Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

West :

 

Lakers - Blazers  4:1

Clippers - Mavericks 4:0

Denver - Utah 4:2

Houston - OKC  4:3 (ako se russ vrati negde na pola serije, ako ne 4:3 za okc)

 

East :

 

Bucks - Magic 4:0

Raptors - Nets 4:1

Boston - Phila 4:1

Indiana - Miami 2:4

Link to comment

West :

 

Lakers - Blazers  4:1

Clippers - Mavericks 4:1

Denver - Utah 3:4

Houston - OKC  3:4

 

East :

 

Bucks - Magic 4:0

Raptors - Nets 4:1

Boston - Phila 4:3

Indiana - Miami 1:4

Link to comment

West :

 

Lakers - Blazers  4:2

Clippers - Mavericks 4:2

Denver - Utah 4:2

Houston - OKC  4:2

 

East :

 

Bucks - Magic 4:0

Raptors - Nets 4:1

Boston - Phila 4:1

Indiana - Miami 2:4

Link to comment

 

West :

 

Lakers - Blazers  4:1

Clippers - Mavericks 4:1

Denver - Utah 2:4

Houston - OKC  2:4

 

East :

 

Bucks - Magic 4:0

Raptors - Nets 2:4

Boston - Phila 4:0

Indiana - Miami 2:4

Link to comment

lakers - blazers 4-0

clippers - mavs 4-2

nuggets - jazz 4-2

rockets - thunder 4-2

 

bucks - magic 4-0

raptors - nets 4-0

celtics - sixers 3-4

pacers - heat 1-4

Link to comment

West :

 

Lakers - Blazers  4:1

Clippers - Mavericks 4:1

Denver - Utah 4:2

Houston - OKC  4:3

 

East :

 

Bucks - Magic 4:0

Raptors - Nets 4:1

Boston - Phila 4:2

Indiana - Miami 2:4

Link to comment
2 hours ago, 189- said:

lakers - blazers 4-1

clippers - mavs 4-2

nuggets - jazz 4-3

rockets - thunder 4-1

 

bucks - magic 4-0

raptors - nets 4-1

celtics - sixers 4:2

pacers - heat 2-4

fify

Link to comment

Umesto prognoze..

 

Orlando bez Ajzaka, sa Gordonom za koga se ne zna dal će početi seriju, a i sa njima ne bi trebalo da može da uzme više od jedne utakmice Milvokiju. Vrlo je verovatno da grešim, ja nisam neki fan Milvokija mada su brojke neumoljive, jednostavno neki moj osećaj mi ide na to da biram što se kaže field protiv njih na Istoku. Biće prilike o tome da se razglaba kasnije, Orlando zasigurno ne bi trebalo da bude tim koji će da ih namuči.

 

Bruklin na drugoj strani protiv Toronta.. Iako lično navijam za njih na istoku, Toronto je uvek muku mučio sa startom plejofa kada su favoriti. Sada je okruženje malo drugačije, rekao bih da im često domaći teren i nije bio prednost jer im stvori previše pritiska. Bruklin je i ovakav odlično posložena ekipa, Von je uradio super stvari, igraju u sistemu, ali im je ovde problem što im go to scorer u vidu Leverta ide na zid Toronta u vidu Anunobija. Komotno vidim da Bruklin može da im uzme recimo 2 utakmice i da uopšte neće biti šetnja po parku za Reptorse. 

 

Majami je možda igrao najlepše u Orlandu, Spolstra je bog košarke kako ih je posložio. Pet Rajli je bog menadžmenta. Sunce i zakoni Floride pomažu ali sjajno je kako uspeju da naprave kompetitivan tim i da uvek nekako dovuku nekog all star igrača i da od ostalih izvuku maksimum. Ako će Indijana da ima šansu da ih poremeti moraće to da urade odbranom jer se ne mogu ispucavati sa njima. Možda ako Oladipo poludi, Voren zadrži formu i dobiju neočekivano nešto od Tarnera protiv Bama. Nisam mnogo gledao generalno Istok ove sezone, ali me je Bam oduševio, uopšte nisam znao da toliko napada ide kroz njega. Uz to mi deluje da Dragić pije neke pilule protiv starenja. Svi daju prednost Majamiju ovde, ja mislim da ide u 7 utakmica i ne bih se iznenadio ni da Indijana dobije ali po svemu prikazanom i po rosteru i dubini jeste Majami favorit. 

 

Kad sam video kako napad Filadelfije izgelda sa Simonsom na četvorci u onoj prvoj utakmici protiv Indijane a da pritom ništa nisu dobili u odbrani, šta više izgubili su ubacivanjem Miltona a izbacivanjem Horforda iz petorke sklon sam da skočim u bandwagon onih koji kažu da imaju veće šanse protiv Bostona bez Simonsa. Ako će da dobiju Seltikse moraju da dobiju nešto ekstra od bekova. Ričardson recimo, primer igrača koji je blistao u Majamiju. Horford primer igrača koga ne znaju da iskoriste. I ovo je serija za Embida gde će da pokaže da je u rangu sa Jokićem ili će opet da bude povređen, uvređen, da promašuje trojke i slično. Angažovan Embid na obe strane terena, sa nekim njegovim ludačkim brojkama za koje jeste sposoban, da pravilno koriste Horforda, da šuteri pogađaju spolja a ništa od toga nije sci fi i oni mogu da dobiju ovu seriju. I onda čujem negde Kanter u stvari jako dobro brani post protiv Embida. Tako ako bude, nek se kupe odmah kući. 

 

Denver mora da dobije Jutu kako zna i ume. Gober je verovatno najgori mečap za Jokića ali mislim da je naučio kako da igra protiv njega. Konli je u boljoj formi, pisao sam x puta o tome, Mičel može da poludi, pogotovo protiv slabašne odbrane bekova Denvera. Ingls je igrao mnogo bolje u Orlandu nego tokom sezone, ali nema tu dubine. Njima je klupa Klarkson koji tačno radi ono što treba da radi, ali malo je to. Ok, promeniće rotacije, igraće verovatno Mičel i sigurno Ingls više sa klupom i kad kažem klupa znači igraće sa 3 igrača sa klupe, jer im fali ball handling u takvim petorkama, u plejofu se skraćuje rotacija, sve im to ide na ruku... Ali su tanki i dalje. I bez Herisa i Bartona mislim da Denver ima dovoljno. Denver najslabije brani trojke u ligi ili među najslabijima je /hello Majk Meloun defanzivni mag/ a Juta najbolje šutira trojke u ligi ali nema Bojana. Da je Bojan zdrav to je 50-50 serija, ovako u 7 utakmica mora da dođe do izražaja što Denver ima više kvalitetnih igrača i generalno ima najboljeg igrača u seriji. 

 

Držim se priče da Hjuston neće dobiti plejof seriju. Jeste Kavington bolji igrač defanzivno nego što se mislilo da će biti u ovoj small ball postavci, ali nemoj da se zajebavamo da je to dovoljno. Da igraju protiv Dalasa ili Portlanda koji su 7 ili 8 birao bih i Dalas i Portland. Nije košarka u toj fazi i nikad neće ni biti da ovakva ekipa Hjustona može baš toliko da se sprda sa tim small ballom, ovo je preterivanje. Uz to je Oklahoma dugačka ekipa, znaju se uloge, ne igraju sa indijancima nekim koji će da prihvate da se jure sa njima po terenu. Biće ekstremno zanimljiva serija sa neke taktičke strane. Možda grešim i možda smo došli u neki period stvarno kada baš sve što se mislilo o košarci do pre samo 5,6 godina može da se baci u vodu, ali rekao bih da nismo dotle došli. 

 

Dalas nema dužinu da igra protiv Klipersa. Ne vidim da iko ima. Osim što su im Lejkersi loš mečap ko i svima zbog toga što u ligi nema ko da čuva tavkog igrača ko što je Dejvis. Onda kažu Porzingis unicorn. Unicorn moj kurac. Nadam se da je Karlajl pošto nema spora da je dobar trener sačuvao neki kec u rukavu za plejof jer ovo što smo videli od njega u Orlandu me baš negativno iznenadilo. Ima i do kvaliteta rostera koji realno overachieve ove sezone, ali eto nekako se nadam da mogu da spreme nešto čisto da bude malo zanimljivije od nekih 4-1 koliko ja očekujem za Kliperse. 

 

Možda Dejm ima snage da ubaci u desetu brzinu i da ima prosek od 55 protiv Lejkersa. Možda Mekkolum ima snage da izvuče još jednu plejof seriju povređen. Možda će Melo da prihvati da stoji u uglu i šutira odnosno da bude Trent Jr. i da pogađaju te otvorene šuteve i Vajtsajd ne bude Vajtsajd i Kolins počne da igra košarku i onda ćemo verovatno imati seriju. Bez svega toga ne vidim kako će Portland da odbrani bilo šta. Levert im je pravio malu decu, Lebron i Dejvis.... Lejkersi bar imaju Grina da bace na Lilarda kao nekog plus defanzivca, u krajnjem slučaju bi Lebron morao da se sagne malo i da izgrinduje odbranu tu, ali ovi baš nemaju nikog da bace na Lebrona. Možda ćemo videti više minuta za Gejbrijela. Ako Portland izvuče više od jedne pobede, ja im stvarno skidam kapu. Jeste počeo Lilard malo da mi ide na živce sa onim Hardenovskim izlascima iz blokova i bar 4 pokušaja po utakmici gde se baci u nadi da će da dobije faul na šutu za 3, ali generalno je dečko pokidao za sve pare ovaj bubble. 

  • +1 6
Link to comment
6 hours ago, napadaj said:

West :

 

Lakers - Blazers  4:2

Clippers - Mavericks 4:1

Denver - Utah 4:3

Houston - OKC  3:4

 

East :

 

Bucks - Magic 4:1

Raptors - Nets 4:2

Boston - Phila 4:2

Indiana - Miami 2:4

 

Edited by Bogotac
Link to comment

Nazovite me kako god hoćete, ali ovo je joke. Da sam mu saigrač bio bih užasno besan. Konli ima bar 2 dece da ja znam, nije mu ovo prvo dete. Ajzea Tomas je jebote igrao kad mu je sestra poginula. Nisu svi ljudi isti niti smatram da je to dobra odluka Ajzeina ali ne vidim da Konli može da pomogne ženi da se porodi. I ovako nemaju igrača za rotaciju. 

Edited by theanswer
Link to comment

Ne znam jebem li ga, tako što će naterati Vestbruka da ih pobedi? Ne znam kako mogu daleko bez legitimnog igrača koji napada obruč iz rolla. Znači manje pnr, više izolacije, switch je ok, ali iz switcha napadaš izolacijom, samim tim igrače stoje, nema te kretnje željene u napadu. Disciplinovane odbrane mogu da izađu na kraj sa tim. U odbrani im duva promaja, nema korekcije iza prve linije, nedostatak Kapele nije u tome da može da brani peticu na postu nego što je reket bušan na prodorima i nema ga u roll igri u napadu. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...