Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 minutes ago, Svarog said:

Je l tačno da je RTS javio da zatvaramo granicu ka Rumuniji? 

 

Neko je ovde sinoć to najavio, zbog Ruumuna koji su pobegli zaraženi iz Italije. 

 

Јесте, јавио РТС. Али и Румуни затворили границу ка нама. Пролазе само шлепери.

Edited by dekki
Link to comment

 

Gospodine Rujevicu, korona je virus velikih brojeva. Virus je nekoliko puta smrtonosni od obicnog gripa a siri se i brze zbog svojih karakteristika poput inkubacije. Gledajte ovako: ako se ne ogranici sirenje dovoljno je da 5%(sada ide na nekih 10-20% ali ja sam darezljiv) slucajeva treba na respiratore zbog tezih oblika i da to ne moze da podnese zdravstvenim sistem zbog velikih brojeva. Tipa, zarazi se 1/8 nemacke populacije, 12,5% populacije, to mu doje 10 miliona. Od tih 10 miliona, 5% mora na respiratore, to mu dodje 500k ljudi u par meseci. E, sada gledajte ovu matematiku: uzmemo period od tri meseca vama dolazi 5500 ljudi na respiratore svaki dan ali nemojte zaboravitri da morate leciti ljude nekih par nedelja minimum. Nemacka ima trenutno 30k respiratora. Uzmimo da se za 4 nedelje brojh respiratora poveca na 100k.  Ali vam za te 4 nedelje dodje 154k zarazenih. Dakle, 50k ce biti eliminisano kroz trijazu. To se desava u Italiji, a Spanija je na pragu. Virus kao takav nije sida ili ebola po smrtnosti, problem je njegovo brzo sirenje. On i sa malom smrtnoscu od recimo 0.5% moze da ubije vise ljudi u roku od godinu od side i ebole za 35 godina.

Zdravstvenim sistem moze da podnese da virus duze traje ali da ne bude nagli skok. To je ovo:

 

wjbk_coronavirus-curve_31220.jpg?ve=1&tl

Link to comment

Od zvanicnog broja umrlih vecina bi umrla od svojih bolesti ili od starosti bez ikakvog virusa. Svi moramo umreti kad dodje cas.

 

Ja se cudim da moderacija tolerise paranoicima da ovoliko zagadjuju temu svojim strahovima.

Strucnjaci i autoriteri iz ove oblasti se proglasavaju budalama i ludacima, a znavicni podaci se ignorisu. Treba ih malo stavitiu karantin od foruma, dok ih ne prodje..

Link to comment

Ono sto hocu da kazem: vazno je da ogranicimo veliko sirenje u narednih par meseci posle toga ce drzave da se upregnu sa respiratoma i merama i desice se pad umrlih a onda i zarazenih.

Link to comment
12 minutes ago, Banjo said:

Od zvanicnog broja umrlih vecina bi umrla od svojih bolesti ili od starosti bez ikakvog virusa. Svi moramo umreti kad dodje cas.

 

 

 

Ne znam sta da napisem na ovakav izliv mudrosti koje nemaju nikakvo znacenje sem da mi se gadis.

Link to comment

Svi moramo umreti kada dodje čas, ali ima razlike ako taj čas dodje ranije nego što bi trebalo, zar ne?

 

Edit: pogotovo za onog čiji časovnik se gleda. 

 

Kako je lako ovako mlatiti o tudjim životima i smrtima

Edited by Filozof manijak
Link to comment
15 minutes ago, Banjo said:

Od zvanicnog broja umrlih vecina bi umrla od svojih bolesti ili od starosti bez ikakvog virusa. Svi moramo umreti kad dodje cas.

 

Ja se cudim da moderacija tolerise paranoicima da ovoliko zagadjuju temu svojim strahovima.

Strucnjaci i autoriteri iz ove oblasti se proglasavaju budalama i ludacima, a znavicni podaci se ignorisu. Treba ih malo stavitiu karantin od foruma, dok ih ne prodje..

 

Jel ti promaklo da je čitava Italija u karantinu, u SAD vanredno stanjem a u čitavoj Evropi vanredne mjere

Link to comment
Just now, Lyckety Splyt said:

 

Jel ti promaklo da je čitava Italija u karantinu, u SAD vanredno stanjem a u čitavoj Evropi vanredne mjere

 

To je kljucni dokaz da je virus zajeban.. ako se zatvore skole i vrtici onda mora biti da virus opasan. Jebes statistiku i to sto govore strucnjaci. Budale, sta oni znaju. Treba da prociraju malo sta se ovde pise i da se uozbilje

Link to comment
Ono sto hocu da kazem: vazno je da ogranicimo veliko sirenje u narednih par meseci posle toga ce drzave da se upregnu sa respiratoma i merama i desice se pad umrlih a onda i zarazenih.
Pa to se upravo i radi, ceo svet se zaključao, nema okupljanja, nema sportskih manifestacija. Ovi veliki brojevi koje dosta vas pominje nisu realni ni ako bi u celom svetu po ceo dan milioni bili na ulicama na 24/7 žurkama u inat virusu. Kina je broj novozaraženih svela na dvocifren broj... i pored sveg kašnjenja i razlike u mentalitetu to će u naredne 2-4 nedelje poći za rukom i Italiji. U to sam siguran.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, Banjo said:

 

To je kljucni dokaz da je virus zajeban.. ako se zatvore skole i vrtici onda mora biti da virus opasan. Jebes statistiku i to sto govore strucnjaci. Budale, sta oni znaju. Treba da prociraju malo sta se ovde pise i da se uozbilje

 

Dakle, vanredne mjere se uvode i ekonomija šalje u recesiju iz zajebancije i sve se to radi bez konsultacije sa stručnjacima?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...