Jump to content
IGNORED

Mala rasprava o bureku


Delija67

Recommended Posts

19 minutes ago, Milošica said:

To zgražavanje nad novim vrstama bureka me podseća na rasizam ili homofobiju :D

 

sad ne smem da otvorim orman, možda se neki burek sa jagodama krije unutra

Link to comment

Nego jedete li salatu uz burek? Ne pitam bosance, znam da dok se ćopa pita iz tepsije ide obavezno i paprika ono ko u doli bel.  Meni je isto salata mast maltene ko i jogurt, uz onaj miks od bar 4 vrste bureka kad još padne dobar paradajz sa maslinovim i torotanom ili sjeničkim ili makar fetom onda je to tek smrt u veneciji ocija ali to može samo u kućnoj varijanti. U bosni je uobičajeno gde može da se jede pita da može i salata da se poruči, u bg baš i ne pa ja nekad kad se organizujem ponesem u pekaru paradajz samo pitam pekara jel može i reckavi nož. A on me gleda.

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment
10 hours ago, Nesh said:

 

Pravili su ogroman burek sa cvarcima na proslogodisnjoj buregdzijadi u, pa gde bi bila, Nisu. Mislim da je poduhvat bio samo za tu priliku.

 

meni to ne zvuci bas jako lose. nesto kao carlijeve pogacice sa cvarcima :tongue:

Link to comment



... bg baš i ne pa ja nekad kad se organizujem ponesem u pekaru paradajz samo pitam pekara jel može i reckavi nož. A on me gleda.
 
 
:rolf:



sent from bubamoto

Link to comment

Dobra vam ova MALA rasprava [emoji3]

 

Volem sve, mada te novotarije sa kačkavaljima i šunkama, te eurokremovima i plazmama, nisam probala i ne verujem da ću. Više sam old fešn grl. I burek ofc, izvin'te vi izBosne.

 

 

Link to comment

Ako je burek s evrokremom, onda i odgovara.

 

3 hours ago, Filozof manijak said:

stop dogmatizaciji bureka!

Neka cveta hiljadu bureka 

 

Ne znam da li ima 1000 vrsta mesa.

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, francuski sobar said:

Nego jedete li salatu uz burek? Ne pitam bosance, znam da dok se ćopa pita iz tepsije ide obavezno i paprika ono ko u doli bel.  Meni je isto salata mast maltene ko i jogurt, uz onaj miks od bar 4 vrste bureka kad još padne dobar paradajz sa maslinovim i torotanom ili sjeničkim ili makar fetom onda je to tek smrt u veneciji ocija ali to može samo u kućnoj varijanti. U bosni je uobičajeno gde može da se jede pita da može i salata da se poruči, u bg baš i ne pa ja nekad kad se organizujem ponesem u pekaru paradajz samo pitam pekara jel može i reckavi nož. A on me gleda.

 

 

 

Ja sam ranije dok nije pocelo da me mrzi pravio onaj burek od @darling. Prvo kupi kore, pa onda napravi nered u kuhinji, izlomi se i onda mi dodje zena i kaze "mislim da bi uz to mogli da jedemo i salatu" :dry:. Moracu da je posaljem u Bosnu.

Link to comment
9 hours ago, francuski sobar said:

Nego jedete li salatu uz burek? Ne pitam bosance, znam da dok se ćopa pita iz tepsije ide obavezno i paprika ono ko u doli bel.  Meni je isto salata mast maltene ko i jogurt, uz onaj miks od bar 4 vrste bureka kad još padne dobar paradajz sa maslinovim i torotanom ili sjeničkim ili makar fetom onda je to tek smrt u veneciji ocija ali to može samo u kućnoj varijanti. U bosni je uobičajeno gde može da se jede pita da može i salata da se poruči, u bg baš i ne pa ja nekad kad se organizujem ponesem u pekaru paradajz samo pitam pekara jel može i reckavi nož. A on me gleda.

 

 

Paradajz u kajmaku je najbolja opcija, ali moze samo u kucnim uslovima.Ali ko nije probao burek s'mesom i paradajz u kajmaku nek proba i otkrije nove horizonte :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...