Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mala rasprava o bureku

Featured Replies

50 minutes ago, fikret selimbašić said:


To mi je najčešća ljetnja salata, pojačana krastavcima i mladim lukom često i obrok. Odlična je i uz sve što baciš na roštilj. Mlad kajmak, paradajz, umjesto soli izdrobim malo fete i :piggy: ali mi to jedino uz prazan/u ide. 

Pite i salate, flaširani, blago ljut paradajz mi je daleko bolja opcija od jogurta uz vrelu kropmpirušu. Uz praznu/I ide sve moguće, jeo sam ga i čak i sa podgrijanom kaurmom i odlično je leglo,  zatim sa raznim turšijama, sa sirom tzv. čabrenjakom to je nešto slično vurda siru, ali najbolji mi je kad je pokriven mladim sirom i kajmaom i kad je kao završnica na to narendan dimljeni sir.

 


Doli Bel obrok :) jako popularno ubosni za virjeme ljetnjih mjeseci. I tu preporučujem da se soli fetom, može i somborska da posluži. Fetu izdrobiš da se dobro rasporedi i dodaješ zajedno sa kajmakom, još je bolje ako između paprika zaglaviš nekoliko četvrtica domaćeg patlidžana.  Njemu za pečenje treba vremena koliko i paprikama a savršeno sa njima leži u toj kombinaciji.

sve isto, samo što umesto kajmaka metim pavlaku

ili samo mladi luk i pavlaka, i evetualno malo sira, tzv satrica

vidi se da smo zemare :)

  • Replies 381
  • Views 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Najbolja boorek predstava koju sam video je kada je petoro Amerikanaca doslo kod Bosanca u pekaru u Americi da naruci burek. Dvoje je bilo u NVO organizaciji u Bosni, a troje u NVO u Beogradu (aj se n

  • ovo si sad izmislio da bi dobio lajk na post.

  • kud u maglu Simoviću
    kud u maglu Simoviću

    hamburek

Posted Images




ili samo mladi luk i pavlaka, i evetualno malo sira, tzv satrica
vidi se da smo zemare [emoji4]
a pa ija sam onda zemara :ohmy:

zemarkinjinja [emoji38]ol:



sent from bubamoto

pa nego šta si

i ti si naša

Ti si zemara. Oni bi trebali da su zemaro. 

1 hour ago, fikret selimbašić said:


To mi je najčešća ljetnja salata, pojačana krastavcima i mladim lukom često i obrok. Odlična je i uz sve što baciš na roštilj. Mlad kajmak, paradajz, umjesto soli izdrobim malo fete i :piggy: ali mi to jedino uz prazan/u ide. 

Pite i salate, flaširani, blago ljut paradajz mi je daleko bolja opcija od jogurta uz vrelu kropmpirušu. Uz praznu/I ide sve moguće, jeo sam ga i čak i sa podgrijanom kaurmom i odlično je leglo,  zatim sa raznim turšijama, sa sirom tzv. čabrenjakom to je nešto slično vurda siru, ali najbolji mi je kad je pokriven mladim sirom i kajmaom i kad je kao završnica na to narendan dimljeni sir.

 


Doli Bel obrok :) jako popularno ubosni za virjeme ljetnjih mjeseci. I tu preporučujem da se soli fetom, može i somborska da posluži. Fetu izdrobiš da se dobro rasporedi i dodaješ zajedno sa kajmakom, još je bolje ako između paprika zaglaviš nekoliko četvrtica domaćeg patlidžana.  Njemu za pečenje treba vremena koliko i paprikama a savršeno sa njima leži u toj kombinaciji.

Ja ne mogu da jedem samo burek sa mesom, mora necime da neutralisem onaj genericki ukus koji ima burek sa mesom :D kad kuci pravimo imitacije bureka ja obavezno u nadev stavljam paradajz pelat.Tako da mi ova salata bude taman. 

 

Mada imao sam klasice koji su uz burek uvek jeli mladi luk kad mu je sezona, uzme 1/4 i obavezno bar dva tri mlada luka, izgleda je sve to stvar navike.

 

Mada skoro u pekari vidim klinci narucuju burek i uz njega koka kolu. 

16 minutes ago, renne said:

sve isto, samo što umesto kajmaka metim pavlaku

ili samo mladi luk i pavlaka, i evetualno malo sira, tzv satrica

vidi se da smo zemare :)


Naravno da nije kajmak, pavlaka je ali ovde se to čerto brče pa se primilo i kod mene i džaba unosim zabunu, dobro da si me isparavio :)

pa pomislio sam

jer naš kajmak i ovaj kajmak nije isto :)

kao što je naš jogurt nekada bio u čvrstom stanju, kao ovde kiselo mleko recimo

 

 

 

Mada skoro u pekari vidim klinci narucuju burek i uz njega koka kolu. 

novo doba :D

 

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

Sramim se priznati, ali dok sam bio student, vrlo često sam burek sa zeljem u slast jeo uz hladnu pohovanu šniclu iz maminog nedeljnog paketa hrane, dotegljenog iz zavičaja. I uživao tada u tome :D

Burek uvek bio malo posniji, istina. Danas kad bih tako nešto sabio u sebe, tačno bih na gastroenterologiji završio. 

Kolega uz Aleksićev burek s mesom, koji ima baš jak ukus, pije čokoladno mleko. Jako neprijatan prizor.

Just now, napadaj said:

Kolega uz Aleksićev burek s mesom, koji ima baš jak ukus, pije čokoladno mleko. Jako neprijatan prizor.

dobro, moze biti gore, zamisli da je mazao nutelu na koricu.

29 minutes ago, gospa buba said:

 

 

 

 

novo doba :D

 

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

Pregazilo me vreme :fantom:

Ovdašnji burek ne mogu da jedem ni u kojoj varijanti, to premasno, ubija.

 

Dočim bosanski mi je vrh. I to domaća varijanta sa seckanim svinjskim mesom i lukom, domaćim korama i smotano u zvrk, naravno. Ništa od toga se ne dinsta već ide u kore direkt ,  sirovo.

E to vam je, drugovi i drugarice, burek koji su jeli Srbi izbosne :D.

Sve ostalo su pite :tongue:.

Jedina slagana pita koje se sećam je pita koja se pravila za sv. Nikolu, sa prodinstanim kiselim kupusom i lukom, a kore bi pre slaganja bile nakratko prepečene na ploči šporeta  fijakera.

To bi bio moj skromni doprinos ovoj ozbiljnoj raspravi :s_dj:.

24 minutes ago, 3opge said:

dobro, moze biti gore, zamisli da je mazao nutelu na koricu.

 

Sad se pitam koliko se prodaje onaj burek sa eurokremom u pekari u Ruzveltovoj poznatoj po đevreku sa slaninom

10 hours ago, nisam ja said:

At last

IMG-20200125-095848.jpg

E to je ta boja mora da bude ovako ko badnjak u plamenu a može još malo kontrast i sačurešn u plus a brajtnes u minus, ja znam da nekima nije bitno a neki čak i vole drugačije al kad vidim presno belo testo nije mi ni do čeg a što je najgore u širem mi komšiluku vlada totalni nedopeč preseliču se majkemi

Edited by francuski sobar

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.