Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

U vezi Stephen-a A. Smith-a. Njegova izjava nije u redu na mnogo nivoa. Prvenstveno zbog "protiv" kandidata koje je naveo. Ono sto belci realno imaju kao prednost kada je rec o trenerskom poslu je da oni u mnogo vecem procentu nego crnci dolaze iz sredjenih porodica znaju neka pravila poslovnog bontona. Crnci koji se bave kosarko m mahom dolaze iz geta imaju mahom samo majke i vecina njih nema neku poslovnu kulturu a trener ipak mora da ima i neke kvalitete koje igrac ne mora. Evo primer Kera. Posle godinu dana u kojoj trenira Durant-a i zna i jasno mu je da ce ovaj da ode i koji posle da onakav intervju Ker kaze pa jeste u pravu je covek. Ovaj sistem koji GSW ima radi samo donekle. Glavni igrac koga si primio u razradjen sistem, kome si pomogao da "opravda" karijeru i osvoji dve titule ti tako uzvrati i ti opet ostanes klasa.

To je jedan od razloga zbog koga crnih trenera ima manje. Nije jedini naravno. Evo Phila ima Elton-a Brand-a za GM-a pa moze on da umesto Brent-a zaposli crnog trenera.

Problem koji ja imam za izjavom gospodina Smith-a su kandidati koje je naveo. Kidd je koliko je meni bar poznato crnac i dobio je posao glavnog trenera odmah. Derek Fisher ako me secanje ne vara isto. I njih nije pomenuo. Pomenuo je Jackson-a i Lue-a.

Marc Jakson je dosao u sukob sa vlasnikom kluba i njegovim glavnim covekom u GSW koji su obojica homoseksualci koliko sam citao. I onda je svoj sukob sa njima pokusao da prevede na igrace i da napravi atmosferu mi u svlacionici protiv ostatka sveta. Da su svi ostali ukljucujuci i upravu koja vodi klub i vlasnika koji ih sve placa protiv njih. Bez obzira sta ti mislis o necijoj seksualnoj orijentaciji malo je bezveze da radis takve stvari kada te oni placaju. I taj sukob koji je napravio je koliko sam citao razlog zasto sada ni jedan klub ne razmislja o njemu uopste i da mu je to zapecatilo sudbinu u NBA-u do daljnjeg. Jer zasto ja da placam pare nekome da bi me taj pljuvao po firmi.

Turon Lue je, opet koliko sam citao, postavljen na mesto glavnog trenera posle otkaza Blatt-a na pravi boga da bi Lebron bio glavni. On se u ligi percepira kao neko koga je Lebron hteo da bi njime brisao patos. I to je koliko sam citao bio razlog sto su Lakersi ponudili onako malo. oni su tehnicki ispostovali Lebron-a i intervjuisali njegovog coveka ali su namerno ponudili malo da bi ovaj odbio. Jedini razlog sto je Lu u klipersima je zato sto poznaje Lebron-a i moze da im da neke insider-ske informacije.

Ostaje pitanje koliko su ove informacije tacne. I razni novinari i kosarkaski portali pisu svasta. Ali ako su u pravu po njima i Jackson i Lue vise nikada nece biti glavni treneri u NBA. I opet ako su ove informacije tacne i sam Smith ovo zna i zato i navodi njih dvojicu jer su oni eto uspesni treneri jedan napravio GSW drugi uzeo titulu a eto niko im ne nudi posao jer su svi rasisti.

Link to comment
2 hours ago, Time Crisis said:

 

Osim Milsapa praktično su u Denveru svi mlađi, valjda mogu na mladost nešto da izvuku :)

Mladji da ali Dzamal izasao iz rehabilitacije u bubble-u i istrosen na max u seriji sa Jutom. Heris verovatno pod pritiskom rezultata (ne nuzno od strane tima) upao u rotaciju i jurcao Micela pa sad Lenarda. MPJ nakon povrede nije igrao valjda duze od 2g pa upao u NBA gde mu doktor tih istih Klipersa predvidjao kraj karijere. I onda odjednom dobio kao prakticno ruki veliku ulogu u rotaciji gde se jos uvek privikava na intenzitet odbrane i kontakta u NBA. Milsap je u godinama gde mu verovatno prija svaki dan/sat odmora. Jokic igra u proseku 35+ minuta. Naravno da bi im odmor prijao vise no Klipersima. 

 

Ako neko misli da postoji promil sanse da igraju konkurentnu utakmicu bez Jokica protiv ovih i ovakvih Klipersa, be my guest. Knock youself out i cepajte minutazu do iznemoglosti gorepomenutima.

Edited by 1n54jd3r
Link to comment
20 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

10/11

 

sinoc je bilo 11 pitanja, verovatno je jedno izbacio.

prvo pitanje: kod picka jedan switchuje, drugi ne...obojica napadaju ovog sa loptom, ostave Ibaku samog i naprave višak za napad, a kao kriv je  kao ovaj treći što nije pomogao ispod obruča.

to je tačan odgovor? njih dvojica tako i treba tako da brane pick?

Link to comment
29 minutes ago, omiljeni said:

prvo pitanje: kod picka jedan switchuje, drugi ne...obojica napadaju ovog sa loptom, ostave Ibaku samog i naprave višak za napad, a kao kriv je  kao ovaj treći što nije pomogao ispod obruča.

to je tačan odgovor? njih dvojica tako i treba tako da brane pick?

i taj treci (vanamejker) ostavlja svog coveka samog kao duh na trojci i to potpuno otvorenog na "liniji dodavanja"

u drugom primeru, dvojica kod lopte jos debilnije ispadaju a kriv je satro herel koji bi opet ostavio coveka u korneru samog kao duh i otvorenog za pas od jokica

 

kapiram naravno da bi obojica svojim kretnjama zasmetali igracima koji poentiraju u ovim situacijama pod kosem, ali bi ponavljam ostavili svoje igrace potpuno otvorene 

 

ta dva primera sam i video samo zato sam i komentarisao da je sranje :fantom:

Link to comment
35 minutes ago, omiljeni said:

prvo pitanje: kod picka jedan switchuje, drugi ne...obojica napadaju ovog sa loptom, ostave Ibaku samog i naprave višak za napad, a kao kriv je  kao ovaj treći što nije pomogao ispod obruča.

to je tačan odgovor? njih dvojica tako i treba tako da brane pick?

Pa naravno, tako treba da brane, to je pick and roll coverage. 

Link to comment
5 minutes ago, pbg12345 said:

i taj treci (vanamejker) ostavlja svog coveka samog kao duh na trojci i to potpuno otvorenog na "liniji dodavanja"

u drugom primeru, dvojica kod lopte jos debilnije ispadaju a kriv je satro herel koji bi opet ostavio coveka u korneru samog kao duh i otvorenog za pas od jokica

 

kapiram naravno da bi obojica svojim kretnjama zasmetali igracima koji poentiraju u ovim situacijama pod kosem, ali bi ponavljam ostavili svoje igrace potpuno otvorene 

 

ta dva primera sam i video samo zato sam i komentarisao da je sranje :fantom:

Lepo je pitanje, hedzuju pick and roll, harel mora da pomogne na strani pomoci, a on nije mrdnuo. Njegova greska. 

Link to comment

e ako vam je za utehu oko ostalih pitanja se slazemo :fantom:

odradih sad ostatak kviza, na kraju 7/10 ona situacija sa bostonom, tacan odgovor je kemba i braun, ali ja kad vam kazem tu je kemba krivlji, prosao ga je kao kroz sir :D

 

 

e, lumumbo (sad videh tvoje postove) a jebemu zar u ove prve dve situacije nije i (prvenstvena) greska dvojice kod lopte

mozda u drugom primeru jos ocitije

 

 

Edited by pbg12345
Link to comment

Nije, namera odbrane je da blicuju pik i da izbace loptu ballhandleru iz ruku i tu onda ide pomoc i rotacija. Bukvalno svaka ekipa ima taj coverage u odbrani pnr. 
 

 

 

ja sam na tom sa kembom i braunom pogresio jer uospte nisam video da ima opcija kemba i braun vec sam odmah kliknuo kemba posto je pisalo da switchuju. 

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

ok, hvala

 

 

Spoiler

mada nemate pojma, ja sam u pravu!

zbog takve odbrane i pada 300,600 poena po utakmici

znas, kad bi zocu ovako ispadali na prvoj liniji odbrane- nikad! :fantom:

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...