Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

ono sto me nervira u vezi statistike je sto mi ne daje nista opipljivo. koliko od tih zarazenih je  asimptomaticno, koliko zavrsi u bolnici, na respiratoru, imaju li med. preconditions....

 

svake godine grip ubije milion ljudi jebem ti, zakuca za krevet pola amerike pa se nije toliko dizala frka. korona izgleda ima manju smrtnost ali vecu zaraznost. sto je ok ako vecina nema

nikakve simptome. 

 

bar se nadam da svi peru i dezinfikuju ruke, germofob u meni navija. 

 

Link to comment
23 minutes ago, mustang said:

korona izgleda ima manju smrtnost ali vecu zaraznost.

Možda po srpskom binarnom metodu brojanja... Ima bukvalno na hiljade članaka u kojima se objašnjava da korona ima mnogo veću smrtnost, evo npr. jednog iz maja:

 

https://www.healthline.com/health-news/why-covid-19-isnt-the-flu#More-deaths-in-a-shorter-span

 

""

 

To get a sense of the deadliness of contagious viruses, scientists look at the infection fatality rate (IFR) — the ratio of total deaths to total people with the virus.

Current estimates of the IFR for the coronavirus range from 0.4 to 1.5 percent — so anywhere from 4 to 15 times higher than the flu, which has an IFR of about 0.1 percentTrusted Source."

Link to comment

u us je neki prosek da godišnje od gripe umire 30-50k ljudi, rekord je bio 2009 70k, znači da je do sada od korone umrlo 3x više ljudi nego od gripa...

Link to comment
35 minutes ago, mustang said:

ko zna koliko bi inace umrlo od normalnog gripa ...mrzi me guglam proslu godinu

Imaš i to u članku koji sam izdvojio, ali treba ga pročitati... A za ošljarenje u testiranju se treba srdačno zahvaliti Donaldu "onedayitslikeamiracleitwilldisappear iamanaturalinthosethingsallthedoctorssayishouldhavebeenone butthesadfactismoretestingmakesuslookbad" Trampu.

Link to comment

zaobidji me trampa na ovoj temi please....mene interesuje koliko je od umrlih vec bilo bolesno od neceg drugog, koje su godiste i takve stvari. 

 

130k je umrlo do sada od korone u usa. navodno. ne znam da li je vise ili manje. 

 

Edited by mustang
Link to comment

Savršeno je nebitno da li su već bili bolesni ili su bili iron man profesionalci. Jedino bitno pitanje je: da li bi danas, sada i u ovom trenutku bili živi da nije bilo korone? Pošto je odgovor na ovo pitanje: "da", znači da su umrli od korone a ne od nečega što bi ih pokosilo za godinu dana ili 20 godina. Korona im je oduzela vreme koje im je postojeća bolest ostavljala i to ne može da se podvede pod kategoriju: "već je bio mrtav". Nije bio mrtav.

Link to comment
39 minutes ago, papapavle said:

Za 2x manji vremenski period.

 

I uz nevidjene mere koje nikad nisu upotrebljene protiv gripa.. Ko zna kolka bi cifra bila da nema mera

Link to comment

Batalite objasnjavanje, ko nije shvatio do sada nece nikada. Verovace u petsto drugih teorija, ukljucujuci i one najfantasticnije, i sve ce za njih biti verovatnije od mogucnosti da je korona stvarna i da je stvarno opasna.

Link to comment

Turska je nakon svih napora, svih karantina, svih zabrana i svih onih policijskih časova, odlučila da na kraju balade detonira biološku bombu poznatiju kao nacionalni prijemni ispit za više od dva miliona studenata. Malo šta u životu akademskih građana može da se po važnosti meri sa ovim ispitom. Za njega se pripremaš godinama i cela karijera ti na kraju staje u tih par sati i ono što ćeš da uradiš u stravičnoj konkurenciji. Pritisak je ogroman a pravila veoma striktna. Između ostalog, u salu možeš da uđeš sa olovkom i to je to. Ogromnu većinu kandidata porodice dovoze i odvoze sa ispita, atmosfera se skoro pa može uporediti sa ispraćajem u vojsku (što smo takođe imali ovog meseca, junska klasa). Procena je da će se na dan ispita oko 10 miliona ljudi na ovaj ili onaj način angažovati i učestvovati u procesu. To mu dođe nekih 200 fudbalskih utakmica širom zemlje.

 

Ako se neko ne predomisli do sledećeg vikenda, biće veselo. Ovog vikenda je generalna proba sa prijemnim ispitima za srednje škole.

Link to comment
39 minutes ago, Redoran said:

Savršeno je nebitno da li su već bili bolesni ili su bili iron man profesionalci. Jedino bitno pitanje je: da li bi danas, sada i u ovom trenutku bili živi da nije bilo korone? Pošto je odgovor na ovo pitanje: "da", znači da su umrli od korone a ne od nečega što bi ih pokosilo za godinu dana ili 20 godina. Korona im je oduzela vreme koje im je postojeća bolest ostavljala i to ne može da se podvede pod kategoriju: "već je bio mrtav". Nije bio mrtav.

 

pa ovo si mogao i za sezonski grip da primenis. najvise umrlih u usa je u starackim domovima i to zato sto su pustali ljude sa koronom da ulaze. samo u ny sta se desilo je po meni capital crime zasta bi svi nadlezni trebalo da zavrse iza resetaka. 

 

 

ne ignorisem koronu kao da ne postoji, ali mislim da ako bismo se cuvali na dva metra da bi bilo dovoljno da se ova napast kontrolose. 

Edited by mustang
Link to comment
5 hours ago, Redoran said:

Turska je nakon svih napora, svih karantina, svih zabrana i svih onih policijskih časova, odlučila da na kraju balade detonira biološku bombu poznatiju kao nacionalni prijemni ispit za više od dva miliona studenata. Malo šta u životu akademskih građana može da se po važnosti meri sa ovim ispitom. Za njega se pripremaš godinama i cela karijera ti na kraju staje u tih par sati i ono što ćeš da uradiš u stravičnoj konkurenciji. Pritisak je ogroman a pravila veoma striktna. Između ostalog, u salu možeš da uđeš sa olovkom i to je to. Ogromnu većinu kandidata porodice dovoze i odvoze sa ispita, atmosfera se skoro pa može uporediti sa ispraćajem u vojsku (što smo takođe imali ovog meseca, junska klasa). Procena je da će se na dan ispita oko 10 miliona ljudi na ovaj ili onaj način angažovati i učestvovati u procesu. To mu dođe nekih 200 fudbalskih utakmica širom zemlje.

 

Ako se neko ne predomisli do sledećeg vikenda, biće veselo. Ovog vikenda je generalna proba sa prijemnim ispitima za srednje škole.

 

Mi smo nas prijemni ispit za drzavne fakultete, na svu srecu, otkazali. Kao, prosirice liste i bice mesta za sve.... Malo morgen. Sekretarice, dekani i ostali birokratski srafovi trljaju ruke, bice tu par hiljada dolara mita "da se pomogne ovom malom da upise fakultet".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...