Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

dajte ljudi, postoje slucajevi koji su beznadezni, ne moze se svakom pacijentu pomoci. 

 

mislim na ove forumske, da se razumemo. 

Edited by Joe D
Link to comment
9 minutes ago, pasha said:

Ono sto hocu da kazem: vazno je da ogranicimo veliko sirenje u narednih par meseci posle toga ce drzave da se upregnu sa respiratoma i merama i desice se pad umrlih a onda i zarazenih.

bukvalno ovo

virus sam po sebi je tek malo opasniji od obicnog gripa. ali obzirom da ljudi i dalje nemaju antitela za njega, te ne znamo ni period inkubacije, a ljudi mogu biti prenosnici i dok nemaju simptome, desi se Italija... jer tamo nije problem samo korona, ceo sistem je opterecen koronom pa to pravi probleme kod lecenja ostalih bolesti

kada bi obican grip imao mogucnost sirenja kao i korona, i on bi doveo do mnogo vece smrtnosti i mnogo vecih problema. zato je neophodno uvesti mere opreza i usporiti sirenje. ako se preduzmu neophodne mere i smanji sirenje, smtrnost ce biti manja od one u Italiji. 

 

inace, sada bio u nabavci u Novom Sadu, na Detelinari. stanje po prodavnicama redovno. evidentno manje ljudi na ulicama. u restoranu domace kuhinje kod mene u blizini koji je u ovo vreme obicno dupke pun, jedan mladi par samo sedi.

inace, u pekari ispred mene zena, kaslje sve u 16. doslo mi da je katapultiram napolje, pravo ispred nekog auta da je nabacim. jebote, stanje koje jeste, ona bolesna bez maske i rukavica ide po prodavnicama. pa jebo te patak nenormalni.

Link to comment
Just now, freakns said:

bukvalno ovo

virus sam po sebi je tek malo opasniji od obicnog gripa. ali obzirom da ljudi i dalje nemaju antitela za njega, te ne znamo ni period inkubacije, a ljudi mogu biti prenosnici i dok nemaju simptome, desi se Italija... jer tamo nije problem samo korona, ceo sistem je opterecen koronom pa to pravi probleme kod lecenja ostalih bolesti

kada bi obican grip imao mogucnost sirenja kao i korona, i on bi doveo do mnogo vece smrtnosti i mnogo vecih problema. zato je neophodno uvesti mere opreza i usporiti sirenje. ako se preduzmu neophodne mere i smanji sirenje, smtrnost ce biti manja od one u Italiji. 

virus nije tek malo opasniji od obicnog gripa. stopa smrtnosi je izmedju 10 i 20 puta veca.

Link to comment
27 minutes ago, Banjo said:

Ja se cudim da moderacija tolerise paranoicima da ovoliko zagadjuju temu svojim strahovima.

Strucnjaci i autoriteri iz ove oblasti se proglasavaju budalama i ludacima

Evo imaš ovde zbirku izjava stručnjaka i autoriteta iz ove oblasti pa se malo informiši. Nadam se da znaš engleski ili umeš da koristiš Google translate.

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-expert-opinions/

Edited by vememah
Link to comment
9 minutes ago, Filozof manijak said:

Koji stručnjaci, Bandži?

Naši vajni ili strani?

Šta kažu strani stručnjaci, Banjo?

 

Nemoj pocenjivati ni ove nase. Nestorovic npr. je vrhunski znalac a ovde ima status sarlatana i salabajzera.

Italijani objave statistiku da od svih umrlih samo dvoje su od posledice ovog virusa, i pitanje je koliko su te dve zrtve imale godina i kakvog su zdravstvenog stanja bile. Taj podatak se ignorise, dabome.

 

Edited by Banjo
Link to comment
6 minutes ago, arheolog1981 said:

Pa to se upravo i radi, ceo svet se zaključao, nema okupljanja, nema sportskih manifestacija. Ovi veliki brojevi koje dosta vas pominje nisu realni ni ako bi u celom svetu po ceo dan milioni bili na ulicama na 24/7 žurkama u inat virusu. Kina je broj novozaraženih svela na dvocifren broj... i pored sveg kašnjenja i razlike u mentalitetu to će u naredne 2-4 nedelje poći za rukom i Italiji. U to sam siguran.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

 

Naš predsjednik je danas bukvalno iznosio takvo razmišljanje, kao da će sad penzioneri izaći na ulicu i lijepiti žvaku svakom koga vide i kao da će se 90% Srbije zaraziti u roku od 7 dana i neće biti nikog ko će proizvoditi žito i brašno. Ne znam samo što se ograničio na to, što nije najavio nestanke struje i vode i pad neta i mobilne mreže, i tu valjda ima nekog ljudstva. 

Potpuno ludilo. 

Link to comment
6 minutes ago, ZerrorR said:

Youtube kanal tvrdi da imamo jednog recovered. 

Imamo.

Quote

 

SJAJNA VEST Pacijent koji se lečio u KC Vojvodine VIŠE NEMA KORONA VIRUS

 

"Sa Klinike za Infektivne bolesti Kliničkog centra Vojvodine, jedan pacijent je pušten na kućno lečenje, pošto su testovi pokazali da je negativan na korona virus, a njegovo zdravstveno stanje će se i dalje pratiti", izjavila je za RTV Vojvodine, direktorka Kliničkog centra Vojvodine, Edita Stokić.

 

blic.rs/vesti/drustvo/sjajna-vest-pacijent-koji-se-lecio-u-kc-vojvodine-vise-nema-korona-virus/tzq3c57

Link to comment
6 minutes ago, freakns said:

inace, sada bio u nabavci u Novom Sadu, na Detelinari. stanje po prodavnicama redovno. evidentno manje ljudi na ulicama. u restoranu domace kuhinje kod mene u blizini koji je u ovo vreme obicno dupke pun, jedan mladi par samo sedi.

 

 

Juče je u Idei bio desant na brašno, mislim da ni kilo nije ostalo.

Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

virus nije tek malo opasniji od obicnog gripa. stopa smrtnosi je izmedju 10 i 20 puta veca.

da si se potrudio sve daa procitas, mozda bi i shvatio napisano, ali avaj, sam si rekao... na forumu ima pacijenata kojima nema pomoci...

 

jedan od razloga velike smrtnosti je sto medicinski sistem ne moze da leci toliko ljudi odjednom. jos jednom. jedan od razloga velike smrtnosti je sto medicinski sistem ne moze da leci toliko ljudi odjednom. hoces jos jednom ili si skapirao?

Link to comment
Just now, garmonbozia said:

Može li neko ukloniti trolla? Hvala.

 

Uklonicu se sam. 

I ja sam budala sto sam pomislio da na ovom forumu pisu ozbiljni ljudi. Zapravo ja i sad mislim da je sa forumom sve ok, ali da je ova tema uzurpirana od nekolicine paranioka.

Necu se vise oglasavati, i srecno.. Ostanite hidranti, a rukavice i maske obavezno

Link to comment
4 minutes ago, Banjo said:

 

Nemoj pocenjivati ni ove nase. Nestorovic npr. je vrhunski znalac a ovde ima status sarlatana i salabajzera.

Italijani objave statistiku da od svih umrlih samo dvoje su od posledice ovog virusa, i pitanje je koliko su te dve zrtve imale godina i kakvog su zdravstvenog stanja bile. Taj podatak se ignorise, dabome.

 

 

Pa što su strpali zemlju u karantin i ruinirali turizam? Iz zajebancije?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...