Jump to content
IGNORED

Mala rasprava o bureku


Delija67

Recommended Posts

1 hour ago, nenad said:

 

pita od masirace.

 

valjda vi to ovde zovete bundava.

mesiraca

bundeva

 

masiraca mi zvuci kao neka krupna maserka :)

1 hour ago, nisam ja said:

to stvarno postoji? pita s kupusom? jel kiselim?

kapiram da to ne može biti loše. kupus je jedna od retkih biljaka kojoj priznajem pravo da je jedem. 

pita s krompirom mi je načelno wtf. skrob sa skrobom. no na sve se gladan čovek navikne. 

 

ja ne znam ni dal sam jeo to testo s kupusom il flekice kako već zovu. 

 

neprevazidjeno dobro

Link to comment
51 minutes ago, gospa buba said:

ti si 1 ozbiljno zlo :wub:
 

 

samo gledaj kako se srbijanci pretvaraju u bosance kad se pomenu prekmurska ili medjimurska giba: "gibanica je samo sa sirom!" :D

 

 

i meni je pita s kiselim kupusom odlicna. to je vise nekako s podvarkom. al ne jedem ako u njoj ima rize. il pita sa prazilukom i rizom, to ne jedem. ne moze riza u pitu. valjda oko toga imamo konsenzus?!

 

Edited by darling
Link to comment

Moja tetka je spremala odlicnu gibanicu, kad sam bio mali uvek sam trcao kod nje kad je spremi. Sto naravno nije isto kao i sirnica, a jos manje slicno buredzikama (sa sirom).

Link to comment
 

samo gledaj kako se srbijanci pretvaraju u bosance kad se pomenu prekmurska ili medjimurska giba: "gibanica je samo sa sirom!" [emoji3]

 

 

i meni je pita s kiselim kupusom odlicna. to je vise nekako s podvarkom. al ne jedem ako u njoj ima rize. il pita sa prazilukom i rizom, to ne jedem. ne moze riza u pitu. valjda oko toga imamo konsenzus?!

 

imamo konsenzus, naravno. mada jako zavisi ko pravi.

 

medjimurska je kolach, tehnichki, jelda? mom batici neka medjimurka tela da peche nashu gibanicu. kao, nemoj sestro rolf.gif

 

srbi braco, ocel biti kakih recepata ili samo ovako nasuvo :dry:

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, darling said:

 

samo gledaj kako se srbi pretvaraju u bosance kad se pomenu prekmurska ili medjimurska giba :D

 

 

ko da sam jednom slušo argument da je gibanica stari hrvatski naziv za pitu koja se onako giba pod rukom a zna se da je etimologija naša (gban, sir na arapski)

 

dobro sad mi se sve malo pomešalo, ako ništa bitno je da opstane holandija

 

 

Link to comment
sa cime najvise volite burek? meni sir omiljen.

it dipends, teorijski smesom, ali zavrshim sa nesvrstanim™ po pravilu ili pechurkama.

 

taj sa paprikom u pavlaci mi je bio kul, ali teritorijalno nepogodan.

 

krunpir volim ali je riski kako gde. sir prezirem, svuda je ogavan sir.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, nenad said:

 

pita od masirace.

 

valjda vi to ovde zovete bundava.

zar to nije misirača?

 

najbolja pita (koja to nije) je (raz)ljevuša sa tikvicama  

prema ostalim pitama i njihovim imenima sam ravnodušna :(

Link to comment
41 minutes ago, precog said:

sa cime najvise volite burek? meni sir omiljen.

Najvolim miks po malo od sira, zelja, krompira i mesa onako ko kvatro stađone pa onda sa jabukom da zasladim ali već dugo nemam u kraju da to sve ima na jednom mestu a kamoli još da je istog kvaliteta

Link to comment

Burek sa jabukama bila redovna ponuda.

 

Al kad je vec postalo tema mi burek nazivamo sve ono sto se pakuje kao burek, 5 i vise vucenih kora je burek pa da je i prazan.Bosanci minimalizam jedna kora pa moze da bude i sirnica. 

 

A 80-ih su Muslimani u Nisu na obuci jeli nas burek i divili se ukusu koji je drugaciji nego kod njih, tek kasnije im je receno da je svinjska mast taj tajni sastojak. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...