Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Danasnja situacija je gora nego ona u aprilu. Tada su samo neke regije bile u krizi a sada su sve a svi nosimo maske vec dva mjeseca i peremo ruke 100x na dan.
Doneklen se složim, jerbo su i testiranja desetostrukovana a svest je razbuđena. problem su covidioti i loša kontrola praćenja gde se ima naučiti od Kine

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
35 minutes ago, mlatko said:

Doneklen se složim, jerbo su i testiranja desetostrukovana a svest je razbuđena. problem su covidioti i loša kontrola praćenja gde se ima naučiti od Kine

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Ima se naučiti od Kine, ne sporim, ali vala ne verujem ni u njihovih 15, 16 svaki dan :dry:

Link to comment
Ima se naučiti od Kine, ne sporim, ali vala ne verujem ni u njihovih 15, 16 svaki dan dry.png

grešiš, 47!! :covid19:


Možda su shvatili da su brojevi sada relativni, bar dok populacija uspešno kontroliše kovidiotsku manjinu. jer je praćenje obavezno što nije demokratija jelte...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk


Link to comment
21 hours ago, borris_ said:

 

U javnom prevozu, barem ovdje u francuskoj su obavezne maske. Ja ga ne koristim cesto ali kada sam ga koristio (na ovoj mojoj liniji) nisu bile guzve kakve su znale da budu prije.

U restoranu niko ne nosi maske i restorani bas nemaju mjesta da bi respektovali distance (da ne pricam o barovima).

 

ja sam bio u kontaktu sa pozitivnim drugom. Bili smo u restoranu, troje nas zbijeni na dva maa stola. Dva sata smoo tu bili i pricali. On je sutradan poceo da ima simptome ali ni ja ni ovaj drugi drug nismo bili pozitivni; Nije bila ni njegova zena ni djeca.

ja pisem isto iz francuske.

 

ocigledno da zavisi od restorana/bara i prevoza. zna se da su ljudi u pariskom metrou zbijeni u spicu, i tako ce ostati i sa ovim merama kojima se odobrava odlazak na posao (onima koji su i ranije morali da budu prisutni fizicki). u barovima u kojima sam ja bio, skoro niko nije sedeo unutra, svi na terasi, sa dovoljnim distancama... kada se krecu (do klonje) nose maske, i to je to. u restoranu sam isto sedeo na terasi.

 

poenta je da na svim tim mestima podjednako mozemo susreti ljude koji ce da prave s***, koji ce da ti se priblizavaju neprimereno, koji ce da se krecu bez maski ili da ih skidaju namerno, itd. ali to ne zavisi od mesta. u kaficu u kraju nema vise ludaka nego u metrou, ili na ulici.

 

ove mere su cisto izivljavanje

Link to comment
13 hours ago, arkonada said:

Ljudi danas bre mnogo razmaženi.Ako je za nešto bila dobra vojska da se služi bar se malo očeličiš. A sada kuknjava što treba da se sedi u SVOJOJ kući malo i da nosiš masku. Ljudi bre godinama bili u ratu, pod opsadama a ovde im pun qratz za par meseci i teško da nabiju masku u radnji. Ma nabijem ih na qratz

nabij ti sebe malo na :) i vrati se u vojsku ako te uzbudjuje ta disciplina.

 

taman su kolektivna svest (ekoloska, ekonomska) i empatija prema imigrantima/beskucnicima dosli do tacke kljucanja i onda odjednom strah-virus-budi-srecan_sto_si_ziv i zacepi gubicu/gledaj netflix/narucuj preko amazona varijanta.  mozemo mi tako da nastavimo koliko hoces, ali planeta se i dalje zagreva, ovi sto nisu imali hleba da jedu su sve ljuci a bogatuni izgleda presporo razmisljaju po svojim sumama i ostrvima.

Link to comment

On est de plus en plus nombreux 😊

 

Večeras smo (zena i ja) zadnji put bili i baru pred zatvaranje, lijepo veče, popili piće. Bilo je lijepo bas ce mi faliti sledecih mjesec dana.

 

Link to comment
Just now, borris_ said:

On est de plus en plus nombreux 😊

 

Večeras smo (zena i ja) zadnji put bili i baru pred zatvaranje, lijepo veče, popili piće. Bilo je lijepo bas ce mi faliti sledecih mjesec dana.

 

evo ti jednog krajnje pesimisticnog ali lepo argumentovanog prikaza sadasnjosti i neumitne buducnosti

ako imas neki drugi & optimisticni scenario, prihvatam

Link to comment

Ma naravno da sam protiv da se ljudi upućuju jedni protiv drugih ali ako će pomoći da neko nosi masku a da neko možda tamo treći ne umre zbog toga , šta je to toliko teško, da ne spominjemo i lekare i ostalo medicinsko osoblje koji su baš opterećeni. Ljudi su sebični i ne žele da se odreknu ni minimum svog komfora zbog opšteg dobrog. A vojsku sam i spomenuo zbog tog što nema komfora pa vidiš i malo druge stvari a ne zbog nekih ratova, ubijanja... Ajd živ mi bio:) 

Link to comment

ovde kod mene su svi postovali mere kao omadjijani (jedino ja sam malo varao kad nema nikog a guram kolica na opakoj uzbrdici) pa nas opet zatvaraju. pitanje za ceo forum (prosvetlite me) : kome odgovara ovo tlacenje + zasto ?

sad se kao nadamo da ce da nas puste za novaka da izadjemo iz kaveza u novootvorenu botanicku bastu kao zveri.

Edited by bosque
Link to comment
18 minutes ago, bosque said:

ovde kod mene su svi postovali mere kao omadjijani (jedino ja sam malo varao kad nema nikog a guram kolica na opakoj uzbrdici) pa nas opet zatvaraju. pitanje za ceo forum (prosvetlite me) : kome odgovara ovo tlacenje + zasto ?

sad se kao nadamo da ce da nas puste za novaka da izadjemo iz kaveza u novootvorenu botanicku bastu kao zveri.

 

To tlačenje™ odgovara svima koji ne bi da se razbole. Pitanje kome to odgovara i zašto je prosto - besmisleno, osim ako nisi imao ideju da je to povremeno™ poštovanje mera, jednokratna stvar. 

  • Hvala 1
Link to comment
28 minutes ago, bosque said:

ovde kod mene su svi postovali mere kao omadjijani (jedino ja sam malo varao kad nema nikog a guram kolica na opakoj uzbrdici) pa nas opet zatvaraju. pitanje za ceo forum (prosvetlite me) : kome odgovara ovo tlacenje + zasto ?

sad se kao nadamo da ce da nas puste za novaka da izadjemo iz kaveza u novootvorenu botanicku bastu kao zveri.

Ne znam. Imam utisak da je problem što je klatno pomereno da nam život kroje Kon i svetski konovi. Dakle jednoznačni ljudi koji problem rešavaju zabranama.

Nikad nije bilo da jedna grana (epidemiolozi) jedne struke (medicina) diktiraju svima kako će živeti.

Link to comment
da nema tih mera preskakali bi mrtve po ulicama, a zdravstveni sistem bi pukao totalno. jel tolko tesko to shvatiti? jbt
jeste teshko da se shvati, zato shto ljudi izgleda masovno zamishljaju epidemiju kao zombi apokalipsu, valjaju se mrtvi po ulicama i jedu mozgove jedni drugima. ali ne posle, ne ni posle ako ne budete dobri, nego odmah, mora biti odmah. i ako/dok nije tako, kakva je to epidemija, gluposti nije to nishta, samo nas terorishu. bukvalno nije dok se ne desi u tachno tom obliku.

sent from bubamoto


  • +1 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...