Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

22 minutes ago, Lancia said:

Spanija

zasto ne od danas, i spanci kasne poprilicno

ja ne znam sta ovim nasim vise treba, ali ovde je odavno svako za sebe. sta reci kad se kod nas upravo igra fudbal

Link to comment

U fr kažu da se nikako ne koristi ibuprofen (i lijekove na toj bazi) ako imate temperaturu. Doktori kazu da su najteži slučajevi povezani sa upotrebom tog lijeka.

Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

U fr kažu da se nikako ne koristi ibuprofen (i lijekove na toj bazi) ako imate temperaturu. Doktori kazu da su najteži slučajevi povezani sa upotrebom tog lijeka.

A sta moze?

Link to comment

valjda ne treba uzimati lekove za spustanje temperature ako se bas ne mora. ni brufeni, ni paracetamoli. 

Edited by Joe D
Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

valjda ne treba uzimati lekove za spustanje temperature ako se bas ne mora. ni brufeni, ni paracetamoli. 

Možeš lijekove za spuštanje temperaturne (paracetamol, kod nas dolipran) ali ne ove protiv upale lijekove (kod nas ibuprofen, advil..) ili kortizone.

To je javilo ministarstvo zdravlja.

Edited by borris_
Link to comment

Jel po tom kriteriju sme kafetin? Kupila juce za glavobolju..

Aspirin plus?(imam isto kesice)

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Samo da napomenem da se uvjek treba konsultovati sa doktorom. Ne bih da neko koji mora da koristi te lijekove prestane da ih koristi radi ove upute. 

Link to comment
3 minutes ago, InvisibleLight said:

Jel po tom kriteriju sme kadetin? Kupila juce za glavobolju..

 

Ne poznajem kadetin. Ako vam je doktor pripisao nešto njega slušajte. Ministarstvo fr je izdao ovo saopštenje u vezi protiv upalnih lijekova u slučaju da neko ima virus.

Edited by borris_
Link to comment
1 minute ago, Arkadija said:

Ibuprofen još pogorša stanje? To je zvanično u Francuskoj?

a kod nas sada ima neko mišljenje da je paracetamol kao kancerogen :ph34r: i da baš treba da se koristi ibuprofen

to mi rekla jedna obrazovana žena koja ima troje unučića i više im ne daje paracetamol

 

pa jbt, sad budi pametan

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...