Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

4 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Jel ima barem neka pozitivna vest iz italjje? 

Jedino pozitivno je da ovo još uvek nisu rezultati novih mera. 

Sve ostalo je užas.

Gledam ovaj haos po prodavnicama u Švajcarskoj. Šta li nas čeka, ne smem ni da pomislim.

Link to comment
7 minutes ago, kralj said:

Jedino pozitivno je da ovo još uvek nisu rezultati novih mera. 

Sve ostalo je užas.

Gledam ovaj haos po prodavnicama u Švajcarskoj. Šta li nas čeka, ne smem ni da pomislim.

 

Šta nas čeka, čeka nas to da će ljudi da se okrenu familiji na selu i nekim alternativnim izvorima hrane, kod nas raja ionako živi na kredu od 20. u mjesecu, nije baš da se svi useravaju od šteka od par stotina evra koje će da spičkaju u roku od 20 minuta. 

Link to comment

U francuskoj nema tih redova nigdje (mislim da smo svi na 1m daljine). Moja žena čak želi da ide u salu za sport. 

 

EVO upravo sada u fr rekoše da sve zatvaraju kao i u Italiji (apoteke, samoposluge, banke, benzinske pumpe ostaju otvorene).

Edited by borris_
Link to comment

Treba prestati sa brojanjem, virus se prosirio. Tacne brojke su verovatno 10 do 20 puta vece od objavljenih za svaku zemlju. Sada je vazno smanjiti vrhunac zaraze virusa i sto vise odloziti vrhunac. Da se ne desi ono sto se desava u Spaniji, Italiji nazalost mislim da i Francusku to ceka. Nemci imaju puno respiratora i pretpostavljam da je to razlog zasto je niska smrtnost za sada tamo ali i to je pitanje koliko ce izdrzati ako krene puno da raste.

Link to comment

Ovo večerašnje obracanje je baš bilo scary. Francuzi ne respektuju šta im kaže vlada. Zbog toga sve zatvaraju. 

 

Za tri dana smo duplirali broj zaraženih. Više od 300 na reanimaciju a 50% od njih ima <60 godina. 

Link to comment
Red u privatnoj apoteci na NBG jedan unutra ostali napolju, na metar razdaljine
 
 
porazavajuce je da kod nas red uvode samoinicijativno privatna lica. i dobro je, s druge strane, jer neko mora.

sent from bubamoto

Link to comment

Kad kažem redove mislim na pravljenje zaliha. Ne bi uopšte bilo loše da se ograniči količina kupovine osnovnih namirnica.

Naleteo sam na snimak stampeda u prodavnicu navodno iz Švajcarske, ali ispostavilo se da je snimak iz 2011. Idiota ima svuda i oduvek ih je bilo, samo što u ovakvim okolnostima posledice idiotluka budu ozbiljnije nego inače.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...