Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 hours ago, Aleksija said:

@pacey defender i @Tsai

bojim sa da ste u pravu. jos samo ostaje da vidimo kakve ce posledice virus imati u nezasticenoj populaciji, sa devastiranim zdravstvom i nepostojecom strategijom. 

dok svakom miletu ne nastrada neko koga zna imenom i prezimenom, imacemo muke da se virus uopste prizna. jos uvek je preovladjujuci nestorov narativ. 

zastrasujuci je broj ljudi koji se informise iskljucivo iz u prolazu zakacenih tv vesti - svejedno da li im veruje, ili ih odbacuje kao  neciju propagandu.

 

 

Ja bas imam suprotan utisak, sada vec u skoro svim firmama gde rade ljudi koje ja znam je neko zarazen. Uz to ima puno zarazenih po blizoj/daljoj familiji drugara. Mislim da se virus rasirio kao blesav i da to polako svi kapiraju. Ono sto je jedino opasno je sto sada vlast cuti ko picka i ne zeli da kaze da su nam bolnice pretrpane. To je neophodno da se kaze da bi se ljudi ogranicili. Nazalost, znam dosta svadbi/proslava koje su zakazane i odrzace se u narednih mesec dva. To je neophodno zabraniti.

Link to comment

Kako bre da zabrane svadbe i sportske dogadjaje, kladionice, javna okupljanja PA KAKO CE LJUDI ONDA DA ZIVE, zar je to zivot zar zbog pichki koje se plase ne mogu da djipam uz harmoniku i prasetinu, da gledam kako shutaju loptu sta da radim onda, DA SE BAVIM SOBOM jbt, pa ovaj kovid nije normalan

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment

Narod je glup i podložan medijskoj manipulaciji. Dakle, sve dolazi s vrha, pa ćemo videti: ili će vlast da se vrati  full panic mode kao s početka marta, ili će se praviti ludi dok epidemija besni. I onda,  kad ljudi počnu da umiru i zagušuju bolnice biće svako za sebe pa ko pretekne neka priča. 

 

Ne mogu reći da ne osećam malu zluradost, glasali ste za orke, sad kusajte 

  • +1 1
Link to comment

Meni kolega ima svsdbu u subotu.
Bilo predviđeno 70 zvanica otkazuju mu dobrano dolazak. Izgleda da su zvanice pametnije od njih dvoje i uže porodice.
Mislim on je bio samo za "potpisivanje" ali...
BTW on je onaj što je imao momačko veče pa tr ortaka na infektivnoj i njihova porodica dva smrtna slučaja...
On ležao sa simptomima ali blažim...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Jutros u prevozu malo više ljudi sa maskama, nekih 30-40posto. Tako da odlučne mere našeg kriznog štaba daju rezultate, sada samo da čekamo da virus nestane(ponovo) 

Link to comment
8 minutes ago, Shan Jan said:

Moje jedino objasnjenje je da je narod glup ko qrac

Narod jeste glup ko kurac, zato imamo državu da proba da spreči ovce da stoje na gomili kad je oluja.

Elem, this escalated quickly - kao što je bilo i očekivano - u utorak posle izbora. Ove priče o mutiranju su smešne, uz sve masovne skupove i ponovo napunjene kafiće i restorane sam struka nešto trabunja o mutacijama... Serem im se u ton film, ništa se ne može bolje ni očekivati od struke gde je pokrivanje guzice kolegama jer će i oni meni jednom ako zajebem modus operandi, a od vlasti drhti ko i svaki pristojni državni službenik. Sve se svodi na kraju na izdrkavanje na pacijenta po hodnicima, jer tako to ide po hijerarhiji.

 

Moje kolega poreklom s juga su već neko vreme govorili o zarazama po fabrikama (jednom je otac preležao lakši oblik, sa još par kolega), a kolegina rođaka koja je Beograđanka je preminula pod okolnostima koje sugerišu na prikrivanje broja zaraženih.

 

Juče sam davao krv dole, po priči osoblja sam zaključio da ponovo testiraju sve zdravstvene radnike.

 

Uostalom, sad se o tome uveliko priča na vestima, ostaje nam da slušamo predsednika kako nas ubeđuje da smo baš mi, a i Đilas-Boško-Šolak, tražili otvaranje i grljenje, masovne predizborne skupove i grljenje, ljubljenje i znojenje po sportskim događajima.

 

Što se vakcina tiče, neće tu biti problema sa odzivom. Jedino je pitanje šta će biti tehnika ubeđivanja.

 

Link to comment
16 minutes ago, arkonada said:

Jutros u prevozu malo više ljudi sa maskama, nekih 30-40posto. Tako da odlučne mere našeg kriznog štaba daju rezultate, sada samo da čekamo da virus nestane(ponovo) 

 

Bogme tramvaj 99%, maska preko nosa, mnogi i rukavice.

Link to comment

Vidim Exit i Beer fest najnormalnije planiraju da održe festivale u avgustu. Nešto mi se čini da gostiju iz inozemstva neće biti ove godine.

+ Guča naravno :s_d:

Link to comment

Mogu oni da planiraju, ali pući će najstrašnije. Stranih gostiju neće biti, a domaći ne mogu da zadovolje neutaživu glad organizatora za kešom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...