Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

imam pitanje: sta mislite da li bi bio problem za imuni sistem dugotrajno koriscenje nazalnog spreja - kortikosteroida (momensa) i antihistaminika?

mene su uveravali da se ovako primenjen sprej u zanemarljivim kolicinama resorbuje u organizmu i da je zato ok, a meni je za obuzdavanje alergije skoro neophodan.

Link to comment

Ja sedim kući, nije mi nešto teško ni novo palo jer inače radim od kuće. Brstim knjige, netflix I hbo, snabdeveni sam da okvirno možemo da izdržimo 2-3 meseca na mišiće iako ne verujem da ću biti u prilici da to i testiram. Većinom smo uzeli stvari koje bi i inače korstili ali sa nešto dužim rokom trajanja.

Od ludaka vidim da su neki juče litijali, danas ili sutra druge budale idu na stadion da slave rođendan kluba. Jedan ortak kuka što su otkazali basket jer bi išao 1/1 da nisu, par njih otišlo u kafić sa ribom u čijoj je firmi bio jedan zaraženi, juče bilo i promo a i storya na insta iz klubova. Poznanica poslala dete u vrtić da se još malo izduva I provede sa drugarima dok ne zatvore vrtić. Dete se vratilo za dva dana sa 39c

Od dobrih stvari, par njih koji se bave Airbnb su zablokirali datume, rekao bih da je većina ljudi na gajbi, donesi.com udario 50% a wolt radi sa besplatnom dostavom. Čak znam za slučaj da je žena sa aerodroma poslala muža u kumodraž u karantin jer je bio u nemačkoj u formi gde su našli jednog zaraženog.

Iskreno očekujem da će tek da bukne brojka a kako će da hendluju to Boga pitaj.

P. S. Dece nemam ali da imam nema šanse da bi ih slao u školi, na takmičenja, treninge i slično.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
31 minutes ago, InvisibleLight said:

Typo, kafetin.

Ok, videcu mu sastav.ne pijem nista nego ako zatreba..

Kafetin je paracetamol + kodein + kofein ... Mislim da je ok, brufen i aspirin nisu, prema Francuzima 

Link to comment
1 minute ago, zgembo said:

Kafetin je paracetamol + kodein + kofein ... Mislim da je ok, brufen i aspirin nisu, prema Francuzima 

koji ti je izvor za aspirin?

Link to comment
3 minutes ago, zgembo said:

Pa napisali su da se ne koriste NSAID, aspirin i brufen (ibuprofen) su NSAID.

nisam skapirao da kazu NSAID, mislio sam da je specificno targetiran ibuprofen, zato i pitam za izvor.

Link to comment

Nešto što je u Italiji prilično rasprostranjeno (posebno po manjim i perifernim mestima) su klubovi za starije osobe u kojima se cesto par puta nedeljno provodi po par sati i neretko uz proslave, igranke i sedenje veoma blizu jedni drugima.

 

2/3 preminulih su imali 3 ili više već postojećih patologija. Jedina 2 preminula mladja od 40 godina su bili takvi (teški) slučajevi. Moguće da bi preživeli još ali...

 

 

Link to comment
У парми је прошлу суботу град био крцат људи, кафићи ресторани и сл а већ је била апокалипса. Нема ништа без декрета владе, људи су стока.
Verujem.
I jesmo stoka.

Kasne sa objavom novoobolelih ili je vikendom drugaciji rezim?
Sad vidim u 20 ce da saopste. Opet onaj? -.-
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...