Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

Q: ... Do you feel you guys are just as good as them?

A: ... They are maybe favorites on the paper, they maybe have better starting unit, players, whatever, coach, whatever, but we can fight and give ourselves a chance to win...

Link to comment

Ma dize se previse prasine oko toga. Da, moze na prvu loptu da se stekne utisak da omalovazava Melouna. Ali isto tako moze da se gleda taj komentar kao ironican/sarkastican. Rekao je nesto u fazonu "Klipersi imaju bolje igrace, boljeg trenera...", mi smo underdogs...

Link to comment

Jokic uopste nije rekao da imaju boljeg trenera. Rekao je mozda imaju bolju startnu petorku, igrace, trenera, sta god... ja ne znam ko iz ovog moze da izvuce da je mislio da imaju boljeg trenera... niti vidim kako imaju boljeg trenera. ne moze Malone da udje i pogodi otvorenu trojku. niti moze da izmisli akciju gde ce Jokic da bude slobodan kad je cela ekipa Clippersa skoncentrisana na njega.

Neki kazu morao je da menja postavu na +7... Prvo je Morris pogodio floater nakon iso. To je bukvalno najbolja opcija za Denver, jer bolje on da ide na iso nego Kawhi, Sweet Lou ili George. Zubac ionako ne vidi loptu u napadu osim ako treba da sutira penale... Zatim su primili trojku iz tranzicije nakon promasenog suta, pa jos jednu trojku iz tranzicije nakon sto nije sviran faul na MPJu u kontri.

 

Denver je postigao duplo vise poena u reketu, Jokic je imao 7 izgubljenih lopti(mislim da su jedna ili dve los pas, ostalo "oteto"). Znaci em napadaju kos, em Clippersi igraju agresivnu odbranu. Na drugoj strani Clippersi se oslanjaju na suteve sa poludistance PG13, Kawhi i Morrisa i utakmica se zaavrsi sa 26-10 odnos u penalima za Clipperse. Sada ja ne znam, mozda je deo Docove genijalnosti da se prerusi u sudiju i tako svira ili precutkuje faulove, pa je zato mnogo bolji trener a glupi Malone crta akcije i pripema taktiku(a tesko neko moze reci da su Nuggetsi imali pogresnu taktiku)

Link to comment

Ono malo sto sam gledao Denver ove godine MPJ deluje da moze da bude strasan igrac. Naravno to sve stoji pod velikim znakom pitanja jer mora jos mnogo da "raste" mora i zdravlje da ga posluzi. On je imao dosta zeznutu povredu i operaciju. Njega za dve godine mozda krene nesto da zeza i da sa 27-28 ne bude ni za sta. A ako ga zdravlje posluzi opet ne znaci da ce dostici taj maksimum koji potencijalno ima. Evo jedan Wiggins kome je bog dao sve na tacni pa ne uspeva nista jer ga jednostavno zabole. Kada pogledas kako jedan Butler koji po talentu i fizikalijama nije blizu Wiggins-a i grize i igra pametno prosto ti dodje da isamaras Wiggins-a.

Link to comment

MPJ za razliku od Wiginsa dolazi kao ruki u jak tim, gde mora da zaradi minute. I koliko god je bio "istripovan" u tom periodu kada se odigravao draft, nadao se da ce da upadne u top5, taj rizik koji nosi njegova povreda ga je malo spustila na zemlju. I mislim da je to na neki nacin i dobro za njegovu karijeru (ne povreda naravno vec promena mindset-a).

 

Visina, atleticizam (mogucnost da doprinese u def i ofanzivnom skoku a ne samo poenterski), pokretljivost i potencijal za vrhunsku prangiju su mu i doneli to poredjenje sa KD-em. I to nije slucajno. Mozda nekome smesno zvuci, ali njegov plafon jeste slican profil igraca (best case scenario). Fora je sto je za to potrebno da fanaticno radi, a Denver vec ima neki track record u razvoju mladih igraca. I da ga posluzi to zdravlje naravno.

 

Ono sto je jako bitno jeste da mu u narednoj sezoni nadju pravu ulogu u napadackim postavkama. Jos uvek nema kreiranu hemiju sa Jokicem i Dzamalom od kojih krece svaki napad. Pokusavao je Jokic cak i na silu da ga hrani loptama na utrcavanju, ne bi li mu digao samopouzdanje ali nije to uvek funkcionisalo bas najsjajnije. Generalno ta fluidnost u napadu se izgubila sa povredama Herisa i Bartona. Za "kapiranje" Jokiceve kreacije je potrebno vreme. Oni su to imali, MPJ tek treba da dobaci do tog stupnja.

Link to comment

Porter moze samo da bude homeless man KD. Inace su Klipersima bas dopustili da igraju musku odbranu sa dosta kontakta, kada zatreba sudije znaju da povuku u korist favorita.

Edited by Micko8
Link to comment

Nisam siguran sta si tacno mislio pod homeless man KD. Neka Porter bude i 60-70% igraca kakav je KD i neka ostane zdrav i to je opet u najgorem slucaju borderline all-star i dosta solidan starter koji ce Jokicu znaciti. Mislim videcemo. Sport je ovo i svasta se tu izdesava i okrene stvari na tumbe. Moj omiljeni igrac Penny Hardaway je posle cetiri jake sezone izvalio koleno i posle vise nije licio na sebe. Posle njega bojim se da prognoziram karijere jer evo dvadeset i kusur godina kasnije nisam prezalio sto mu je ta povreda upropastila karijeru.

Link to comment
1 hour ago, frenk_castle said:

Nisam siguran sta si tacno mislio pod homeless man KD. Neka Porter bude i 60-70% igraca kakav je KD i neka ostane zdrav i to je opet u najgorem slucaju borderline all-star i dosta solidan starter koji ce Jokicu znaciti. Mislim videcemo. Sport je ovo i svasta se tu izdesava i okrene stvari na tumbe. Moj omiljeni igrac Penny Hardaway je posle cetiri jake sezone izvalio koleno i posle vise nije licio na sebe. Posle njega bojim se da prognoziram karijere jer evo dvadeset i kusur godina kasnije nisam prezalio sto mu je ta povreda upropastila karijeru.

Tehnika vodjenja lopte mu je  ocajna, kada pocne da je dribla osecaj je da ce odmah da je izgubi, nema ni neku  preteranu individualnu tehniku, go to go move, u odbrani je ocajan , ima dobar sut za tri poena i aktivan je na skoku to mu je plus .  On je neki Rudy Gay nivo igraca.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...