 

Dakle, Nestorović bukvalno poziva građane da se samoubijaju a Konara uzima zvanične cifre koje su blago rečeno nepouzdane, pa ih odokativno još malo ulepšava i onda predstavlja kao nekakve vesnike proleća.

 

To nam je krizni štab. Jbt mislim da bi okupaciona uprava vermahta, da je ovo udarilo tokom ww2, imala više milosti prema Srbima.

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...