Jump to content
IGNORED

Mala rasprava o bureku


Delija67

Recommended Posts

50 minutes ago, fikret selimbašić said:


To mi je najčešća ljetnja salata, pojačana krastavcima i mladim lukom često i obrok. Odlična je i uz sve što baciš na roštilj. Mlad kajmak, paradajz, umjesto soli izdrobim malo fete i :piggy: ali mi to jedino uz prazan/u ide. 

Pite i salate, flaširani, blago ljut paradajz mi je daleko bolja opcija od jogurta uz vrelu kropmpirušu. Uz praznu/I ide sve moguće, jeo sam ga i čak i sa podgrijanom kaurmom i odlično je leglo,  zatim sa raznim turšijama, sa sirom tzv. čabrenjakom to je nešto slično vurda siru, ali najbolji mi je kad je pokriven mladim sirom i kajmaom i kad je kao završnica na to narendan dimljeni sir.

 


Doli Bel obrok :) jako popularno ubosni za virjeme ljetnjih mjeseci. I tu preporučujem da se soli fetom, može i somborska da posluži. Fetu izdrobiš da se dobro rasporedi i dodaješ zajedno sa kajmakom, još je bolje ako između paprika zaglaviš nekoliko četvrtica domaćeg patlidžana.  Njemu za pečenje treba vremena koliko i paprikama a savršeno sa njima leži u toj kombinaciji.

sve isto, samo što umesto kajmaka metim pavlaku

ili samo mladi luk i pavlaka, i evetualno malo sira, tzv satrica

vidi se da smo zemare :)

Link to comment
1 hour ago, fikret selimbašić said:


To mi je najčešća ljetnja salata, pojačana krastavcima i mladim lukom često i obrok. Odlična je i uz sve što baciš na roštilj. Mlad kajmak, paradajz, umjesto soli izdrobim malo fete i :piggy: ali mi to jedino uz prazan/u ide. 

Pite i salate, flaširani, blago ljut paradajz mi je daleko bolja opcija od jogurta uz vrelu kropmpirušu. Uz praznu/I ide sve moguće, jeo sam ga i čak i sa podgrijanom kaurmom i odlično je leglo,  zatim sa raznim turšijama, sa sirom tzv. čabrenjakom to je nešto slično vurda siru, ali najbolji mi je kad je pokriven mladim sirom i kajmaom i kad je kao završnica na to narendan dimljeni sir.

 


Doli Bel obrok :) jako popularno ubosni za virjeme ljetnjih mjeseci. I tu preporučujem da se soli fetom, može i somborska da posluži. Fetu izdrobiš da se dobro rasporedi i dodaješ zajedno sa kajmakom, još je bolje ako između paprika zaglaviš nekoliko četvrtica domaćeg patlidžana.  Njemu za pečenje treba vremena koliko i paprikama a savršeno sa njima leži u toj kombinaciji.

Ja ne mogu da jedem samo burek sa mesom, mora necime da neutralisem onaj genericki ukus koji ima burek sa mesom :D kad kuci pravimo imitacije bureka ja obavezno u nadev stavljam paradajz pelat.Tako da mi ova salata bude taman. 

 

Mada imao sam klasice koji su uz burek uvek jeli mladi luk kad mu je sezona, uzme 1/4 i obavezno bar dva tri mlada luka, izgleda je sve to stvar navike.

 

Mada skoro u pekari vidim klinci narucuju burek i uz njega koka kolu. 

Link to comment
16 minutes ago, renne said:

sve isto, samo što umesto kajmaka metim pavlaku

ili samo mladi luk i pavlaka, i evetualno malo sira, tzv satrica

vidi se da smo zemare :)


Naravno da nije kajmak, pavlaka je ali ovde se to čerto brče pa se primilo i kod mene i džaba unosim zabunu, dobro da si me isparavio :)

Link to comment

Sramim se priznati, ali dok sam bio student, vrlo često sam burek sa zeljem u slast jeo uz hladnu pohovanu šniclu iz maminog nedeljnog paketa hrane, dotegljenog iz zavičaja. I uživao tada u tome :D

Burek uvek bio malo posniji, istina. Danas kad bih tako nešto sabio u sebe, tačno bih na gastroenterologiji završio. 

Link to comment
Just now, napadaj said:

Kolega uz Aleksićev burek s mesom, koji ima baš jak ukus, pije čokoladno mleko. Jako neprijatan prizor.

dobro, moze biti gore, zamisli da je mazao nutelu na koricu.

  • Haha 1
Link to comment

Ovdašnji burek ne mogu da jedem ni u kojoj varijanti, to premasno, ubija.

 

Dočim bosanski mi je vrh. I to domaća varijanta sa seckanim svinjskim mesom i lukom, domaćim korama i smotano u zvrk, naravno. Ništa od toga se ne dinsta već ide u kore direkt ,  sirovo.

E to vam je, drugovi i drugarice, burek koji su jeli Srbi izbosne :D.

Sve ostalo su pite :tongue:.

Jedina slagana pita koje se sećam je pita koja se pravila za sv. Nikolu, sa prodinstanim kiselim kupusom i lukom, a kore bi pre slaganja bile nakratko prepečene na ploči šporeta  fijakera.

To bi bio moj skromni doprinos ovoj ozbiljnoj raspravi :s_dj:.

Link to comment
24 minutes ago, 3opge said:

dobro, moze biti gore, zamisli da je mazao nutelu na koricu.

 

Sad se pitam koliko se prodaje onaj burek sa eurokremom u pekari u Ruzveltovoj poznatoj po đevreku sa slaninom

Link to comment
10 hours ago, nisam ja said:

At last

IMG-20200125-095848.jpg

E to je ta boja mora da bude ovako ko badnjak u plamenu a može još malo kontrast i sačurešn u plus a brajtnes u minus, ja znam da nekima nije bitno a neki čak i vole drugačije al kad vidim presno belo testo nije mi ni do čeg a što je najgore u širem mi komšiluku vlada totalni nedopeč preseliču se majkemi

Edited by francuski sobar
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...