Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

4 minutes ago, mraki said:

Što se škola u srbiji tiče, kad ih zatvore će se jasno videti koliko je digitalizacija koju ne vade iz usta prazna priča, nikako sprovedena. Nema šanse da smo spremni za nastavu na daljinu kao ostale zemlje. Verujem da je to jedan od glavnih razloga zašto se odluka odlaže, da se ne vidi koliko smo šuplji.

kon jutros reče, da ako se zatvaraju škole to mora biti najmanje 6 nedelja ili do kraja školske godine

- nije dobro da se povuka deca iz škola jer se neće okužiti, balje je da se postepeno okuže nego svi odjednom

Link to comment
6 minutes ago, gone fishing said:

kon jutros reče, da ako se zatvaraju škole to mora biti najmanje 6 nedelja ili do kraja školske godine

- nije dobro da se povuka deca iz škola jer se neće okužiti, balje je da se postepeno okuže nego svi odjednom

 

Ne radi se uopste samo o deci i skolama i o tome koliko su oni sami prenosioci. Zatvaranje skola je relativno jednostavno izvodiva mera kojom dve velike populacije, roditelje i decu zadrzavas kod kuce cime se citav sistem spusta na nize energetsko stanje recnikom fizike. Posebno u danasnjem zapadnom svetu koji je toliko children-focused sa svim aktivnostima posle skole, igraonicama i ostalim glupostima.

 

Glede price od pre par strana o smrtnosti u Italiji i o tome je li korona uzrok smrti ili prisutna hronicna bolest. Ogroman procenat ljudi preko 40 ima neki underlying condition, mnogi ga nisu ni svesni. Dobij koronu, umri od komplikacija, pa saznaj da si imao povisen krvni pritisak. Ili astma - znam gomilu ljudi kojima je dijagnostifikovana pod stare dane, a da su pritom otisli kod lekara zbog neceg drugog. Naravno, sasvim je neupitno i ocigledno da sto si zdraviji inace, imas vise sansi da ovo prebolis bez ikakvih problema.

Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

Kad ljudi krenu da umiru, sta ce biti sa sahranama? Deluje mi da je previse rizicno da se odrzavaju. Nigde nisam procitao kako se to resava u ostatku sveta. 

Ovde su zabranjene. Umrli se kremiraju i sahranjuju bez icijeg prisustva.

Link to comment
2 hours ago, Spirit said:

Pa ajde reci, mi ti nismo komšije :D Ja u neku malu flašicu sa raspršivačem sipao domestos a to mi stoji pored vrata u stanu. Pa pre nego sto zakoračim unutra poprskam đonove. Nemam pametniju ideju

ne trebas dezinfikovati obucu a ako zelis mozes sa asepsolom a ne domestosom

Link to comment
5 minutes ago, Joe D said:

Kad ljudi krenu da umiru, sta ce biti sa sahranama? Deluje mi da je previse rizicno da se odrzavaju. Nigde nisam procitao kako se to resava u ostatku sveta. 

Tako je celo jedno mesto u Spaniji zavrsilo u karantinu, posle sahrane. valjda su se sad opametili.

Link to comment
9 minutes ago, steins said:

Na zalost Kon ovde pere ruke od prethodnih izjava.
Provukao je i povlačenje iz ove papazjanije.
Moje mišljenje o njemu je bilo mnogo bolje pre ovoga.emoji852.png

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

Očigledno je da je bio pod pritiskom da kaže one gluposti pre, a da je sad popizdeo, samo što ga to ne opravdava ni malo...

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...