Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Sebičluk je zbog penzionera zaustaviti život.
Ako ne bude više penzionera ko će da sedi po klupama, visi po ambulantama, tumara po poštama proklinjući i naričući? O seoskim penzionerima da ne govorim, oni govore po kućama i nose psa sa sobom.
Šalu nastranu.
Ako se odreknemo naših starijih, nema ni nama budućnosti. Ko će sutra smeti da pogleda decu u oči?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, arkonada said:

Pa nisu ovo ovčije boginje da preležiš i završio si posao. A pogotovo što realno niko još nema pojma šta se dešava i šta će biti sa ovim čudom

Ne znam da li znaš, ali i ovčje boginje mogu da se dobiju dva puta. Retko ko, ali može. I naravno drugi put je daleko blaže.

2 minutes ago, mirjam said:

Sad ozbiljno - kakav imuninet i koliko trajan, to cemo znati nakon nekog vremena. Nije proslo ni godinu dana za sve koji su prelezali, za neko ozbiljnije istrazivanje potrebno je par godina. Meni je skroz logicno da se imunitet odrzi, ali opet, za grip svake sezone krece sve  iznova, mozes da se zarazis iako si prelezao par puta ... nisam pametna.

Ako je SARS zna se da je imunitet, pa skoro trajan. Ako je grip ne zatvara se svet zbog gripa. Inače meni je bilo kao jači grip.

Link to comment
3 minutes ago, mlatko said:

Ako ne bude više penzionera ko će da sedi po klupama, visi po ambulantama, tumara po poštama proklinjući i naričući? O seoskim penzionerima da ne govorim, oni govore po kućama i nose psa sa sobom.
Šalu nastranu.
Ako se odreknemo naših starijih, nema ni nama budućnosti. Ko će sutra smeti da pogleda decu u oči?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Niko ih ne tera na rizična mesta. Ne razumem ako su oni ugrožena grupa da sve staje zbog toga. Neka se čuvaju.

Link to comment
11 minutes ago, precog said:

nadam se da trolujes.

:)

Malo 😁

Očajna je psihoza. Iskreno se nadam da će vakcina da bude učinkovita i da se stvari normalizuju polovinom iduće godine.

Link to comment
Just now, papapavle said:

 

 Imperial College London team found the number of people testing positive for antibodies has fallen by 26% between June and September.

 

https://www.bbc.com/news/health-54696873

Loše istraživanje. Oni su radili slučajan uzorak. Ne znam zašto su se brukali sa ovim rezultatom.

Evo pravog istraživanja https://science.sciencemag.org/content/early/2020/10/27/science.abd7728

Link to comment
Niko ih ne tera na rizična mesta. Ne razumem ako su oni ugrožena grupa da sve staje zbog toga. Neka se čuvaju.
Možeš da ih staviš pod ključ i ostaviš par kila brašna, krompira i konzervi. Kao u aprilu-maju kad je bilo, ali to je ludost. Svi moraju da se čuvaju i naizmenično kreću u koncentričnim krugovima.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 minutes ago, mlatko said:

Možeš da ih staviš pod ključ i ostaviš par kila brašna, krompira i konzervi. Kao u aprilu-maju kad je bilo, ali to je ludost. Svi moraju da se čuvaju i naizmenično kreću u koncentričnim krugovima.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Pa realno samo treba da se njihovo preklapanje sa radno aktivnim stanovništvom minimizira i da se to još obezbedi sa merama sigurnosti.

Link to comment

Ne radi se ni samo o tome da li ćemo umreti ako zapatimo. 

Long covid, link2link3 i nije tako redak fenomen, lično poznajem nekog ko gazi već u četvrti mesec ovog sranja a inače se hrani zdravo, trenirao je više puta nedeljno (dok je mogao jel) i na osnovu blagih simptoma u toku bolesti se činilo da se lagano izvukao.

 

(a da ne uđemo u stoput prežvakanu priču na temu prenošenja drugima, nisu stariji ljudi jedini imunokompromitovani, itd)

 

 

Prva sam protiv nerazumne panike al već znamo dovoljno o virusu da je jasno da ne treba ići u zatvorene prostorije sa velikim brojem ljudi.

 

Ideja o razdvajanju na ozdravljene i susceptibilne je fantastičan osnov za distopijsku novelu.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, precog said:

pa nista, onda vas 10%, kad se pronadjete, da radite za nas 90% i da odrzavate ekonomiju u zivotu. svaka vam cast na pozrtvovanju i uvidjavnosti.

Njih 10% što su radno sposobnih će da se obogate jer će plate za takve veoma brzo narasti i do 20-30 hiljada eura mesečno.

Ovi što čine devedesetprocentnu većinu prepoznaju virus kao poslovnu priliku. Ljudi se nalaze pred nepostojećom dilemom, da li da sede kući nezaraženi dok primaju od Tome Mone 50-100 eura mesečnih sledovanja socijale ili da reskiraju se tih bednih 1% šanse da zakovrneš i pređu na platu od 30.000 evra.

Nastaje opšta trka ko će pre da se zarazi i razvije antitela. U procesu umiru stotine hiljada i milioni, a penzioneri izvaljeni u fotelji pikaju playstation 5 koji su dobili od crvenog krsta i pitaju se koliko je sebično sve ovo što se dešava zbog njih.

Sad još da ubacim onog raznosača pizze za Kate Hudson i eto 1 cyberpunk novele.

 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...