Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

2 hours ago, Grunf said:

Nije tacno. Mozes biti zaposlen i preduzetnik.

 

Nego, zasto taksisti ne bi, kao deo javnog prevoza, imali minimalno radno vreme, i minimalan broj vozila  na ulici u svakom trenutku? Svi ostali ucesnici javnog prevoza imaju te, i mnoge druge obaveze.

Izgleda da tebi nije jasna razlika između linijskog i vanlinijskog prevoza. Linijski prevoz ima određeno vreme polazaka, broj vozila i ostalo. Vanlinijski to nema niti može imati jer ti i samo ime kaže da ja mogu biti bilo gde. Nemam liniju, vreme, ništa i zato obaveze nema ni u Beogradu niti bilo gde. Lakše biste dobijali vozila kada bi sva bila u jednoj firmi, ali onda biste kukali da ne možete da birate. Pravo izbora je sasvim razumljivo i legitimno, ali time se gubi na efikasnosti. U Novom Sadu je bila jedna firma do 1992. i mi do tad nismo imali pojam propale vožnje, odnosno nikad se nije dešavalo da putnik ne dobije vozilo. Sad ima 10 firmi i nas je nekoliko puta više pa nekad ne može da se dobije. Rascepkanost je problem. To rekoše i ovi sa saobraćajnog fakulteta, a vidimo i mi u praksi.

Može preduzetnik da bude kao dopunski rad iz radnog odnosa na 4 sata, samo mora imati zasnovan taj odnos. To nema, a jako dobro znam zašto vas pitam kakvu to prijavu kao preduzetnika imaju. Tu mora postojati vrsta delatnosti, a pošto nije ova naravno da je taksiranje na crno.

Okreni - obrni, vama su oni simpatični zbog cene i ja to razumem, ali nemojte se truditi da bilo koga ubedite kako oni rade legalno. Znam da svako voli da uštedi, ali to s pravom na rad nema veze. Pre pola godine je Ajatolah objasnio kako su odbili Uber jer je protivzakonit, a ove puštaju svi znate zašto. 

Link to comment
6 minutes ago, nesha taxista said:

Linijski prevoz ima određeno vreme polazaka

 

Ovo je smesna laz, zato sto linijski taksi dok je postojao u BG, na liniji 27 recimo, isli su kad je ko hteo, bez ikakve logike i reda.  Onda su se spontano ugasili, moguce da su opet pokrenuli istu pricu,

 

Kao sto postoji linijski taksi izmedju BG i Panceva, BG i Vrsca... dodje taksista, razdere se "ide neko za BG" na autobuskom stajalistu, prihvati putnike i krene za BG, ovome sam prisustvovao bar 2 puta u Vrscu.

 

Tako da linijski taksi je bezocna laz... ali nije ni prva, a ni poslednja!

Link to comment
8 hours ago, Milosh76 said:

 

Ovo je smesna laz, zato sto linijski taksi dok je postojao u BG, na liniji 27 recimo, isli su kad je ko hteo, bez ikakve logike i reda.  Onda su se spontano ugasili, moguce da su opet pokrenuli istu pricu,

 

Kao sto postoji linijski taksi izmedju BG i Panceva, BG i Vrsca... dodje taksista, razdere se "ide neko za BG" na autobuskom stajalistu, prihvati putnike i krene za BG, ovome sam prisustvovao bar 2 puta u Vrscu.

 

Tako da linijski taksi je bezocna laz... ali nije ni prva, a ni poslednja!

Linijski taksi je jedno vreme postojao u BG, ali toga odavno nema i sad zakonski možeš držati liniju samo ako imaš najmanje 3 registrovana autobusa za to. Pomenuti vikači koji ne rade samo prema Pančevu nego širom Srbije su dakle kompletno crna varijanta, a sve što sam pisao o linijskom prevozu odnosilo se na autobuse. 

Link to comment
Izgleda da tebi nije jasna razlika između linijskog i vanlinijskog prevoza. Linijski prevoz ima određeno vreme polazaka, broj vozila i ostalo. Vanlinijski to nema niti može imati jer ti i samo ime kaže da ja mogu biti bilo gde. Nemam liniju, vreme, ništa i zato obaveze nema ni u Beogradu niti bilo gde. Lakše biste dobijali vozila kada bi sva bila u jednoj firmi, ali onda biste kukali da ne možete da birate. Pravo izbora je sasvim razumljivo i legitimno, ali time se gubi na efikasnosti. U Novom Sadu je bila jedna firma do 1992. i mi do tad nismo imali pojam propale vožnje, odnosno nikad se nije dešavalo da putnik ne dobije vozilo. Sad ima 10 firmi i nas je nekoliko puta više pa nekad ne može da se dobije. Rascepkanost je problem. To rekoše i ovi sa saobraćajnog fakulteta, a vidimo i mi u praksi.
Može preduzetnik da bude kao dopunski rad iz radnog odnosa na 4 sata, samo mora imati zasnovan taj odnos. To nema, a jako dobro znam zašto vas pitam kakvu to prijavu kao preduzetnika imaju. Tu mora postojati vrsta delatnosti, a pošto nije ova naravno da je taksiranje na crno.
Okreni - obrni, vama su oni simpatični zbog cene i ja to razumem, ali nemojte se truditi da bilo koga ubedite kako oni rade legalno. Znam da svako voli da uštedi, ali to s pravom na rad nema veze. Pre pola godine je Ajatolah objasnio kako su odbili Uber jer je protivzakonit, a ove puštaju svi znate zašto. 
Zaista,
Vrtiš to foliranje u krug...
Izvrćeš problem.
Jasno je, taksisti su deo "javnog prevoza" sa svim beneficijama koje to nosi, a izbegavaju masu obaveza koje bi to trebalo da ima.
Dakle, dato vam je korišćenje žute trake, data su vam stajališta, dato vam je da kobtrolišete konkuretnost u svom polju rada, sada su vam i date povoljnosti kod kupovine kola...
Sa druge strane, vi birate kada radite, koliko radite, i koju klijentelu vozite.
Zašto vaša udruženja kao nosioci organizovanja nemaju obavezu da isključuju iz svog članstva članove koji neredovno izmiruju obaveze?
Zašto vam udruženje ne odredi minimum rada koji morate mesečno obaviti da bi bili član udruženja?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Mislim da je Ustavni sud odavno odlučio da.je neustavno vezivanje plaćanja poreza za ostvarivanje drugih prava. Ono ne platiš porez pa ne možeš da registruješ kola. 

 

Kako bi se određivao minimum rada? To kao da meni neko kaže moraš da imaš 5 klijenata mesečno ili te izbacujemo iz komore. A ja ne mogu da nađem klijente, ili imam jednog ali vrednog...

 

Teoretski ima smisla, ali nema šanse da se praktično izvede...

Link to comment
Mislim da je Ustavni sud odavno odlučio da.je neustavno vezivanje plaćanja poreza za ostvarivanje drugih prava. Ono ne platiš porez pa ne možeš da registruješ kola. 
 
Kako bi se određivao minimum rada? To kao da meni neko kaže moraš da imaš 5 klijenata mesečno ili te izbacujemo iz komore. A ja ne mogu da nađem klijente, ili imam jednog ali vrednog...
 
Teoretski ima smisla, ali nema šanse da se praktično izvede...
Pa uslovi članstva u udruženju...
Nije to ukidanje delatnosti.
Jbga meni banka neće da da kredit ako imam loš kreditni rejting...
A ovo sa količinom rada, pa čekaj dobio si povlastice, a ne vršiš uslugu na koju se računa?
Ja se sećam da su preko stanice dispečeri nekada isključivali taksiste posle 8 ili 10 sati od kad su se prijavili...
Nisu te stvari toliko komplikovane da se hoće...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, nesha taxista said:

Linijski taksi je jedno vreme postojao u BG, ali toga odavno nema i sad zakonski možeš držati liniju samo ako imaš najmanje 3 registrovana autobusa za to. Pomenuti vikači koji ne rade samo prema Pančevu nego širom Srbije su dakle kompletno crna varijanta, a sve što sam pisao o linijskom prevozu odnosilo se na autobuse. 

 

Zar ti nisu oni veci problem nego CarGo koji i ne postoji u NS? Ili recimo oni koji uzimaju 30 evra od Slavije do Trga u BG? Oni su valjda veci problem, a takvih imas i u NS i u ostalim gradovima

Link to comment
19 hours ago, nesha taxista said:

Izgleda da tebi nije jasna razlika između linijskog i vanlinijskog prevoza. Linijski prevoz ima određeno vreme polazaka, broj vozila i ostalo. Vanlinijski to nema niti može imati jer ti i samo ime kaže da ja mogu biti bilo gde. Nemam liniju, vreme, ništa i zato obaveze nema ni u Beogradu niti bilo gde. Lakše biste dobijali vozila kada bi sva bila u jednoj firmi, ali onda biste kukali da ne možete da birate. Pravo izbora je sasvim razumljivo i legitimno, ali time se gubi na efikasnosti. U Novom Sadu je bila jedna firma do 1992. i mi do tad nismo imali pojam propale vožnje, odnosno nikad se nije dešavalo da putnik ne dobije vozilo. Sad ima 10 firmi i nas je nekoliko puta više pa nekad ne može da se dobije. Rascepkanost je problem. To rekoše i ovi sa saobraćajnog fakulteta, a vidimo i mi u praksi.

Može preduzetnik da bude kao dopunski rad iz radnog odnosa na 4 sata, samo mora imati zasnovan taj odnos. To nema, a jako dobro znam zašto vas pitam kakvu to prijavu kao preduzetnika imaju. Tu mora postojati vrsta delatnosti, a pošto nije ova naravno da je taksiranje na crno.

Okreni - obrni, vama su oni simpatični zbog cene i ja to razumem, ali nemojte se truditi da bilo koga ubedite kako oni rade legalno. Znam da svako voli da uštedi, ali to s pravom na rad nema veze. Pre pola godine je Ajatolah objasnio kako su odbili Uber jer je protivzakonit, a ove puštaju svi znate zašto. 

Potpuno mi je jasna postojeca razlika izmedju linijskog i vanlijskog prevoza. Ali tebi izgleda uopste nije jasno sta ja pricam da ne valja na taksiju danas, i da taksi kakav je bio 1992 kad si ti poceo da radis  (nisam siguran da su i tad bile kvote na nacin na koji postoje danas), 2020 prosto mora da bude bolji. Inace se pojavi car:go. Znaci, ne moze da budes deo javnog prevoza, a da radis kako, kad i koliko ti se cefne. Jer se bavis poslom od javnog znacaja, koja prosto ne podleze cisto komercijalnim i licnim kriterijuma koje ovde zagovaras.

 

Normalno da nemas liniju, ali je potpuno normalno da moras da radis 8 sati i da ti dispecar kaze 'neso, na smeni si, imamo mnogo poziva za stanicu x a ti si na stanici y, dodji odmah na y'. Znam ja kako taksisti dobijaju voznje, sta je 1, 3, 5, 8, 15. Ali znam i kako mozete da ne uzmete voznju ako necete.

 

Meni bi bilo potpuno razumno da vas oslobode pdva na kola i na gorivo, a ne da vam daju subvencije. ali ja ni od jednog taksiste, pa ni od tebe, nisam cuo nista slicno. sve sto cujem je 'napravite stvari da budu kao pre 30 godina, evetnualno malo jos lakse za nas koji vec radimo! i nikako da ne dodje jos neko da radi!'

10 hours ago, Hamlet Strašni said:

Mislim da je Ustavni sud odavno odlučio da.je neustavno vezivanje plaćanja poreza za ostvarivanje drugih prava. Ono ne platiš porez pa ne možeš da registruješ kola. 

 

Kako bi se određivao minimum rada? To kao da meni neko kaže moraš da imaš 5 klijenata mesečno ili te izbacujemo iz komore. A ja ne mogu da nađem klijente, ili imam jednog ali vrednog...

 

Teoretski ima smisla, ali nema šanse da se praktično izvede...

kad bi samo postojala neka sprava koju ugradis u vozilo i onda ona belezi koliko i gde si vozio, da li si pun ili prazan i onda to belezila na neki lako prenosiv medij koji bi neki drugi uredjaji mogli da citaju.

 

nemoj da poredis advokate i taksiste, leba ti

Edited by Grunf
typo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...