Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

On 11.11.2020. at 8:45, napadaj said:

https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-mental-illness/one-in-5-covid-19-patients-develop-mental-illness-within-90-days-study-idINKBN27Q26L

 

LONDON (Reuters) - Many COVID-19 survivors are likely to be at greater risk of developing mental illness, psychiatrists said on Monday, after a large study found 20% of those infected with the coronavirus are diagnosed with a psychiatric disorder within 90 days.

Anxiety, depression and insomnia were most common among recovered COVID-19 patients in the study who developed mental health problems. The researchers from Britain’s Oxford University also found significantly higher risks of dementia, a brain impairment condition.

 

 

 

A ima i ovo, neko bi rekao self-selection.

 

Quote

In the three months following testing positive for COVID-19, 1 in 5 survivors were recorded as having a first time diagnosis of anxiety, depression or insomnia. This was about twice as likely as for other groups of patients in the same period, the researchers said.

The study also found that people with a pre-existing mental illness were 65% more likely to be diagnosed with COVID-19 than those without.

 

Quote

“COVID-19 affects the central nervous system, and so might directly increase subsequent disorders. But this research confirms that is not the whole story, and that this risk is increased by previous ill health,” he said.

 

Uvek za ove medicinske teme valja citati vise od naslova i podnaslova.

Link to comment
On 11.11.2020. at 11:49, adam said:

nemoj me pogresno razumeti al nas, bar ovde u uk, redovno bombarduju mracnim clancima sto o posledicama korone, sto o posledicama zatvaranja. meni se cini da su se mnoge organizacije i akademske institucije i instituti prebacili na kovid research mod i sisaju drzavne fondove (jer su trenutno tako u mogucnosti a retkost je pa ne bi da propuste + verovatno kroz to usisavaju kintu za ozbiljna visegodisnja istrazivanja koja im nije tako lako dostupna u normalnim uslovima) a istrazivanja su... jebem li ga, vise ne znam sta da mislim al rekao bih da niti imaju dovoljan uzorak, niti dovoljno informacija o virusu niti je dovoljno vremena proslo da bi mnoge od tih plasiranih tvrdnji bile tacne. a pojavljuju se na sve strane jer mediji jedva cekaju da izbace nesto novo i senzacionalno u javnost.

 

pre neki dan su decji psiholozi (neka od organizacija) izasli sa studijom da su deca i mladi trajno zivotno sjebani lokdaunom jer gube samopouzdanje zbog manjka kontakta s vrsnjacima. i to bas trajno! ne da su rekli trenutna situacija je problematicna, ne znamo kako ce se odraziti na neznije/ranjivije klince nego odmah uglavu! juce su pisali o tome da deca zaboravljaju kako da koriste noz i viljusku (sto opet dovodi do trajnih trauma) zato sto ne jedu u skolama. pa su ugrozene trudnice, pa penzioneri pa frilenseri, privatnici, samci, diplomci koji trenutno nemaju sanse da se zaposle, pa ljudi koji ne idu u pab.... a trajne posledice korone su i teska ostecenja srca, bubrega, pluca, jetre, zglobova, ociju i ne znam vise cega. 

 

ja batalio. cim vidim tako nesto preskacem. i najtoplije preporucujem jer od toga leba nema.

 

+ milion

 

Opasnije su posledice histerisanja koje ce dovesti do daljeg pada poverenja u nauku nego XYZ trajnih posledica koje su naucnici, a posebno lekari, pronasli.

 

Link to comment
On 11.11.2020. at 17:49, adam said:

nemoj me pogresno razumeti al nas, bar ovde u uk, redovno bombarduju mracnim clancima sto o posledicama korone, sto o posledicama zatvaranja. meni se cini da su se mnoge organizacije i akademske institucije i instituti prebacili na kovid research mod i sisaju drzavne fondove (jer su trenutno tako u mogucnosti a retkost je pa ne bi da propuste + verovatno kroz to usisavaju kintu za ozbiljna visegodisnja istrazivanja koja im nije tako lako dostupna u normalnim uslovima) a istrazivanja su... jebem li ga, vise ne znam sta da mislim al rekao bih da niti imaju dovoljan uzorak, niti dovoljno informacija o virusu niti je dovoljno vremena proslo da bi mnoge od tih plasiranih tvrdnji bile tacne. a pojavljuju se na sve strane jer mediji jedva cekaju da izbace nesto novo i senzacionalno u javnost.

 

pre neki dan su decji psiholozi (neka od organizacija) izasli sa studijom da su deca i mladi trajno zivotno sjebani lokdaunom jer gube samopouzdanje zbog manjka kontakta s vrsnjacima. i to bas trajno! ne da su rekli trenutna situacija je problematicna, ne znamo kako ce se odraziti na neznije/ranjivije klince nego odmah uglavu! juce su pisali o tome da deca zaboravljaju kako da koriste noz i viljusku (sto opet dovodi do trajnih trauma) zato sto ne jedu u skolama. pa su ugrozene trudnice, pa penzioneri pa frilenseri, privatnici, samci, diplomci koji trenutno nemaju sanse da se zaposle, pa ljudi koji ne idu u pab.... a trajne posledice korone su i teska ostecenja srca, bubrega, pluca, jetre, zglobova, ociju i ne znam vise cega. 

 

ja batalio. cim vidim tako nesto preskacem. i najtoplije preporucujem jer od toga leba nema.

ok, ali mozda su to hipoteze a ne zakljuchci (trajna ostecenja dece a i ljudi koji ne idu u pab). ako su pretpostavke, sasvim su na mestu [po mom skromnom misljenju].

zaista nikad ranije bebe nisu isle u jasle bez da roditelji budu prisutni vise dana po par sati/pola sata/itd (cuveni period adaptacije)... sada se zbog pandemije to skresalo na neki minimum koji je jako stresan za bebu. takodje (opet pricam o bebama), cinjenica da ljudi nepoznati koji se brinu o tebi nose masku koja im pokriva pola lica a ti tek ucis da prepoznas emocije na osnovu facijalne ekspresije je pravi eksperiment ! rokenrolla !

sta tek reci o ljudima koji ne mogu vise da idu u pab ? skresan drustveni zivot na minus hiljadu, a drustvena smo bica. nema radosti deljenja lepih trenutaka, zanimljivih prica, sa neznancima, sa prijateljima. nema razmene "bacila" da se vezba. imunitetu zavezane i ruke i noge.

Link to comment
On 13.11.2020. at 18:47, Indy said:

 

 

 

 

 

Preteruje Sandersovac, rast cene akcija koji je doveo do tog papirnog rasta bogatstva ima vise veze sa svim drugim osim sa labour practices.

 

Pri tome napad je ad hominem, nema apsolutno nikakve veze sa onim sto je Musk tviterisao. Bas bezveze.

Edited by Budja
  • -1 1
Link to comment
10 minutes ago, Budja said:

 

 

A ima i ovo, neko bi rekao self-selection.

 

 

 

Uvek za ove medicinske teme valja citati vise od naslova i podnaslova.

 

 

Zato sam i ostavio link, da bi mogao ceo tekst da bude pročitan.

Link to comment
1 hour ago, bosque said:

ok, ali mozda su to hipoteze a ne zakljuchci (trajna ostecenja dece a i ljudi koji ne idu u pab). ako su pretpostavke, sasvim su na mestu [po mom skromnom misljenju].

zaista nikad ranije bebe nisu isle u jasle bez da roditelji budu prisutni vise dana po par sati/pola sata/itd (cuveni period adaptacije)... sada se zbog pandemije to skresalo na neki minimum koji je jako stresan za bebu. takodje (opet pricam o bebama), cinjenica da ljudi nepoznati koji se brinu o tebi nose masku koja im pokriva pola lica a ti tek ucis da prepoznas emocije na osnovu facijalne ekspresije je pravi eksperiment ! rokenrolla !

sta tek reci o ljudima koji ne mogu vise da idu u pab ? skresan drustveni zivot na minus hiljadu, a drustvena smo bica. nema radosti deljenja lepih trenutaka, zanimljivih prica, sa neznancima, sa prijateljima. nema razmene "bacila" da se vezba. imunitetu zavezane i ruke i noge.

 

a zamisli tek džogeri kojima je kardiovaskularni sistem precizno naštimovan i sad dolazi do sigurnog raspada koji će ih uvesti u kardiomiopatiju, bradikardiju, i posledično tome akutni infarkt miokarda ili šlog. Da ne govorim o riziku u koji će doći nesagorevanjem kalorija koje će neminovno dovesti do hiperlipidemije i posledičnog oštećenja jetre odnosno ciroze i neminovne smrti. 

Ili bake i deke koje su navikle da džeže po redovima u bankama i domovima zdravlja gde mogu da se em prokuže em saznaju najnovije abrove - ovo može da dovede do sigurnog pogoršanja demencije odnosno Alchajmera koja se možda ne bi ni ispoljila za vakta. 

Da ne pominjem da su tek u problemu one bake i deke koji na sve to šetaju ili daj bože, džogiraju - oni će sigurno razviti kumulativno probleme i prve i druge grupe koju sam nabrojao. 

Šetači pasa su tek u posebnoj opasnosti, jer pored gorenabrojanog rizikuju i da ih prikolju i pojedu sopstveni ljubimci, koji takodje užasno pate zbog lokdauna i posledičnog zatvaranja /ne zezam se, stvarno uradjena studija na kućnim ljubimcima/. 

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Preteruje Sandersovac, rast cene akcija koji je doveo do tog papirnog rasta bogatstva ima vise veze sa svim drugim osim sa labour practices.

 

Pri tome napad je ad hominem, nema apsolutno nikakve veze sa onim sto je Musk tviterisao. Bas bezveze.

 

Ako je iko zasluzio ad hominem napade, covek koji je heroja-spasioca nazvao pedofilom (sto je bio samo pocetak) je nekako na vrhu liste.

 

Mozda nisi otpratio, ali je EM sve vreme pandemica (koji je u njegovoj zemlji odneo preko 250000 zivota dosad) istresao svoj nos po istom, pujdajuci svoje desetine miliona sledbenika (od kojih je barem deo fanatican poput kulta) protiv javnog zdravlja. U nekim drugim vremenima i drzavama omastio bi konopac i za manje. Sve u svemu trudio sa da napravi sto vecu stetu obicnim ljudima, a pritom je eto slucajno "papirna" vrednost njegovih akcija otisla u nebesa.

 

"Bas bezveze".

  • +1 7
Link to comment

U maju poslije prvog zatvaranja Ro je u vecini evropskih zemalja pao na 0,7 i odrzao se na tom nivou sve do ovog novog talasa. Sada je situacija drugacija. U vecini evropskih zemalja koje su uvele drasticne mjere prije dvije tri sedmice, Ro opada ali na primjer u Belgiji on je sada na 0,5, to jest na manjem nivou nego u maju. U Francuskoj je 0,86 i u stalnom je padu. Zasto je to tako, mozemo samo na nagadjamo. Jedna hipoteza je da kolektivni imunitet ma koliko on nizak bio (u stvari i ne znamo tacnu cifru) mozda igra neku ulogu.

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment
Spoiler

This study, published by the scientific magazine Tumori Journal of INT and relayed by the Reuters agency   in France, is based on 959 healthy volunteers registered as part of a screening test for lung cancer between September 2019 and March 2020 11.6% of them  had developed specific antibodies to the new coronavirus well before February.

In the same study, the University of Siena detected four cases carrying the same antibodies in the first week of October 2019. These figures provide two conclusions according to Giovanni Apolone, co-author of the study, interviewed by Reuters: 

- These people had been infected in September 2019 . So "people without symptoms were not only positive after serological tests, but also carried antibodies capable of killing the virus," he told the agency.

 

- It also proves that "this new coronavirus can circulate among the population over a long time and with a low  death rate , and not because it disappears, and suddenly reappears".

The World Health Organization  said the outbreak started in China in December 2019 and the presence of SARS-CoV-2 outside of China was unknown before that time . But the WHO, which says it is reviewing this INT study, has already indicated that "the possibility that the virus may have circulated silently elsewhere cannot be ruled out."

 

"Preležao sam ja to jesenas" likovi dobijaju uporište

Link to comment

U, nemojte tako ostro, Svedjani! Ali ovo za biblioteke mi je urnebesno, jeste, biblioteke su glavna zarista:lolol:..da se covek zapita jel to stvarno uopste Svedska, ili neko zaebava..pa i teretane sigurno nisu veci rizik, ako cemo vec o rang listi rizicnih mesta..ako mogu u trzne centre i kafanu, maske jos uvek nisu obavezne,ovo ne vredi ni go kurac...

Edited by Misko
Link to comment

Verovatno se ne sećate, ali pisao sam u aprilu o tome da je majka koja radi kao sestra u Švajcarskoj u non-covid bolnici morala da rasteže masku na po 5 dana... I da je tad platila testiranje 300 franaka. Pravdati se da svi plaćaju, osim ako si se baš zarazio na poslu... U međuvremenu je po medijima u junu bila i neka priča da će država svima pokriti testiranje.

 

Anyway, i dalje su užas, dobila neki temperaturu, imala kontakt sa pacijentom koji se ispostavilo pozitivan, poslata na testiranje. Kaže ovi sto testiraju samo maske. Ni rukavice (ona ga napala, kao, nije bezbedno ni za mene, on kaže jbg, nestalo, dezinfikujem ruke posle svakog testa), ni vizire ni skafandere.

 

Na kraju joj opet napisali da plati 240 franaka ovaj put. Ona se izderala na njih, pošizila, nije mogla da veruje...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...