Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, vememah said:


861 aktivan slučaj (+86, tj. +11,1%)
 

da li se pod aktivnim slučajevima smatraju hospitalizovani? ili je nešto drugo u pitanju

Link to comment

Ja sam bio uveren posle potpunog otvaranja 11. maja da će ponovo buknuti oko 5. juna. Pogreših neke dve nedelje. Svakako su pritisnuli gas sa usranim derbijem, Adria turom, proslavama, splavovima, bajramima, teretanama itd. Problem je samo kako većini ljudi objasniti da se pazi i poštuje određene mere. Danas 30% ljudi na ulici sa maskama oko vrata. Bezvezni sastanci u firmi, dok se sve može uraditi i od kuće. Neće zatvarati ni kladionice, kafiće, restorane, teretane, solarijume zbog ekonomije. Biće individualna odgovornost, ako se razbolite, evo vam pancef i oporavljaj se kod kuće. Kada vam temperatura ode na 39 možda će biti i bolničkog kreveta za vas.

Link to comment
14 minutes ago, Milosh76 said:

 

Da li mislis da je to realno da se uvede u neko skorije vreme?

Mislim. To sam pisao i u martu. Postoji razlika izmedju ovoga što sam napisao i totalnog zatvaranja. 

E sad što to iziskuje jedan napor što fizički što ekonomski što mentalni, pa nam je to misaona imenica, to je nešto drugo. 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

da li se pod aktivnim slučajevima smatraju hospitalizovani? ili je nešto drugo u pitanju

Tako je, oni koji su hospitalizovani.

A kako sam razumeo to su oni sa srednjom i teškom kliničkom slikom.

Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da li se pod aktivnim slučajevima smatraju hospitalizovani? ili je nešto drugo u pitanju

Po svoj prilici, nikad nismo dobili objašnjenje.

Link to comment
28 minutes ago, 3opge said:

jebali ih festivali, ko tu drpa testo?

 

 

Legenda kaže stric nacije Andrej i uvezana ekipa oko. Plus enormno povećanje tražnje za narkoticima.

Link to comment
14 minutes ago, Arkadija said:

Da su se tada pridrzavali plana, ovoga danas ne bi bilo. To je zlocin u kome su svi oni saucesnici i struka i politicari.

Meni nisu ni jasni sa fakulteta. Prosla sam pored Medicinskog danas, gomila mladih ceka da preda dokumenta. Pa, zar nije moglo on line? Verovatno je tako i na ostalim fakultetima.

 

 

Poslednjih je dana red ispred Palate pravde, maske se nose sporadično, a dinstanciranja nema. Nije mi jasan razlog.

Link to comment
24 minutes ago, djordje geprat said:

kako misle da sprovedu nošenje maski u gradskom prevozu?

mozda da probaju kao u nemackoj. upadne policija i ako nemas masku onda 150€ kazna, ako si ucestali nenosilac maske onda to ide do valjda max 5000€ ili cak zatvor

  • +1 1
Link to comment

Rekoše mi da je na Torlaku totalni raspad, ako neko čeka rezultate a nalaze se tamo, slobodno da zaboravi na njih i da traži pare od testa nazad.

 

Sa dve strane sam čuo da je juče tamo bila i troslovna državna agencija, da li zbog BIRN-ovog teksta ili zbog toga što je možda neki visoki funkcioner zaražen, ne znam.

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...