Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 hours ago, napadaj said:

https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-mental-illness/one-in-5-covid-19-patients-develop-mental-illness-within-90-days-study-idINKBN27Q26L

 

LONDON (Reuters) - Many COVID-19 survivors are likely to be at greater risk of developing mental illness, psychiatrists said on Monday, after a large study found 20% of those infected with the coronavirus are diagnosed with a psychiatric disorder within 90 days.

Anxiety, depression and insomnia were most common among recovered COVID-19 patients in the study who developed mental health problems. The researchers from Britain’s Oxford University also found significantly higher risks of dementia, a brain impairment condition.

 

nemoj me pogresno razumeti al nas, bar ovde u uk, redovno bombarduju mracnim clancima sto o posledicama korone, sto o posledicama zatvaranja. meni se cini da su se mnoge organizacije i akademske institucije i instituti prebacili na kovid research mod i sisaju drzavne fondove (jer su trenutno tako u mogucnosti a retkost je pa ne bi da propuste + verovatno kroz to usisavaju kintu za ozbiljna visegodisnja istrazivanja koja im nije tako lako dostupna u normalnim uslovima) a istrazivanja su... jebem li ga, vise ne znam sta da mislim al rekao bih da niti imaju dovoljan uzorak, niti dovoljno informacija o virusu niti je dovoljno vremena proslo da bi mnoge od tih plasiranih tvrdnji bile tacne. a pojavljuju se na sve strane jer mediji jedva cekaju da izbace nesto novo i senzacionalno u javnost.

 

pre neki dan su decji psiholozi (neka od organizacija) izasli sa studijom da su deca i mladi trajno zivotno sjebani lokdaunom jer gube samopouzdanje zbog manjka kontakta s vrsnjacima. i to bas trajno! ne da su rekli trenutna situacija je problematicna, ne znamo kako ce se odraziti na neznije/ranjivije klince nego odmah uglavu! juce su pisali o tome da deca zaboravljaju kako da koriste noz i viljusku (sto opet dovodi do trajnih trauma) zato sto ne jedu u skolama. pa su ugrozene trudnice, pa penzioneri pa frilenseri, privatnici, samci, diplomci koji trenutno nemaju sanse da se zaposle, pa ljudi koji ne idu u pab.... a trajne posledice korone su i teska ostecenja srca, bubrega, pluca, jetre, zglobova, ociju i ne znam vise cega. 

 

ja batalio. cim vidim tako nesto preskacem. i najtoplije preporucujem jer od toga leba nema.

  • +1 6
Link to comment

Da li neko zna da da suvislo objašnjenje, kako posle dva meseca imam za trista jedinica po Elisi više antitela. U septembru 2,430, sada 2730. IgM je miran, znači nemam ponovnu infekciju.

Link to comment
2 hours ago, Jozef K. said:

Da li neko zna da da suvislo objašnjenje, kako posle dva meseca imam za trista jedinica po Elisi više antitela. U septembru 2,430, sada 2730. IgM je miran, znači nemam ponovnu infekciju.

 

Gde si radio antitela? I jel si hteo da proveris, ili si sumnjao na novu infekciju?

 

 

 

Link to comment
16 hours ago, adam said:

 juce su pisali o tome da deca zaboravljaju kako da koriste noz i viljusku (sto opet dovodi do trajnih trauma) zato sto ne jedu u skolama

 

Kod kuce jedu rukama i kidaju zubima? :isuse: Neverovatno, sta ce smitliti sledece?

 

  • Haha 1
Link to comment
17 hours ago, adam said:

nemoj me pogresno razumeti al nas, bar ovde u uk, redovno bombarduju mracnim clancima sto o posledicama korone, sto o posledicama zatvaranja. meni se cini da su se mnoge organizacije i akademske institucije i instituti prebacili na kovid research mod i sisaju drzavne fondove (jer su trenutno tako u mogucnosti a retkost je pa ne bi da propuste + verovatno kroz to usisavaju kintu za ozbiljna visegodisnja istrazivanja koja im nije tako lako dostupna u normalnim uslovima) a istrazivanja su... jebem li ga, vise ne znam sta da mislim al rekao bih da niti imaju dovoljan uzorak, niti dovoljno informacija o virusu niti je dovoljno vremena proslo da bi mnoge od tih plasiranih tvrdnji bile tacne. a pojavljuju se na sve strane jer mediji jedva cekaju da izbace nesto novo i senzacionalno u javnost.

 

 

 

ja batalio. cim vidim tako nesto preskacem. i najtoplije preporucujem jer od toga leba nema.

 

+ iljadu

Lova koja se trenutno okreće na COVIDu je ogromna. U prvih 6 meseci 2010. je 100000+ što studija što prikaza bilo objavljeno, što je neverovatna cifra - u tome ima pametnih stvari ali i budalaština koje ni pas s maslom ne bi pojeo. 

Manite se čitanja svega i svačega - to je najpametnije. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, mirjam said:

 

Gde si radio antitela? I jel si hteo da proveris, ili si sumnjao na novu infekciju?

 

 

 

Treba mi za put da je IgM negativan, a oni rade istovrmeno oba testa. Ubeđen sam da nije moguća reinfekcija, bar ne neku godinu. Radio sam u Kragujevcu u labtestu u Kopitarevoj.

  • +1 1
Link to comment
 
Kod kuce jedu rukama i kidaju zubima? :isuse: Neverovatno, sta ce smitliti sledece?
 
pa kod nas je uvazena kasta zabrinutih psihologinja pokushala da svoj strah od tehnologije isprojektuje na osnovce, jer se (jadni!) shetaju po ceo dan izmedju gugl uchionice zuma i emes tima, shto baca u konfuziju njihove mlade organizme i takodje se traumatizuju. shto se recimo nikad ne deshava kad svichuju instagram tiktok i... ono trece ne mogu da se setim. snepchet. :isuse:

sent from bubamoto

Link to comment

elon mask ne zna da su brzi testovi nepouzdani? 

mozda da uradi jos jedno stotinjak, pa da izvucemo tacnu statistiku. ako ga ne mrzi.

 

edit: bolje koju hiljadicu.

Edited by Aleksija
  • +1 3
Link to comment

Sve to na stranu, vere & zavere, ali ako testovi lažno pokazuju da je uzorak pozitivan, i to u razmeri (da zaokružim) od nekih 50 - 50, to je onda baš sranje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...