Jump to content
IGNORED

Avstralijan open 2020


Cash

Recommended Posts

Poslednjih 40 GS finala (do današnjeg), pobeđivao je igrač koji prvi osvoji drugi set.

 

U poslednjih 80 finala (pre današnjeg), 78 puta je pobeđivao igrač koji prvi osvoji drugi set.

 

2000-2020, preokreti od 1-2 do 3-2:

2003 RG Gaudio-Korija 0-6, 3-6, 6-4, 6-1, 8-6

2009 USO Del Potro-Federer 3-6, 7-6, 4-6, 7-6, 6-2

2020 AU Đoković-Tim 6-4, 4-6, 2-6, 6-3, 6-4

 

 

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    193

  • Jumanji

    160

  • Arkadija

    135

  • Tsai

    123

1 hour ago, napadaj said:

Nisam gledao ceo meč, a vidim da mu Englezi zameraju to što je uzimao medicinske tajmaute. Jesu li u pravu ili opet kmeče ni zbog čega?

 

Samo im pustiti svima komentar Thiem-a sa konferencije za stampu i cao zdravo. 

Link to comment

Bravo Nole :hail:, bio sam u Austriji :D

pa nisam ni LS mogao da pratim a hvala bogu ni vaša mračenja :laugh:. Za pobedu sam saznao tako sto sam na sred ulice cuo ex-yu razgovor u kome je neki lik rekao da je Djokovic pobedio :thumbup: . Velicanstvena pobeda ali nije ni do kolena proslogodisnjem Wimbldonu. Ono je bilo nezaboravno.

Edited by Cash
Link to comment

  Ovo finale bilo je i odličan pokazatelj Nolovog fokusa isključivo na GS titule. Dok se nakon prošlogodišnjeg Vimbldona, u preostalom delu sezone, moglo nagađati da li je Nolu zaista stalo do nekih masters naslova  ili WTF titule (naročito na osnovu njegovog stava i govora tela), sada se nedvosmisleno  može tvrditi da ga u ostatku karijere zanimaju isključivo GS turniri (i naravno OI), a sve ostalo će biti ako se desi, bez neke prevelike jurnjave.

 

  Brojke, opet, kažu da Nolu odlično ide ta fokusiranost na najveće turnire: koliko početkom  2015. godine, odnos pobeda i poraza u GS finalima bio je 8:8. Sada je 17:9, što će reći da u poslednjih 10 GS finala ima učinak 9:1 (jedini poraz bio je od famoznog Stanimala, na US Openu 2016).

Link to comment
2 hours ago, Gutterball said:

Ma da, ja bacio pogled na mtf, i brzo odustao... Ovako nešto:

I tako... :fantom:

Postoji jedna izreka koja se pripisuje imperatoru Kaliguli a koja slobodno prevedena glasi otprilike "Nije mi bitno da me vole. Bitno mi je da me se plaše". Tako i ja posmatram ovakve komentare. Dobro je dok ih ima. Želeo bih što više da ih čitamo jer to znači rezultate poput ovog današnjeg. Ako je već Novaku bitnije da ga vole nego da ga se plaše, mi navijači bi trebali više da uvažavamo Kaligulin stav. 

Link to comment
Bacila pogled na ATP sajt. Tamo je došlo do toga da su u Australiji nacisti navijali za Tima i da su Srbi genocidan narod koji je izmasakrirao jadne Turke, a posle prešao na Bosance i Albance.
 
Od jednog iz iste ekipe:

Vladimir Đukanović: Novak Đoković je izdajnik i psihopata


Ovog se podsetiti posle svakog Novakovog slema.

Sent from fav toy

Link to comment
3 hours ago, Gutterball said:

Ma da, ja bacio pogled na mtf, i brzo odustao... Ovako nešto:

I tako... :fantom:

 

Većina tih su trolovi koji ni ne misle ozbiljno. MTF nije najbolja opcija za povremeno čitanje. :P

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...