Jump to content
IGNORED

Mala rasprava o bureku


Delija67

Recommended Posts

4 minutes ago, Bir Adim Öte said:

Old school,  možda malo preterano mastan , baš teško legne na želudac,   ali u konkurenciji raznoraznih konfekcijskih , nema bolji u gradu, može s vremena na vreme,  ako si baš uporan, jer je P.I.T.A. u Rumenačkoj i Pariske Komune ubosti parking i na to dodati obavezno čekanje , pošto je promet ozbiljan.

I naravno da si tamo između 05.00 i 12.00... Jerbo posle nema, do sutra u zoru.

http://www.mojnovisad.com/vesti/nasa-tema-novosadski-burek-koji-se-jede-sirom-sveta-id12479.html

Link to comment
On 24.1.2020. at 8:09, dragance said:

gde može da se kupi taj pita burek sa šunkom i kačkavaljem?

bljak.

i da znam ne bih ti rekla.

napravi sendvič, ne skrnavi 1 burek!

Link to comment

Meni je u Beogradu najbolji u pekari Aleksić, kod Botaničke bašte. Odlični su im i peciva i kolači, a i pica je skroz dobra za pekarsku varijantu.

Edited by napadaj
Link to comment
10 minutes ago, napadaj said:

u pekari Aleksić (pri dnu Takovske ulice)

nikad nisam jela burek kod njih, ali su im pice okej, kao i pitice s višnjamanjamanjama...

 

edit. na tom mestu sam srela slučajno i upoznala 1 fejmos ex forumaša.  :cool:

Edited by pt 2.0
Link to comment
25 minutes ago, pt 2.0 said:

bljak.

i da znam ne bih ti rekla.

napravi sendvič, ne skrnavi 1 burek!


Pa to mi je predloženo kao “najbolji burek”. I ja sam tradicionalista po tom pitanju, ali rekoh da pružim ruku pomirenja i kompromisa.

Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

Meni je u Beogradu najbolji u pekari Aleksić, kod Botaničke bašte. Odlični su im i peciva i kolači, a i pica je skroz dobra za pekarsku varijantu.

Ja sam počeo da idem posle treninga tamo. Jedini problem sa burekom je što trening završavam u 20h, pa mi je malo hevi da jedem burek.

Link to comment
3 hours ago, Pegin said:

Old school,  možda malo preterano mastan , baš teško legne na želudac,   ali u konkurenciji raznoraznih konfekcijskih , nema bolji u gradu, može s vremena na vreme,  ako si baš uporan, jer je P.I.T.A. u Rumenačkoj i Pariske Komune ubosti parking i na to dodati obavezno čekanje , pošto je promet ozbiljan.

I naravno da si tamo između 05.00 i 12.00... Jerbo posle nema, do sutra u zoru.

http://www.mojnovisad.com/vesti/nasa-tema-novosadski-burek-koji-se-jede-sirom-sveta-id12479.html

Sad ste me zaintrigirali sa ovim čekanjem, proći ću 1 tuda samo da kupim burek.

Link to comment

Ako uživaš u čekićanju, naleti u subotu prepodne i spremi živce na tridesetak minuta blejanja u redu.

Ali isplati se, najbolji i najprecenjeniji :rolleyes:burek s ove strane Dunava i Save.

 

Edited by Filozof manijak
slovo
Link to comment
4 hours ago, nisam ja said:

Ne znam dal je najprecenjeniji, ali boljeg nema. 

 

U NS ili generalno?

 

U svakom slučaju fala na preporuci. Skoknuću ovih dana da probam. Volim kombinaciju bureka i podužeg reda...

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...