Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Znaci od juce u ovo vreme 11 novih i čak ukupno total 29 testova. vau.... ubijamo to testiranje. Kako je predsednik danas rekao da je zabranjeno privatnicima da ispituju a da državno ispituju samo i samo one koje tvrdo odluči komisija lekara da treba da se ispitaju, mislim da nikakvog smisla nema više pratiti covid.rs

 

Lepo neka objave da će raditi sve najbolje kako umeju i to je to. šta se koji moj 2 puta dnevno proseravaju, osim neke neprestane kampanje...

Link to comment
3 minutes ago, Далибор said:

Znaci od juce u ovo vreme 11 novih i čak ukupno total 29 testova. vau.... ubijamo to testiranje. Kako je predsednik danas rekao da je zabranjeno privatnicima da ispituju a da državno ispituju samo i samo one koje tvrdo odluči komisija lekara da treba da se ispitaju, mislim da nikakvog smisla nema više pratiti covid.rs

 

Ово је практично пресликан приступ из Турске. Тестирање је строго контролисано и практично непостојеће, и онда имаш неки пресмешан број заражених за који сви знају да није тачан. Чини ми се да је идеја да се што је могуће дуже избегне паника у јавности и са што мањеа хаоса дочека онај главни удар, када у болнице свакодневно почну да пристижу стотине и хиљаде људи у тешком стању. Не видим неко друго објашњење за ове пресмешне цифре на читавом балкану.

 

Разлика је само у томе што у Турској знаш да су болнице спремне да приме удар, да имају огромне капацитете и хиљаде респиратора, да лекари и медицинско особље нису већином неопевани ретарди, а и цивилна заштита је позамашна и добро организована.

Link to comment
Just now, gospa buba said:

svakog dana 5 komada linearno? mogu i da ne testiraju, da se razidjemo.

sent from bubamoto
 

 

i ovako skrnavo testiranje i izvestavanje 2 puta dnevno je stvorilo sliku da ima 5 ili 6 dnevno. a u stvari je duplo više :) i juče koliko se sećam i danas je po 11. nije preterano važno al i to je fora da su iscepkali broj dnevni na 2 dela i to nikako da predje 5 ili 6 

Link to comment

Hajde da se malo u karantinu zabavimo zanemarenim idiotima i moronima koji zive oko nas. Pisao sam odavno o grupi ludaka pod pokroviteljstvom drzave i SANU koja se bavila globalnim zagrevanjem. Tu su tv-meteorolog Nedeljko Todorovic (pogresno sam ga u postu nazvao Gvozdenovicem, po slikaru) i izvesni Milan T. Stevancevic. Ovaj drugi ima novi projekat, Srbsku Nacionalnu Svemirsku Agenciju! Elem, vezano za temu ovde, dosli su do genijalnog objasnjenja! Za korona virus je kriva sunceva aktivnost (sad smo u minimumu sunceve "vulkanske" (sic!) aktivnosti, pa nema dovoljno UV zracenja da "sterilizuje" atmosferu. Ima i dokaz, i H1N1 se pojavio u vreme prethodnog minimuma. Wow! Jebe sto se SARS pojavio bas u maksimumu, ali to su detalji (mislim, jebe ih nauka, zdrav razum i sve ostalo sto nije njihov mozdani isprdak): https://nebula-nassa.rs/aktivnost-sunca-i-pojava-virusa/  Otvarajte na sopstvenu odgovornost, opasno za mentalno zdravlje.

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

svakog dana 5 komada linearno? mogu i da ne testiraju, da se razidjemo.

sent from bubamoto
 

Zato i razbijaju na jutarnju i večernju konf. Da bi brojevi bili manji. Ceo svet računa na dnevnom nivou. Mi imamo progresiju od 1.32 u odnosu na prethodnih 24h.

Link to comment

Ne razumem sledece:

Zasto se ne zatvore granice?
Zasto se ne zatvore skole?
Zasto se ne uvede neki vid vanrednog stanja i zatvori sve sto se zatvoriti moze osim prodavnica hrane i apoteka?
Zasto se ne zabrani zvrjanje po ulici osim kad je moranje ili odlazak u nabavku?

Bar na 3-4 nedelje

Bolje spreciti nego leciti

Mozda se neke.. lupam.. kasarne ili nesto, kontam da ih imamo napustenih onoliko, mogu pretvoriti u neki vid privremenih odeljenja za obolele.

Jebote, da donese vrhovni poglavar ovakve odluke, otisao bih da glasam za njega... dobro, ne bih.. ali bih mu dao + za dobru odluku

Link to comment

Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik najavio je da će na granici Republike Srpske biti postavljeni stacionari u kojima će oni koji dolaze iz inostranstva provesti 14 dana zbog pandemije korona virusa

Mile nastavlja da školuje.
Ovo je mera koju je Miloš Obrenović primenio 18ineke i tako sprečio širenje kuge i po Srbiji i po Evropi.
Jbga, jesu mu isplele košulju gole babe na mesečini koju je nosio protiv čume ali kontam da he ovo prvo ipak imalo više uticaja. [emoji3]

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment

elem, vidim danas neke preporuke iz kanade da se za skidanje temperature koristi paracetamol a ne brufen, koji navodno jos pogorsava stanje.

ne razumem tacno mehanizam, al to su kao preporucili. jebem li ga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...