Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

update iz pekinga

 

kinezi traze test za robu koja stize iz inostranstava zamrznuta ili ohladjena. nama su vratili puter u dansku jer su bili nezadovoljni nekim papirom. ajde kada ti vrate uzorke ili malu kolicinu, ali skuplja se guza kada stigne kontejner. 

 

za strance je jos uvek komplikovano da se vrate, cak i oni koji su imali radnu dozvolu i zatekli se izvan kine pred zatvaranje granica. pustaju, ali na kasicicu i sa obaveznim karantinom po dolazku.

 

navikli smo se na merenja temperature i maske, tako da je osecaj kao da nema pandemije. najvise smeta nemogucnost putovanja. mi i 1.4 mlrd kitneza mozemo na more samo na ostrvo hainan, tako da su lokalni ugostitelji samo dopisali jednu nulu i to su cene za ovu sezonu, a nije bilo jeftino i pre, uvek se vise isplatilo otici na tajland, vijetnam, filipine i slicne SEA lokacije

 

moji izvori iz organa suskaju da se pripremaju za drugi talas, ali nisam imao vremena da cackam vise na tu temu. 

Link to comment
4 hours ago, banecare1 said:

update iz pekinga

 

kinezi traze test za robu koja stize iz inostranstava zamrznuta ili ohladjena.

 

Uvoze slepe miseve, macke i gmizavce?

 

Koja smo mi smejurija od homosapiensa

Link to comment

Ако се кинези са пар десетина заражених дневно спремају за 2 талас онда су европљани најебали ко жути ове зиме :unsure:

Link to comment
Kinezi se spremaju za kovid20, a mi zaostajemo
Italijani gledaju unapred. Već su usvojili fotokopiranu skicu petogodišnjeg plana priprema za kovid21. Istina je da ima bar 15 godina i da je prećutno odobravana i od 2. čoveka SZO i koji ne dopušta da se u maju objavi prva validna analiza venecijanske radne grupe 10 naučnika "Odgovora Italije na Kovid, izazov bez presedana" iako potpisana od regionalnog direktora SZO-a Kluge-a... ali bogo moj ima vremena da se implementira sve to natenane, jer ipak tako radi mafija. zataškava dok preti, sve dok je nji(hovi)ma dobro.

https://www.startmag.it/wp-content/uploads/Rapporto-OMS.pdf



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment

spanci ... sta je ovo sa umrlima?

retroaktivno upisali ?

 

  • 25,042 new cases and 1,623 new deaths in Spain. Data are provisional and subject to change. Data up to Oct. 23 reflects the latest release of the official "Historical Series of Cases by Autonomous Community" dataset by the Ministry of Health [source]. From Oct. 24 onward, the values for daily new cases are based on an analysis of newly reported cases. weekly case figures, and previous revisions provided by the Ministry of Health. Since the validation process takes time to complete, cases are expected to be revised retroactively once the weekly historical dataset is published by the Ministry of Health on Thursday, Nov. 5. [source] [source]
 
 
Edited by cedo
Link to comment

preko 10.000 umrlih danas globalno

rekord do sada je bio 8.500 sredinom aprila

 

Polovina otpada na Evropu (5.250) a mislim da nikad nije bilo preko 4.500

 

Link to comment

ovde juce preko 800 pozitivnih. samo za 1 dan. 

kad krene ovo sa sarane u nedelju bice opet rekordno. 

e da zatvaraju skole i kafane od subote u ponoc u pg i jos 3 grada. neki su vec bili zatvoreni pa ce im ublaziti mere tj otvorice se opet kafane. 

to je jedina mera koja interesuje vecinu

Edited by bradilko
Link to comment
13 hours ago, Tsai said:

Ovo zvuci kao da smo ga poprilicno najebali 

 

 

IMG-7c04f42ee1107f5f32b412da30b10e37-V.jpg

ovo mi vec lici na vec klasicno  medijsko sirenje i pumpanje panike i  histerije..sto je mnogo, mnogo je..ali dobro, sad kad je epdiemija opet svuda tema broj 1, normalno je i da ovakve price izlaze, i tek ce izlaziti..

Link to comment

Čuli ljudi pa lažu

 

Na primer zaista se desi ovo što piše, pojavi se mutacija, nauka ispita i na prvim uzorcima vidi da nije dobro.

 

Onda tu informaciju daju vladi, kriznom štabu, ovi odluče da likvidiraju životinje, to dodje do medija i onda mediji kažu "necemo ovo da objavljujemo jer niko nece da veruje"... i onda ne objave.

 

Mislim, mogu lose vesti i tako da zavrse, ne mora sve da se zna.

 

Jer i ako se objavi, bice to nepotrebno dizanje panike.

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...