Jump to content
IGNORED

Mala rasprava o bureku


Delija67

Recommended Posts

Ns, naravno. 

I to samo sa sirom. 

Sa mesom solo ne bih nikad uzeo, a ovako u kombinaciji svaki zalogaj sira posle zalogaja mesa je još boji nego da samo sa sirom jedem. 

Čujem da ljudi naručuju i prazan, sa pečurkama i jabukama, al te nisam mislim nikad probao. 

Edited by nisam ja
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

Meni je u Beogradu najbolji u pekari Aleksić, kod Botaničke bašte. Odlični su im i peciva i kolači, a i pica je skroz dobra za pekarsku varijantu.

 

meni to najbolja pekara svakako

Link to comment

kad li je uvedeno to na grame, pitam se

znalo se nekad, četvrt tepsije i to ti je to

a ne sad, ovaj hoće 200 grama, ova 150, onda kad vidim da u tepsiji osta onaj patrljak, i ne jede mi se više burek

Link to comment
27 minutes ago, nisam ja said:

Ns, naravno. 

I to samo sa sirom. 

Sa mesom solo ne bih nikad uzeo, a ovako u kombinaciji svaki zalogaj sira posle zalogaja mesa je još boji nego da samo sa sirom jedem. 

Čujem da ljudi naručuju i prazan, sa pečurkama i jabukama, al te nisam mislim nikad probao. 

Ko što čoek veli - samo sa sirom, sa mesom je bzvz.

 

Link to comment
22 minutes ago, ordi said:

kad li je uvedeno to na grame, pitam se

znalo se nekad, četvrt tepsije i to ti je to

a ne sad, ovaj hoće 200 grama, ova 150, onda kad vidim da u tepsiji osta onaj patrljak, i ne jede mi se više burek

 

Od kad su tepsije veće i zaprimaju burek koji teži mnogo više od kile.

 

Link to comment

Nisam ja, sad si me podsetio na onaj rahmetli burek Đorđević u Dunavskoj, što je otvarao rano na sabajla a zatvarao oko 11h, kad rasproda. Ala sam ja voleo taj burek... Debele kore, rustičan, na masti, sa dobrim sirom.  Ovaj u Rumenačkoj je dobar, ali preferiram onaj kod Socijalnog, preko puta ukoso, i on je Đorđević, samo nema veze sa onim starim. Tamo su i pogačice odlične.

Link to comment

Degustirao sam taj Đorđevićev iz Dunavske, i nešto mi se nije dopao baš zbog tih debelih kora, malčice predebele za moj ukus.

Makedončev mi je savršen miks i balans svih sastojaka.

Link to comment
17 minutes ago, banatjanin said:

Tamo su i pogačice odlične.

E to, pogačice su stvarno dobre.  Klasika.

Podsećaju me na one one iz pekara Beli Golub i  Ohrid ( Trpeski & Najdanoski)  u Zrenjaninu.

Ukusi detinjstva.

 

Link to comment

 Podsećaju donekle, ali Đorđevićeve pogačice, iako u slojevima, su od kiselog testa, a zrenjaninske od lisnatog. Inače, te pogačice su nešto što samo u Zrenjaninu postoji, nigde se sa takvima nisam sreo. Meni su i dalje najbolje u pekari Vardar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...