Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

43 minutes ago, Redoran said:

 

Neki što su se skroztm oporavili su morali na transplantaciju pluća. Imaš na netu svedočenja lekara i medicinskog osoblja o tome na šta su ličili unutrašnji organi solidnog broja oporavljenihtm pacijenata prilikom otpusta iz bolnice.

 

Većina obolelih će se verovatno izvući bez posledica ali što reče Friend, ja se ne bih kockao da vidim hoću li biti u većini ili u manjini.

 

daj prestanite da mracite i sirite paniku. ne izlazite iz kuce ako se bojite

  • -1 1
Link to comment

@Friend

 

Pravo da ti kažem ne znam. Najbolji drug je bio na klinici i tamo su mu davali hlofokin, a za to drugo ne znam. Evo ima više od mesec dana kako se izlečio a još ne radi. Umara se mnogo i lupa mu srce.

Kum se lečio sam kući i nerado priča o terapiji, a ja ne zapitkujem. Čovek se kockao sa kovidom tako što je ostao kući u izolaciji uz telefonske savete nekog lekara. Nije hteo na Sajam. On je bolje od ovog prvog ali se isto žali na umor. Boravi napolju koliko može, kaže da mu prija.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

daj prestanite da mracite i sirite paniku. ne izlazite iz kuce ako se bojite

 

kao što rekoh ranije, ne pada mi na pamet da ostatak života ne mogu da se popnem uz brdo zato što me zarazila neka budaletina što se ne boji

Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

Mexico u poslednja 24h:
5576 testova
233 negativno
5343 pozitivno
1044 preminulih

 

AMLO se pravio pametan, i sada to stize na naplatu.

 

 

Link to comment
2 hours ago, mustang said:

 

daj prestanite da mracite i sirite paniku. ne izlazite iz kuce ako se bojite

dakle, rekli smo dovoljno mnogo puta, imamo bolesne imamo stare, imamo ambicije da nam potraju :unsure:

Link to comment
1 hour ago, Friend said:

To je, hidroksihlorokin. Ili samo hlorokin, zavisi sta daju.

 

ne uzimajte hidroksiklorokin, izgleda da zaista nema efekta na covid, a lek ima znacajne nezeljene efekte.

3 velike studije obustavljene.

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

dakle, rekli smo dovoljno mnogo puta, imamo bolesne imamo stare, imamo ambicije da nam potraju :unsure:

 

nek izlaze sa paznjom, perite ruke i ne pricajte sa komsijama blizu.

 

i sto bi moja majka rekla, jutro krenite sa rakijom 

Edited by mustang
  • -1 1
Link to comment
9 hours ago, mustang said:

 

nek izlaze sa paznjom, perite ruke i ne pricajte sa komsijama blizu.

 

i sto bi moja majka rekla, jutro krenite sa rakijom 

 

:smiley_hail:

 

Ko je dojen rakijom kemtrejlsi su samo prvi znaci. Javi kad vidis letece ruzicaste zmajeve kako bljuju cokoladne konfete.

Link to comment

Coronavirus: Warning thousands could be left with lung damage https://www.bbc.co.uk/news/health-53065340


Tens of thousands of people will need to be recalled to hospital after a serious Covid-19 infection to check if they have been left with permanent lung damage, doctors have told the BBC.
Experts are concerned a significant proportion could be left with lung scarring, known as pulmonary fibrosis.
The condition is irreversible and symptoms can include severe shortness of breath, coughing and fatigue.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Iz istog clanka:

 

 

 

Research into the prevalence of lung damage caused by Covid-19 is still at a very early stage.

It's thought those with a mild form of the disease are unlikely to suffer permanent damage. But those in hospital, and particularly those in intensive care or with a severe infection, are more vulnerable to complications.

In a study from China, published in March, 66 of 70 patients still had some level of lung damage after being discharged from hospital.

Radiologists in the UK say, based on the early results of follow-up scans, they are concerned about the long term-effects of a serious infection.

"In the six-week scans we're seeing, so far I would say between 20% and 30% of patients who have been in hospital appear to show some early signs of lung scarring," says Dr Hare, who helped draw up NHS radiology protocols to diagnose Covid-19.

Other UK radiologists have told the BBC they were noticing a similar pattern.

Link to comment
6 minutes ago, Meazza said:

Kakvo je sad misljenje strucnjaka, da li asimptomatski slucajevi prenose ili ne prenose koronu?

Ima razlicitih misljenja, od who koja je rekla da transmisija nije toliko velika kao sto se mislilo,do drugih koji veruju da i dalje jeste ili barem da ovo prvo jos uvek nije moguce dokazati sa velikom preciznoscu,u prevodu,zajebavaju nas,posle skoro 6 meseci od pocetka ovog sranja,sve vise sam uveren da oko mnogih stvari i dalje imamo suvise oprecnih informacija,namerno ili ne,neka svako proceni za sebe.Mislim,nisam znao da je savremena nauka sa silnim napredovanjem tehnologije i ovolikom kolicinom para koja se ulaze za resavanje korone,propala do te mere da ne mogu ni oko nosenja maski da imaju koncenzus.:rolleyes:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...