Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Kraći izveštaj iz Australije sa, na žalost, lošim vestima.

 

Početkom juna izgledalo je da smo blizu iskorenjivanja virusa, ali zadnjih par nedelja broj novih slučajeva konstantno raste. Najviše smo ukakili stvar mi u Viktoriji gde je većina ovih novih slučajeva. Za sada nam iz drugih država kulturno poručuju da nismo dobrodošli, ali ne bi me čudilo da za koji dan i zvanično zatvore granice. Kvinslend svoje drži zatvorene odavno.

 

I dalje važi veliki broj ograničenja (međunarodne granice zatvorene, obavezan dvonedeljni karantin za povratnike koji organizuje država u hotelima, razna ograničenja okupljanja, generalni savet da svako ko može da radi od kuće i treba da radi od kuće...), ali izgleda da je ovo malo slobode što je vraćeno (škole počele da rade, restorani/kafići takođe, sa limitom gostiju, porodična okupljanja dozvoljena, community sport...) bilo dovoljno za novi porast. Kao i svuda u svetu, ljudima je dosta zatvora, poverovali su da je sve gotovo i prestali da brinu o sebi i onima oko sebe.

 

Na lokalu, jutros su objavljena imena 10 predgrađa u Melburnu za koja se sumnja da su nova žarišta. Narednih dana se planira ultra agresivno testiranje "od vrata do vrata" u ovim predgrađima. Plan je da oko 800 zdravstvenih radnika odrađuje deset hiljada testova na dan i tako testira oko 50% populacije. Biće korištena nova vrsta testa, ne sa brisom već pljuckanjem u čašu, koji je lokalno razvijen.

 

Kako su opet krenule loše vesti, tako je porasla i potreba za lepim osećajem držanja stvari pod kontrolom. Pun špajz toalet papira je dokazano najbolja droga za tripove ove vrste pa su od juče rafovi opet praznjikavi. Prodavnice su od danas uvele ograničenja za kupovinu papira, testenine, ulja, brašna i slično, ali preko vikenda očekujem pustošenje, posebno što mediji po običaju potpiruju vatru.

 

Na nivou Australije:

20200625001.JPG.2baece9ee2fec47e8fa770b87b586937.JPG

 

Po državama:

20200625002.thumb.JPG.f2ca3b5f0f8d3f3b87fbef3e601c413a.JPG

20200625003.thumb.JPG.14c66faf453f732f29e5efe1ea089c91.JPG

 

 

Link to comment
4 hours ago, Moracikus said:

Reci fino ljudima da u Viktoriji danas imamo 33 nova slucaja na 20k testova.

Drzava velicine Srbije.

 

4 hours ago, peralozac said:

Bilo je nula početkom juna :(

Ja sam razumeo da vam taj obavezan karantin nije baš dobro sproveden, u smislu da se osim došljaka u karantinu razboljevaju i ljudi iz obezbeđenja i radnici u tim hotelima, pa da zato stiže tih hiljadu vojnika da pomogne oko karantina.

 

Ovde danas prvi pravi slučaj "lokalnog" prenošenja zaraze posle nekih mesec dana, svi ostali zaraženi su bili pridošlice iz inostranstva u obaveznom karantinu, a onom žutom grafikonu su svi manji od deset, retko kad nula u poslednjih mesec dana. Napokon su otvorili i zatvorene bazene, juče sam decu prvi put vodio na plivanje posle više od tri meseca.

 

SaE

Link to comment
Just now, Zis said:

Hrvatska u 24 sata 95 novih zaraženih, svega jedan manje od rekordnih 96 još tamo prvog aprila 

 

Tako je to kad stvarno testiras a ne kad Mile u zavodu stima statistiku. :fantom:

Link to comment
1 hour ago, Halvard said:

U Hrvatskoj se opet poprilično zahuktava, danas izgleda 80 novih slučajeva :mellow: 

 

Zavio ih Nolo u crno...

Link to comment
1 minute ago, Ros said:

ima li raspodela po regijama?

 

Quote

Broj novooboljelih u Republici Hrvatskoj u 24-satnom razdoblju je 95, čime je ukupan broj oboljelih od koronavirusa 2483.

Jedna novooboljela osoba je iz Brodsko-posavske županije, jedna iz Šibensko-kninske, jedna iz Virovitičko-podravske županije, jedna iz Splitsko-dalmatinske županije i jedna iz Varaždinske županije, dvije novooboljele osobe su iz Istarske županije, dvije iz Sisačko-moslavačke županije, pet novooboljelih osoba je iz Zadarske županije, sedam iz Zagrebačke županije, devet iz Primorsko-goranske županije, 25 novooboljelih osoba je iz Grada Zagreba, a 40 novooboljelih osoba je iz Osječko-baranjske županije

 

Dobro, za ovo zasad ne mogu da krive Đokovića, jedino ako baš iz Osijeka nisu masovno nagrnuli na turnir.

 

Ali prosto neverovatan skok, zaista. Mislim da ni kod nas nije po zvaničnim podacima došlo do ovako naglog porasta, 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...