Jump to content
IGNORED

Mala rasprava o bureku


Delija67

Recommended Posts

Ns, naravno. 

I to samo sa sirom. 

Sa mesom solo ne bih nikad uzeo, a ovako u kombinaciji svaki zalogaj sira posle zalogaja mesa je još boji nego da samo sa sirom jedem. 

Čujem da ljudi naručuju i prazan, sa pečurkama i jabukama, al te nisam mislim nikad probao. 

Edited by nisam ja
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

Meni je u Beogradu najbolji u pekari Aleksić, kod Botaničke bašte. Odlični su im i peciva i kolači, a i pica je skroz dobra za pekarsku varijantu.

 

meni to najbolja pekara svakako

Link to comment

kad li je uvedeno to na grame, pitam se

znalo se nekad, četvrt tepsije i to ti je to

a ne sad, ovaj hoće 200 grama, ova 150, onda kad vidim da u tepsiji osta onaj patrljak, i ne jede mi se više burek

Link to comment
41 minutes ago, dragance said:

Čak ni za ručak??

 

Baš nikad, to mi je skroz jutarnja hrana.

 

 

22 minutes ago, ordi said:

 

meni to najbolja pekara svakako

 

I meni.

 

Link to comment
27 minutes ago, nisam ja said:

Ns, naravno. 

I to samo sa sirom. 

Sa mesom solo ne bih nikad uzeo, a ovako u kombinaciji svaki zalogaj sira posle zalogaja mesa je još boji nego da samo sa sirom jedem. 

Čujem da ljudi naručuju i prazan, sa pečurkama i jabukama, al te nisam mislim nikad probao. 

Ko što čoek veli - samo sa sirom, sa mesom je bzvz.

 

Link to comment
22 minutes ago, ordi said:

kad li je uvedeno to na grame, pitam se

znalo se nekad, četvrt tepsije i to ti je to

a ne sad, ovaj hoće 200 grama, ova 150, onda kad vidim da u tepsiji osta onaj patrljak, i ne jede mi se više burek

 

Od kad su tepsije veće i zaprimaju burek koji teži mnogo više od kile.

 

Link to comment

To na grame je starije. Te kilogramske tepsije su došle s konfekcijom koja se pravi u nekom centralnom podrumu pa razvozi na pečenje po tim kvazi pekaricama. 

Link to comment

Nisam ja, sad si me podsetio na onaj rahmetli burek Đorđević u Dunavskoj, što je otvarao rano na sabajla a zatvarao oko 11h, kad rasproda. Ala sam ja voleo taj burek... Debele kore, rustičan, na masti, sa dobrim sirom.  Ovaj u Rumenačkoj je dobar, ali preferiram onaj kod Socijalnog, preko puta ukoso, i on je Đorđević, samo nema veze sa onim starim. Tamo su i pogačice odlične.

Link to comment

Degustirao sam taj Đorđevićev iz Dunavske, i nešto mi se nije dopao baš zbog tih debelih kora, malčice predebele za moj ukus.

Makedončev mi je savršen miks i balans svih sastojaka.

Link to comment
17 minutes ago, banatjanin said:

Tamo su i pogačice odlične.

E to, pogačice su stvarno dobre.  Klasika.

Podsećaju me na one one iz pekara Beli Golub i  Ohrid ( Trpeski & Najdanoski)  u Zrenjaninu.

Ukusi detinjstva.

 

Link to comment

 Podsećaju donekle, ali Đorđevićeve pogačice, iako u slojevima, su od kiselog testa, a zrenjaninske od lisnatog. Inače, te pogačice su nešto što samo u Zrenjaninu postoji, nigde se sa takvima nisam sreo. Meni su i dalje najbolje u pekari Vardar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...