Jump to content
IGNORED

Mala rasprava o bureku


Delija67

Recommended Posts

Burek sa jabukama si imao '84 pored kasarne Marsal Tito Zagreb u jednoj pekari, jes da je obicna pita u pitanju ali se prodavao kao burek sa jabukama i ukus je bio fenomenalan.

Edited by Bambula
Link to comment
46 minutes ago, Bambula said:

Burek sa jabukama si imao '84 pored kasarne Marsal Tito Zagreb u jednoj pekari, jes da je obicna pita u pitanju ali se prodavao kao burek sa jabukama i ukus je bio fenomenalan.

 

Probao sam burek sa jabukama, uredno posut šećerom u prahu i bio je dobar. Sredinom devedesetih se kupovao u pekari koja je bila poznata i po drugim vrstama bureka i nalazila se na početku Višnjičke ulice u jednom od onih starih lokala u nizu. Ne sećam se imena, niti znam šta se sa pekarom dalje događalo.

Trpković ima u ponudi burek sa šlivama, mislim da je to novija stvar u ponudi poslednjih meseci, ali ga nisam probao (ukoliko uopšte jedem burek poslednjih godina to je sa sirom i nije kod Trpkovića).

Link to comment

sace bosanci da ti skoce zavrat jer nema sa sirom nego sirnica :fantom:

 

trpkovic je oke, ali najbolji koji sam ikad jeo je u sremskoj mitrovici prekoputa autobuske stanice.

Link to comment
 

Probao sam burek sa jabukama, uredno posut šećerom u prahu i bio je dobar. Sredinom devedesetih se kupovao u pekari koja je bila poznata i po drugim vrstama bureka i nalazila se na početku Višnjičke ulice u jednom od onih starih lokala u nizu. Ne sećam se imena, niti znam šta se sa pekarom dalje događalo.

Trpković ima u ponudi burek sa šlivama, mislim da je to novija stvar u ponudi poslednjih meseci, ali ga nisam probao (ukoliko uopšte jedem burek poslednjih godina to je sa sirom i nije kod Trpkovića).

Burek sa jabukama uopšte nije nova stvar, sećam se kada sam kao klinac pre 40 godina [emoji14] išao na piac u teslinoj kod Vučkovića bilo i s jabukama i s višnjama, ali sasirom/grizom je pokido@djuro i[mention=181]precog[/mention] verovatno pamte. Taj mastan odozdo i sa tecnim slanim sirom meni treba. Ovi danasnji, barem na severu Backe, i nisu nesto.

 

Link to comment
21 minutes ago, Ras said:

 

Probao sam burek sa jabukama, uredno posut šećerom u prahu i bio je dobar. Sredinom devedesetih se kupovao u pekari koja je bila poznata i po drugim vrstama bureka i nalazila se na početku Višnjičke ulice u jednom od onih starih lokala u nizu. Ne sećam se imena, niti znam šta se sa pekarom dalje događalo.

Trpković ima u ponudi burek sa šlivama, mislim da je to novija stvar u ponudi poslednjih meseci, ali ga nisam probao (ukoliko uopšte jedem burek poslednjih godina to je sa sirom i nije kod Trpkovića).

Mi smo kao pitomci SRO imali vezu dobijes celu tepisju vruceg bureka i pospes vanil secerom, onako vruc kad se istopi to je preukusno. 

 

A najbolji burek sa sirom se jeo kod Micka u Nisu, takav burek nikad vise nisam probao.Jednostavno savrsenstvo. 

Link to comment

Kada sam one koji su hvalili Trpkovica/Rumenacku vodio na burek kod Šare, preko puta stare autobuske stanice u Vrscu, promptno su promenili misljenje o tome sta je sustina bureka. 

 

Smrt fasizmu - burek je sa mesom, pita je sa sirom.

Link to comment

 

9 minutes ago, Bambula said:

A najbolji burek sa sirom se jeo kod Micka u Nisu, takav burek nikad vise nisam probao.Jednostavno savrsenstvo. 

Nisam kod Micka jeo, ali Antonov burek sasirom zakiva. 

 

Link to comment
40 minutes ago, nenad said:

@svi

 

'bem li ga, ja mislim da je masiraca. :D

a ne može tako, mora da se svađamo na bar nekoliko strana!

 

ova tema je neizdrživa, upravo sam šibnula pitu u rernu

Link to comment

a ja osmisila medjimurski burek, hvala na inspiraciji. zagonetku prekmurskog jos nisam resila. 

 

@gospa buba

 

jesu te gibe slatke, al toliko su zasitne da ne vidim kako se mogu jesti kao slatko posle svega, bas su obrok za sebe.

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...