Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Quote

Policijski sat

Upitan o policijskom satu rekao je kako ljude koji pričaju o policijskom satu treba u zatvor, a za Radimira Čačića, koji je jedan od tih koji zazivaju policijski sat, rekao je da je još gori od njega.

"Mislim da one koji spominju policijski sat treba strpati u maricu. Vlada ga može uvesti, a ja na to mogu samo slegnuti ramenima'', rekao je.

"Ne bih uveo policijski sat, nema šanse. Policijski sat zvuči kao ruski NKVD. Što će sada ići policajci s dugim cijevima po ulici?"

Nije htio komentirati situaciju u KB Dubravi. Poručuje da nema pobjede protiv korone, ali niti pokleknuća.

''Vjerojatno će biti i treći val. Lombardija je imala puno mrtvih jer su svakog koji kašlje stavili u bolnicu."

Još jednom je napomenuo kako ne želi čuti za policijski sat i druga ograničenja kretanje jer su to kršenja ljudskih prava. Smatra da svatko mora biti odgovoran.

''Što je ograničenje kretanja, trebali bismo svi stati u 15:05 kao kad je umro Tito?''

"Kad idem kod svoje mame stavim masku. Kad smo neki dan imali krizmu za nas 20, mama nije došla. Htjela je, ali nisam dao. Tamo su bile samo mlađe osobe", rekao je.

"Kad ovo sve završi, živjet ćemo opet normalno, a Švedsku će trebati izbrisati s karte ili im dati da vode cijeli svijet", kaže predsjednik.

Zoran Mlanović glas razuma.

Link to comment

da nekome slucajno ne padne na pamet da sedi kuci i ceka da prodje samo

 

МЗ: Вчера починатиот најмлад човек бил без претходни коморбидитети

 

Најмладиот вчера починат од ковид 19, на 35 години немал никакви претходни коморбидитети ,соопшти Министерството за здравство.

 

Spoiler

35 годишниот скопјанец починат од Ковид 19 е најмладиот починат без никакви други хронични заболување. Тој починал на инфективната клиника, одтаму објаснуваат дека една недела бил со главоболка, малкасалост и зголемена температура. „Лекуван бил од страна на матичниот лекар и на 26 октомври е примен на Инфективната клиника каде по кратко време настало нагло влошување на состојбата. Болниците се наполнети до последните слободни места. Во ГОБ„8 спетември“ има уште три слободни кревети. Таму стигна до 77 примени, каде денеска имала само 200-те прегледи на болни со Ковид 19 тука спаѓаат и контролите, но и оние со влошена состојба, објаснуваат извори за канал 5 од болницата. На удар е болницата Козле.

60 респиратори во вредност од 1,4 милиони евра како помош од НАТО евра пристигнаа на скопскиот аеродром. Респираторите ќе бидат распределни во болницте ГОБ„8 септември“, инфективната клиника и на другите клиники и болници. Станува збор за респиратори кои се користат за транспорт на пациентите со амбулантни возила од една до друга здравствена установа.

Министерот Филипче уверува дека има персонал и дека со почитувањето на мерките бројките на заразени може да паднат за три недели.

 

Edited by cedo
Link to comment
On 28.10.2020. at 21:55, precog said:

cega je ljudima pun kurac tacno, toga sto vecinu boli kurac da se pridrzava bilo cega i onda posle kuka na drzavu?

 

On 28.10.2020. at 21:57, borris_ said:

Pa pun im je kurac karantina rekao bih.

 

Sreca pa su ovdje u fr ostavili otvorene skole inace bio bi pravi haos.

 

U šta se čovečanstvo pretvorilo jbt, tačno se rodiš i misliš da ti je zagarantovano da živiš 75 i da se dobro zezaš sve vreme, tipa plaćam porez koj ćete mi qratz, država duradi nešto s virusom jer ja imam svoja zagarantovana prava.

 

Planeta majmuna.

 

Sad vidim direkt posle vesti o hiljadu i kusur zaraženih neki zadrigli par nosi tri kubika rodjendanskih balona negde na proslavu, pa jebem vam bre mater nabijte ta slavlja u dupe, jebli vas baloni i zagrljeno pevanje, neki doktori  upravo najebavaju pod skafanderom trista metara vazdušnom linijom u KBC Zemun, debili bre bezosećajni.

 

Sačekaj da prodje ovo jebote, posle slavi svaki jebeni dan i žvalavi se do iznemoglosti.

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment

Najjače mi to "pun mi je kurac".

Pun je i meni kurac karantina. I svakog vida izolacije. I korone generalno.

Pun mi je kurac čak i maske koja je pored ključeva, novčanika i telefona postala stalni inventar u džepovima jakni ...

I šta sad? Jel to znači da treba da ignorišem realnost i ponašam se kao da nepredivi, zajebani i neretko smrtonosni virus ne hara svetom? 

Link to comment

Pa to. To je ta direkcija "NEKO (vlada, centar moci, vanzemaljci, drekavac iz tunela) je odlucio da se stave maske i bude karantin, pun mi je kurac".

 

Jer ne može priroda više da šalje na tebe dažd i oganj, jok more, ti si Bog sa kreditnom karticom. Ako te neko ujebe biće to banke i belosvetska zavera, kakvi kurac virus, za virus postoje lekovi (?) i farmakomafija.

 

Ne kažem da smo ikada bili pametni ali sada se najviše vidi koliko smo ograničeni kao vrsta.

Edited by Caligula
Link to comment

Ja vas razumem, ali da li je realno da mi što smo je pregurali treba da trpimo. Valjda je logično da postoje mesta za izlazak ljudi sa antitelima. Ovo je stvarno potpuno besmisleno. Već desetak posto ima antitela. I oni su ljudi.

Link to comment

Asteroid je tek 2036, strpite se.

 

Ja sam i dalje za primenu razumnih mera, isto ko i od početka. Nikakvi policijski časovi i kurci, to ničemu ne služi osim vežbanju diktature. Al ko je zaražen ima da ide u izolaciju i ima da se ispitaju i testiraju kontakti. A ne da se testiraju jedni te isti zdravi ljudi po 10x statistike radi...

  • +1 1
Link to comment
Ja vas razumem, ali da li je realno da mi što smo je pregurali treba da trpimo. Valjda je logično da postoje mesta za izlazak ljudi sa antitelima. Ovo je stvarno potpuno besmisleno. Već desetak posto ima antitela. I oni su ljudi.
ko su ti ljudi, kako cemo da znamo?

da numerishemo? :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

Pa šta predlažeš, da podelimo svet na one koji su preležali i koji nisu da bi ovi prvi mogli da izlaze a ovi drugi da sede kući, čekaju kada će se zaraziti i ako prežive da pređu u prvu grupu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...