Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

1 hour ago, Haralampije said:

To su iskustva Kineza, pisalo se ovde vec o tome.Ako nema potrebe za tim sto stalno ponavljaju koliko sati virus opstaje na kojoj podlozi (karton, plastika,metal...) Ja bi ipak bio obazriv

Pa rekla je da može da se desi da virusa ima, ali da se čovek ne može zaraziti osim ako ne uzme i poliže kesu koju je upravo doneo iz prodavnice, baš tim rečima.

 

Link to comment

Ne moraš da poližeš, npr. imaš kesu sa sečenim hlebom na kojoj je virus, uzmeš kesu, virus na ruci, izvadiš parče hleba iz nje, virus na hlebu, pojedeš parče hleba, virus u ustima. E sad, je li ta količina uvek dovoljna da te zarazi je drugo pitanje na koje niko nema pravi odgovor.

 

Rizik je možda veoma mali, ali svakako nije 0.

Link to comment
27 minutes ago, vememah said:

Ne moraš da poližeš, npr. imaš kesu sa sečenim hlebom na kojoj je virus, uzmeš kesu, virus na ruci, izvadiš parče hleba iz nje, virus na hlebu, pojedeš parče hleba, virus u ustima. E sad, je li ta količina uvek dovoljna da te zarazi je drugo pitanje na koje niko nema pravi odgovor.

 

Rizik je možda veoma mali, ali svakako nije 0.

znachi eto mene opet, jeste tako, imamo konstantnu kolichinu virusa na chvrstoj povrshini, imamo mehanichko prenoshenje, imamo trenja, adhezije, difuzije, razne fizike, u svakom prenosu treba da se smanjuje kolichina koja se prenosi i smanjuje verovatnoca prenosa, realizacija dogadjaja se menja sa svakim kontaktom, to ne znamo kako i koliko. mora da se meri beskrajno dovoljno mnogo puta i onda na kraju simulira numerichki. ista pricha kao sa difuzijom virusa koji se nalazi u technosti i gasu, a koja se odvija kroz vijugave tesne kanale tekstilne maske koja je uvek nekako porozna. verovatnoca se smanjuje, ne nestaje, itakoto.

 

teorijski moze da se dogodi da se sva pochetna kolichina virusa prenese kroz sve medijume do usta, ali to se u prirodi ne deshava na mehanichkom nivou. a da se umnozava vishestruko na nezivoj podlozi ne moze. znachi kolichina moze samo da se smanjuje i to se po prirodi stvari deshava. sve ostalo je puka sreca i da vas gospod voli :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment
4 hours ago, Haralampije said:

Nije glupo.Batali cegere ili ih odmaraj po dva dana izmedju dve upotrebe. Vec sam pisao ovde da SVE sto unesete u kuci ostavite negde( terasa,podrum) 48 h i tek onda koristite.Jedino kvarljiva roba treba da se dezinfikuje i ostavi u frizider.48 h je standardna procedura za sve viruse i taj period bi trebao da je dovoljan i za inaktiviranje kovida

 

A ja ovaj moj krvnički isprskam rastvorom domestosa. Jel' to pomaže? Mada ću da aktiviram drugi, nije loša ideja.

Link to comment

Cime prskate  ambalazu hrane? Pisali ste dvesta puta sigurno, al nek neko napise opet pliz. Meni je sve frka i od silnih hemikalija ne sad, nego u zivotu. Tipa domestos ne rabim davi me itd.  Dakle cime celofan od leba da naprskam? 

Link to comment
7 minutes ago, mlatko said:

Ниси, али (ни) ја не волим да је лижем
 

Ha ha, nisi. Ali ova tema privlači takvu populaciju :)

 

 

https://www.fda.gov/food/food-safety-during-emergencies/food-safety-and-coronavirus-disease-2019-covid-19

 

Currently there is no evidence of food or food packaging being associated with transmission of COVID-19.  It may be possible that a person can get COVID-19 by touching a surface or object that has the virus on it and then touching their mouth, nose, or possibly their eyes, but this is not thought to be the main way the virus spreads. CDC notes that in general, because of poor survivability of these coronaviruses on surfaces, there is likely very low risk of spread from food products or packaging...

Link to comment
25 minutes ago, Katikon said:

Cime prskate  ambalazu hrane? Pisali ste dvesta puta sigurno, al nek neko napise opet pliz. Meni je sve frka i od silnih hemikalija ne sad, nego u zivotu. Tipa domestos ne rabim davi me itd.  Dakle cime celofan od leba da naprskam? 

 

Ne znam, meni je ovo u stvari važnije od nošenja maski na otvorenom. Isprskam pošto istovarim sadržaj, svu ambalažu bacim, flaše i konzerve naprskam i isperem. Kako da znam da neko zaražen nije dirao plastičnu flašu koju uzimam?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...