Jump to content
IGNORED

Revizionizam, ili svakim danom sve vise napredujemo...


namenski

Recommended Posts

Bili su isprovocirani. Svi znaju da su Židovi bili komesari NKVD pa da spreče NKVD da se vrati. Isto kao i u NDH da spreče srpske pandure da vrše represiju, morali su temeljno da se odbrane. 

Link to comment

Uh, a ja mislio da se to neće spominjati jer je naplaćeno s onih 700 ljudi iz Veleprometa čiji se grob ne zna, silly me

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
3 hours ago, Roger Sanchez said:
.. jer šurovanje s nacistima ne smije se oprostiti nikome....! - ... osim Sovjetskom Savezu, malom, slatkom, nemoćnom Sovjetskom Savezu

Jel' to nema Andurila pa si morao ti da uletiš!?

 

Al' dobro šta je tu je, nego reci mi kome to svega ti nije oprošteno?

I od koga se to traži da se kaje, da se posipa pepelom i da moli za oprost?

I jel' se od nekoga traži da nešto i plati?

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, apostata said:

Al' dobro šta je tu je, nego reci mi kome to svega ti nije oprošteno?

I od koga se to traži da se kaje, da se posipa pepelom i da moli za oprost?

I jel' se od nekoga traži da nešto i plati?

Pa od Ukrajine se traži da se samoukine, ako ne milom, onda oružjem

  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, Roger Sanchez said:

Pa od Ukrajine se traži da se samoukine, ako ne milom, onda oružjem

:blink:

Kakve sada veze 'Dogovor o nenapadanju ...' i svi dogovori i paktovi potpisani prije njega sa Njemačkom, imaju sa samoukidanjem Ukrajine? 

Link to comment

Pa autori agresije na njih navode da je njihovo šurovanje s nacistima prije 70 godina bitan razlog zašto njihova država ne bi smjela postojati danas, a po mogućnosti ni oni kao narod.

 

Taj aršin naravno ne primjenjuju na sebe ni sekunde, Ribbentrop-Molotovima, Katynima, Vlasovima, Wagnerima i Rusičima unatoč

Edited by Roger Sanchez
  • +1 1
Link to comment

Prestao, ali Putinova Rusija direktno baštini onaj isti sadržaj koji je Staljinov SSSR direktno baštinio od Nikolajeve Rusije - ruski nacionalizam, i u njegovo ime okupljanje zemalja izgubljenih u prošloj krizi, od delte Dunava do Viborga (SSSR) ili (zasad) od delte Dnjepra do Grodna (Putinova RF), dalje se na zapad ovaj put ne smije jer je nuklearno osjetljivo.

 

Sve pobjede Crvene armije se sad uzimaju kao pobjede ruske vojske i ruskog naroda, tako ih se obilježava i tako se njihovo poštivanje od drugih traži, nitko iz bivšeg SSSR-a osim Rusije ne pravi drame oko potrebe za cjelivanjem njihovih obilježja. Istodobno, kobne zablude i greške boljševika koji su tu istu armiju organizirali i vodili, a to je stvaranje lažnih naroda i njihovih lažnih država s lažnim granicama, kritizira se iz samog Kremlja u predvečerje rata kao nešto čemu se treba stati na kraj. Taj se dio, je li, ne treba cjelivati

  • +1 3
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Koliko je to sve tačno, knjige bi se mogle napisati... a verovatno su već i napisane. Samo, uglavnom neće biti pročitane. Stara predubeđenja su udobnija, kao stare cipele.

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, Roger Sanchez said:

Pa autori agresije na njih navode da je njihovo šurovanje s nacistima prije 70 godina bitan razlog zašto njihova država ne bi smjela postojati danas, a po mogućnosti ni oni kao narod.

 

Taj aršin naravno ne primjenjuju na sebe ni sekunde, Ribbentrop-Molotovima, Katynima, Vlasovima, Wagnerima i Rusičima unatoč

Ja vjerujem da je Putin ili neko iz njegove nomenklaturne bagre mogao to reći, no ubij me  ja ne pamtim taj momenat, te da li bi ti bio problem da me podsjetiš?

Link to comment
On 29. 8. 2023. at 9:24, Indy said:

Koliko je to sve tačno, knjige bi se mogle napisati... a verovatno su već i napisane.

Bilo bi jos tacnije kada bi se Ukrajina suprotstavila novokomponovanom ruskom monopolisanju/svojatanju pobede nad nacistickom Nemackom i to u ime svog ne malog doprinosa toj pobedi, bas kao i zrtvama koje je podnela.

Umesto da se okrece ne verovatno napisanim - ima ih vec na stotine - nekim drugim, drugacijim knjigama, tumacenjima, novocitanjima istorije: banderama i njima slicnima, sve pokusavajuci da preskoci deo svoje CCCP istorije: to je zaba koju je tesko progutati, znaju u 1 Hrvatskoj, a i po jos ponegde, uglavom tamo - gle cuda - gde se zdusno pomagalo Hitleru - pa se tako prigodno izvlace po potrebi partizani i komunjare i raznorazni antifasisti, ali se jos prigodnije polaze cvece po raznim Blajburzima, sve k'o od ljute guje bezeci od - jugoslovenskog...

Ako iko, pored Rusije, ima pravo, a bogami i duznost da se bori za svoju WW2 istoriju i doprinos pobedi nad fasizmom - to je Ukrajina: ovako kako je, dovela je sebe u situaciju da osudjuje pakt Ugovor o nenapadanju izmedju Nemacke i CCCP k'o da je, boze me prosti bila tada negde na obalama Atlantika, zaboravljajuci, u zaborav gurajuci milione Ukrajinaca koji su toj pobedi dali zaista nemerljiv doprinos.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...