Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Jedno je sigurno, koliko shvatam, doduše: presimptomatični -- koji i dalje nemaju simptome ali će ih razviti -- prenose.

Tako da to što neko nama simptome nije garancija.

Link to comment

WASHINGTON (AP) -- Dr. Anthony Fauci says COVD-19 vaccine could be ready by the end of this year or early 2021; it's 'when and not if.'

Link to comment
4 hours ago, omiljeni said:

WASHINGTON (AP) -- Dr. Anthony Fauci says COVD-19 vaccine could be ready by the end of this year or early 2021; it's 'when and not if.'

 

Slucajno nahvatao Fauci-ja u Kongresu/Senatu gde je vec objasnjavao postupak i mogu da kazem da je prilicno usvojio Tramopu retoriku. U 140 karaktera koja kaze barem su 120 sumnjiva. Dakle (Fauci): Kada se proizvodi normalna vakcina investitor ulaze u svaku fazu testiranja posebno i na kraju u finalni proizvod koji je prosao sve faze testiranja. U projketu "Warp speed" vec imamo investitore za finalni proizvod bez obzira na ishode testiranja". Okeeeej.

Link to comment

ja mislim da od vakcine nema nista, corona ce proci sama po sebi za godinu dana. previse mutira da mogli da nadju “opstu korona” vakcinu

Link to comment
9 hours ago, Zlurad said:

 

Slucajno nahvatao Fauci-ja u Kongresu/Senatu gde je vec objasnjavao postupak i mogu da kazem da je prilicno usvojio Tramopu retoriku. U 140 karaktera koja kaze barem su 120 sumnjiva. Dakle (Fauci): Kada se proizvodi normalna vakcina investitor ulaze u svaku fazu testiranja posebno i na kraju u finalni proizvod koji je prosao sve faze testiranja. U projketu "Warp speed" vec imamo investitore za finalni proizvod bez obzira na ishode testiranja". Okeeeej.

To ti je kao ulaganje para u naftne bušotine. Investiraš pre nego što počnu da buše, pa ako krene da šiklja, obogatio si se. Ako ne, jebi ga. Tako i ovo: ulažu pare za finalni proizvod pre testiranja, pa ako puknu na testu, jebigica. Ako su pametni, a imaju para, investiraju na više mesta. 

Link to comment

Kod mene se broj zarazenih popeo na 35. Sestoro zarazenih imigranata pobeglo iz karantina, prosetali kroz grad, uhvatili kako jedu sladoled na plazi. Zatvorena poslasticarnica, sad gde su jos bili, pitaj boga.

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Jel ima turista na ostrvu?

Jok, sve je prazno. Ceo okean je samo moj :sleep: Od 1 jula navodno je slobodan ulaz na ostrva. 

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

boze najzalije mi je tog mora bez naroda kad i ja moram da budem narod :dry:
 

ispunilo se majmunima, koji zvrljaju grafite po ostrvu; tourist, go home.

Link to comment
22 hours ago, Zlurad said:

 

Slucajno nahvatao Fauci-ja u Kongresu/Senatu gde je vec objasnjavao postupak i mogu da kazem da je prilicno usvojio Tramopu retoriku. U 140 karaktera koja kaze barem su 120 sumnjiva. Dakle (Fauci): Kada se proizvodi normalna vakcina investitor ulaze u svaku fazu testiranja posebno i na kraju u finalni proizvod koji je prosao sve faze testiranja. U projketu "Warp speed" vec imamo investitore za finalni proizvod bez obzira na ishode testiranja". Okeeeej.

Uopšte nije usvojio Trampovu retoriku. Rekao je da se za razliku od uobičajenog pravljenja vakcina, ova tj. ove vakcine prave "at risk". Cilj je da vakcina bude što je pre moguće spremna za što veći broj ljudi. "At risk" znači da umesto da plate i počnu da proizvode vakcinu tek pošto su se završile sve faze kliničkih testiranja i vakcina pokazala kao "valjana" oni su već krenuli da je prave na početku kliničkih testiranja pa ako se ispostavi da nije "valjana" sve što su izgubili su pare.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...