Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

 
Uklonicu se sam. 
I ja sam budala sto sam pomislio da na ovom forumu pisu ozbiljni ljudi. Zapravo ja i sad mislim da je sa forumom sve ok, ali da je ova tema uzurpirana od nekolicine paranioka.
Necu se vise oglasavati, i srecno.. Ostanite hidranti, a rukavice i maske obavezno
Putuj igumane.

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk

Link to comment

U Hrvatskoj su se oporavila dvojica, prvozaraženi (otpušten danas) i njegov blizanac (otpušten prekjuče):

 

Quote

Ravnatelj HZJZ-a Krunoslav Capak rekao je da je negativan i drugi od dvojice blizanaca koji su bili zaraženi. Radi se o osobi koja je bila prva zaražena u Hrvatskoj.


- U razmaku od 48 sati test je negativan i on će danas ići kući, dakle, imamo dvoje potpuno ozdravljenih, rekao je Capak.

 

https://vijesti.hrt.hr/591087/stozer-civilne-zastite-o-koronavirusu-2

Edited by vememah
Link to comment
2 minutes ago, Banjo said:

 

Uklonicu se sam. 

I ja sam budala sto sam pomislio da na ovom forumu pisu ozbiljni ljudi. Zapravo ja i sad mislim da je sa forumom sve ok, ali da je ova tema uzurpirana od nekolicine paranioka.

Necu se vise oglasavati, i srecno.. Ostanite hidranti, a rukavice i maske obavezno

 

beži od ovih smarača sa Društva. Dođi na sport brt

tamo smo svi cool. malo nam je zamro pdf ali ima sutra UFC i meksička liga. napravićemo topiće pa da debatujemo

Link to comment
Just now, freakns said:

da si se potrudio sve daa procitas, mozda bi i shvatio napisano, ali avaj, sam si rekao... na forumu ima pacijenata kojima nema pomoci...

 

prvo, recenica  na koju sam odgorio je jednostavno netacna sta od da je stojalo posle nje. drugo, nasisas mi se kurca, bas. 

Link to comment



 
Naš predsjednik je danas bukvalno iznosio takvo razmišljanje, kao da će sad penzioneri izaći na ulicu i lijepiti žvaku svakom koga vide i kao da će se 90% Srbije zaraziti u roku od 7 dana i neće biti nikog ko će proizvoditi žito i brašno. Ne znam samo što se ograničio na to, što nije najavio nestanke struje i vode i pad neta i mobilne mreže, i tu valjda ima nekog ljudstva. 
Potpuno ludilo. 


Zezaš? Pa ovo je potpuno ludilo. Kome koristi da izaziva ovakvu paniku? Pa jbt naši ljudi bili u opsadnom stanju za pomračenje sunca a neće za virus koji može da ubije. I tad je on bio u vlasti, zna već 20 godina znanje nema šta...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
2 minutes ago, arheolog1981 said:


 

 


Zezaš? Pa ovo je potpuno ludilo. Kome koristi da izaziva ovakvu paniku? Pa jbt naši ljudi bili u opsadnom stanju za pomračenje sunca a neće za virus koji može da ubije. I tad je on bio u vlasti, zna već 20 godina znanje nema šta...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

 

Napisah negdje, do sad najgore i najštetnije obraćanje nekog ko je na nekoj funkciji, ok, Nestorović je budalio ali makar nije širio paniku. I što reče neko, mislom Joe D, jedini koji može da ga nadmaši do kraja krize je on sam u nekom novom obraćanju. 

Link to comment

Kaže mi lik iz Brazila, kojeg sam pitao da li Bolsonaro ima ili ne:

 

That's very controversial, media said he did, but he said he didn't. There will be another test on him, given all his employees are all sick now with the virus. I believe he has it, but he's too scared to confirm it, since earlier he said "I don't care about it, there was worse diseases than this one, I'm no doctor to talk about it." and "This coronavirus is just dull thing". He's just a scared puppy. Don't bother with him, lol.

Link to comment

@lo zingaro

Da li se tamo kod vas moze izaci da se proseta pas npr?

Da li mozes otici na trcanje, sam, negde u park/sumu npr?

Da li se sme biciklom obici jedan krug?

Ili sve ovo iskljucivo u svoja 4 zida...

Link to comment
Just now, Djuro said:

@lo zingaro

Da li se tamo kod vas moze izaci da se proseta pas npr?

Da li mozes otici na trcanje, sam, negde u park/sumu npr?

Da li se sme biciklom obici jedan krug?

Ili sve ovo iskljucivo u svoja 4 zida...

Pas moze. Trcanje i setnja izolovani da. Medjutim parkovi u gradu su zatvoreni a van grada ako te zaustavi patrola u autu I kazes taj razlog puta vracaju kuci sa ili bez kazne. Bicikl isto ne teoretski ali ako zivis u nekoj poludivljini nece te niko dirati 

Link to comment

Zanimljivo viđenje stvari čoveka odozdo:

 

Quote

 

PAUNOVIĆ: POTREBNE SU DRASTIČNE MERE, SITUACIJA SLIČNA KAO PRED POPLAVE

„Situacija sa koronom danas je kao kad je reka 2014. krenula da se izliva iz korita. Ljudi prave selfije, parkiraju bahato automobile pored obale, radnici ne mogu da pridju da išta učine, atmosfera – ovo se ne dešava nama zaista. U naredna tri sata 15 hiljada građana pod vodom. U suštini, ljudi na stvarnu opasnost reaguju negiranjem. Ma nije to ništa. Ma to su gluposti. A ako uključiš zdrav razum i vidiš gde je Italija danas a gde je bila kad je imala 30 obolelih (pre 20 dana) situacija je „diži paniku na najviši nivo“. Na žalost ovakve dramatične stvari ne mogu se rešiti a da se istovremeno poštuju sva ljudska prava i sloboda. Pravo da se ne nose maske (banalizujem), pravo da se ide u kafane. Mi jednostavno nismo navikli na taj stepen ograničenja sloboda i tu disciplinu. Iskreno se nadam da postoji negde neko ko procenjuje kako su se zarazili oboleli, gde su se kretali, kako će to ići narednih dana. Međutim iskustvo u Srbiji kaže da verovatno uopšte ne postoji neko takav. Nadam se da grešim.

Iskustvo sa ovom epidemijom promeniće sve, promeniće svet. Država koja brzo, odlučno reaguje spašće hiljade života, uz rizik da ponekog političara malo ismevaju po netu. Mala cena. Potrebne su drastične mere. Ne zatvaranje jedne škole u jednom gradu. Drastične mere gde ko god da je najviši autoritet izlaže na TV i nosi masku i kaže od danas pa narednih 15 dana svi kod kuće, niko nigde ne izlazi, nema kafića, nema žurki, ničeg. Ovo je stvarno, nije vežba.

U našem veku ovo je izazov koji nadmašuje sve viđeno. Ako se stvari otmu kontroli u prosečnoj sprskoj opštini može da bude od 1.000 do 1.500 žrtava (prema italijanskom scenariju, 5 posto na polovinu populacije koja je zaražena, 25.000 prosečno, Nemci računali 70 odsto).

Mi sutra organizujemo ekipe da starima nose hranu. Tražio da nam daju da platimo dodatne sestre i lekare. Postavimo šatore ispred Hitne i Doma zdravlja za trijažu, da niko sa temperaturom ne uđe unutra i zarazi malobrojne lekare. Maske za sve javne službenike kao primer. Ovog trenutka ne postoji mera koja je preterana sa strane vlasti, postojaće samo zakasnile mere. Ako smo preterali i pogrešili u preterivanju i „panici“- super, šalićemo se na račun ovog ili onog političara“ napisao je Saša Paunović na svom tviter profilu.

 

sa FB-a

 

 

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...