Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

10 minutes ago, Shan Jan said:

 

Neso, ovde masis fudbal debelo. Autonomna vozila su u proseku vec sada daleko sigurnija od vozila koja imaju vozaca. To je kao da vidis na TVu da se skrsio avion i krenes da urlas kako ih treba sve spaliti jer ubijaju ljude. 

 

Autonomna voznja ce zbrisati gro profesionalnih vozaca kamiona i taksista. Deo ce preziveti kao i svugda, deo ceo otici u neke druge industrije koje do tada nisu postojale. To je cena progresa. Ako je za utehu, sobzirom na srpski standard, mi cemo verovatno biti poslednji kojima ce se to desiti. 

Pomenuti avioni odavno imaju automatskog pilota, ali tu ipak čovek u svakom trenutku može da preuzme upravljanje. To da su sigurniji naravno tvrde svi oni koji bi želeli da povećaju profit uštedom na radnoj snazi.  Nije svaki progres pozitivan. 1945 je i atomska bomba bila ''inovativna tehnologija''. 

 

Link to comment
1 hour ago, nesha taxista said:

Pomenuti avioni odavno imaju automatskog pilota, ali tu ipak čovek u svakom trenutku može da preuzme upravljanje. To da su sigurniji naravno tvrde svi oni koji bi želeli da povećaju profit uštedom na radnoj snazi.  Nije svaki progres pozitivan. 1945 je i atomska bomba bila ''inovativna tehnologija''. 

 

Ma dobro to, nego jel bi trebalo taksisti da imaju neke obaveze, osim euro 3 auta, C kategorije, poznavanja grada, estetskog pregleda na 6 meseci i bogomdanosti da samo oni vrse usluge prevoza?

Link to comment
Većina taksista u Srbiji ima plaćen porez, a država je mogla to odavno da uredi poštovanjem sopstvenih zakona. Kad ne platiš ratu blokira ti se račun, a zatim nakon godinu dana gasi radnja u APR. Nego, znaš li koliko Željko Mitrović duguje na ime poreza?  A može da kupi sve nas zajedno. 
Dakle da mislim o taksistima isto što i o Željku Mitroviću?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ako su ti milijarde i hiljade isto onda misli. Većina dugova taksista su doprinosi za socijalno i penziono za šta recimo Car go nikad nije uplatio ni dinara svojim vozačima pa vam to ne smeta.

Nego, ode Cammeo:

https://biznis.telegraf.rs/info-biz/3154743-cammeo-taksi-prestao-da-radi-u-srbiji-vozaci-ostali-bez-posla?fbclid=IwAR0pj1Y-wVclBsPcKf_eRaMrqFP3bU_679FpgzIcnlmyESJvww2MaRYpsFA

Edited by nesha taxista
Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:
2 hours ago, nesha taxista said:
Većina taksista u Srbiji ima plaćen porez, a država je mogla to odavno da uredi poštovanjem sopstvenih zakona. Kad ne platiš ratu blokira ti se račun, a zatim nakon godinu dana gasi radnja u APR. Nego, znaš li koliko Željko Mitrović duguje na ime poreza?  A može da kupi sve nas zajedno. 

A zasto se "posteni" taksisti ne pobune zbog divljaka koji im "kvare ugled"?

 

i ja sam isto pitala pre n strana, al nikako da dobijemo odgovor

Link to comment
22 minutes ago, nesha taxista said:

Ako su ti milijarde i hiljade isto onda misli. Većina dugova taksista su doprinosi za socijalno i penziono za šta recimo Car go nikad nije uplatio ni dinara svojim vozačima pa vam to ne smeta.

Nego, ode Cammeo:

 

CarGo nije uplatio vozacima ni dinara, zato sto vozaci cargoa rade preko preduzetnickih firmi I sami sebi uplacuju. Imas pre par strana vozaca cargoa koji je to potvrdio.

Kako ti ne dosadi ?

Link to comment
Ako su ti milijarde i hiljade isto onda misli. Većina dugova taksista su doprinosi za socijalno i penziono za šta recimo Car go nikad nije uplatio ni dinara svojim vozačima pa vam to ne smeta.
Nego, ode Cammeo:
https://biznis.telegraf.rs/info-biz/3154743-cammeo-taksi-prestao-da-radi-u-srbiji-vozaci-ostali-bez-posla?fbclid=IwAR0pj1Y-wVclBsPcKf_eRaMrqFP3bU_679FpgzIcnlmyESJvww2MaRYpsFA
Pa ti si ga spomenuo!
BTW, i njemu su kao i taksistima odobrena sredstva stimulacije...
Pa onda da izvučemo još njih sto koji duguju?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
16 minutes ago, Lezilebovich said:

CarGo nije uplatio vozacima ni dinara, zato sto vozaci cargoa rade preko preduzetnickih firmi I sami sebi uplacuju. Imas pre par strana vozaca cargoa koji je to potvrdio.

Kako ti ne dosadi ?

Ako si zaposlen negde onda ne možeš biti preduzetnik i firma plaća i odgovara za sve. I ja sam pitao kakvi su to preduzetnici, odnosno za šta su navodno registrovani pa ništa. 

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:
A zasto se "posteni" taksisti ne pobune zbog divljaka koji im "kvare ugled"?

a zato shto ce da najebu, pretice im, nalemace ih u mraku, upucace ih, urnisace im kola, policije nece biti nigde i drzava nece stati na njihovu stranu. zato je ovako lakshe, razumljivo je. ko je lud da se izlaze. ali onda nema mnogo pricham, nishta. takojekakoje.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Edited by gospa buba
Link to comment
15 minutes ago, nesha taxista said:

Ako si zaposlen negde onda ne možeš biti preduzetnik i firma plaća i odgovara za sve. I ja sam pitao kakvi su to preduzetnici, odnosno za šta su navodno registrovani pa ništa. 

 

Da li taksisti imaju dozvolu da kradu putnike? Da naplacuju 5 i vise puta od cene? Da ne ukljucuju taksimetar, da odbijaju voznju, da bahato voze...? jel to dozvoljeno?

Link to comment
53 minutes ago, nesha taxista said:

Ako si zaposlen negde onda ne možeš biti preduzetnik i firma plaća i odgovara za sve. I ja sam pitao kakvi su to preduzetnici, odnosno za šta su navodno registrovani pa ništa. 

Nije tacno. Mozes biti zaposlen i preduzetnik.

 

Nego, zasto taksisti ne bi, kao deo javnog prevoza, imali minimalno radno vreme, i minimalan broj vozila  na ulici u svakom trenutku? Svi ostali ucesnici javnog prevoza imaju te, i mnoge druge obaveze.

Link to comment
3 hours ago, Milosh76 said:

 

Da li taksisti imaju dozvolu da kradu putnike? Da naplacuju 5 i vise puta od cene? Da ne ukljucuju taksimetar, da odbijaju voznju, da bahato voze...? jel to dozvoljeno?

 

 

Ja danas video zamalo tucu dvojce taksista.Prvi stao na bulevaru blokirao traku i ceka stranku.

I sta kazu guzvu pravi dostava robe pre podne.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...