Jump to content
IGNORED

Revizionizam, ili svakim danom sve vise napredujemo...


namenski

Recommended Posts

Srbija na muralu Sigimunda Goetze-a u Foreign Office-u: Britannia Pacificatrix. Personifikacija Srbije i Crne Gore na jednom od najvaznijih murala u Londonu, u secanju na zavrseni Prvi svetski rat. Srbija je devojcica koji cuci odmah iza Britanije, grleci i teseci Crnu Goru, kojoj je lice sakriveno zbog kapitulacije. Tu je i Belgija. Male zemlje, ali veliki saveznici. 

 

Rođo, bili smo u NATO-u kad je to bilo prava stvar.

 

Inside_the_Foreign_Office-_The_Goetze_Mu

Edited by Lord Protector
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Desno od Britanije bi trebalo da su njeni dominioni, a ne Srbija i Crna Gora. 

 

edit: jesu devojčice Srbija, Crna Gora i Belgija, sad izguglah. 

 

 

 

 

Edited by Amos
Link to comment
On 14. 11. 2023. at 12:28, Lord Protector said:

Dominioni su desno, Srbija, Belgija i CG su pod skutima Britanije. Pogledaj zastave.

Na stranu ova britanska pateticna WW1 kic pizdarija, ali kada smo vec kod skutatm, zasto Hrvatska nije ispod skuta Srbije? :ohmy:

On 13. 11. 2023. at 15:54, Roger Sanchez said:

Ček. nisam još ni ubacio Rumunjsku, koja je isto pravednički i oslobodilački krenula oslobađati svoj rođeni narod, i onda 1918. za razliku od Srbije bila primorana na bezuvjetnu kapitulaciju jer je ostala i bez zaleđa.

Onu Rumunjskutm koja se po italijanskom recepisu kurvala od pocetka rata, lelujala izmedju Centralnih sila i Antante, oce-kaki-nece-kaki sistemom, da bi pogurana diplomatijom, mitom u teritorijama, nemackim zastojem kod Verdena i pre svega uspehom Brusilovljeve ofanzive usla u rat leta 1916. i za rekordno kratko dobila preko picke, prepustivsi Bukurest, naftu i zito Nemima i sacuvavs samo privid drzavnosti zahvajujuci angazovanju ruskih rezervi zivotno zainteresovanih za svoje juzno krilo...

I jos toliko toga sto naravno Роџер пл. Санчез verovatno zna, ali mu je od znanja :puke: prece posto-poto dokazati i pokazati da Srbija, itd, itd..., taj rad...

Ono lepse zvuci 'krenula Rumunjska pravednicki o oslobodilacki oslobadjati svoj rodjeni narod...'

Al' joj se nije dalo do avgusta 1916... :D 

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Na stranu ova britanska pateticna WW1 kic pizdarija, ali kada smo vec kod skutatm, zasto Hrvatska nije ispod skuta Srbije? :ohmy:

 

 

Ma jeste, samo se ne vidi

Link to comment
  • 2 months later...

skandal!!!!

 

doduše govorimo o državi i društvu u kome je četništvo postalo mejnstrim. pa što onda ne bi isto postale i druge formacije koje su sarađivale ili bile pod direktnom komandom okupatora

Link to comment

Cekaj da pogledas Operacija Halyard, Radosa Bajica :D, inace srpskog predstavnika na filmskom festivalu u Moskvi :isuse:, mozes i knjigu da procitas, odavno je prevedena...

Samo, nije toliko do umetnickih prikaza, novokomponovani mladjahni istoricari kolo vode, pa tako nikom na pamet ne pada da publikutm barem upozori na cinjenicu da se spasavanje saveznickih vazduhoplovaca mozda moze tumaciti kao potez usmeren na sprecavanje mogucnosti da vazduhoplovci pod zastitom JVuO ne zavrse kod - Nemaca...

Ili postanu svojevrsni - taoci.

Buduci da pomenuta operacija slucajnotm koincidira sa Proglasom kralja Petra II kojim se pripadnici JVuO pozivaju da se pod hitno prikljuce partizanima i kojim se dezavuise saradnja takozvanog Pokreta DM sa Nemcima...

BTW, avioni koji su dolazili po vazduhoplovce su, u dolasku, prelecuci Jugoslaviju na putu iz Italije teret sa potrepstinama planski izbacili - partizanima.

Partizanima koji su, mada se to ne racuna, takodje spasli preko 1,500 saveznickih vazduhoplovaca takodje americkim avionima koji su, u sklopu saradnje saveznika, evakuisali, uglavnom iz Crne Gore, nekoliko hiljada civila, zena i dece pretezno i koji su, tek da se pomene, kraj rata docekali na sigurnom, smesteni u logore koji su se nalazili u danasnjoj Gazi...

Sitnice poput:
 

Quote

 

Ovi engleski piloti bil su mladi ljudi, ispod trideset godina. Na sebi su imali lepe, uredne uniforme, žute boje. Na glavama kape slične boje, u kratkim kožnim kaputima kao sadašnje vindjakne. Docnije, prilikom saslušavanja, ja sam video nekakve pločice na stolu ispred četničkog sudije Makse.

...

Neko je od četničkih komandanata naredio da im se skinu uniforme i daju seljačka odela, pa je tako i urađeno.
...

U to vreme preki sud je neprekidno zasedao u Sikolu. Da bi ovi engleski piloti mogli da budu saslušani, doveden je jedan četnik iz brigade Siniše Pazarca iz Homolja, koji je znao engleski, da bude tumač. Njima je u Sikolu održanosuđenje. Osuđeni su na smrt. Pročitana im je smrtna presuda, ali zbog čega su osuđeni na smrt, nije mi poznato.
...

Ova dva engleska pilota ubio sam odmah blizu Sikole, iznad štaba na jednoj utrini. Prvo sam ubio manjeg, a zatim
većeg. Ova ubistva sam izvršio klanjem, kao i ranije. Meni su u tome pomagali Ljuba Koljač i Bosanac. Engleskog pilota nižeg rasta zaklao sam dok je bio u stojećem stavu. Držali su ga Ljuba i Bosanac. Kada su potom doveli onog višeg rasta, mi smo ga naterali da sedne i ja sam onda prišao otpozadi i prerezao sam mu grkljan. I jednom i drugom
ruke su bile vezane pozadi. Znam da su oni neprekidno govorili: »ingliš, ingliš« i slično. Oni nisu odmah izdahnuli. Onaj viši rastom duže vreme se koprcao i trzao. Kada su izdahnuli, ja sam obrisao kamu i njihovi su leševi ostali na tom mestu. Po povratku u štab, raportirao sam Đoki kapetanu da sam izvršio zadatak. Hajduković mi je potom dao englesku
bluzu manjeg engleskog pilota, koju sam nosio i u kojoj sam se slikao.
Na kraju dodajem da su od padobrana ovih engleskihpilota u Salašu šivene košulje za četnike. I ja sam dobio jednu košulju koja je sašivena od engleskog padobrana...

U vezi sa ubistvom ovih Engleza više nemam šta da izjavim.

 

Iz zapisnika sa sudjenja Vojislavu Rajcicu poznatom kao Pozarevac, neka 1981. godina...

Iz istog zapisnika, doduse ne o Englezima, sovjetski ratni zarobljenici pobegli iz Borskog rudnika:

Quote

I šta su Rusi rekli kada su čuli presudu? Kako su reagovali?
— Psovali su.
— Psovali? Koga su psovali?
— Psovali su četnike, psovali su sve. Dražu Mihajlovica,
Mihajla... sve. Ne mogu ja sad da ponovim, taj njihov jezik ne mogu da ponovim.
— Dobro, dalje.
— I onda Sava Kaplar izveo jednoga iz štale i dao mi da ga vodim uz jedan potok, tu sam ga u tom potoku, pored
jedne reke, ubio, zaklao.
— Imaš li u vezi sa tim slučajem još nešto da kažeš?
— Ma imam, čekaj, gde sam drugog ubio. To sad ne mogu da...
— Dobro, jesi li i drugog ubio?
— Jesam, jesam. Ono što jes, jes...
— Jesi li znao njihova imena?
— Jedan se zvao Kosta, Kostja, Kosta, Kosta...
— Drugi? Aleksandar?
— Aleksandar. Tačno, Aleksandar.


 


 

Edited by namenski
  • +1 3
Link to comment
16 hours ago, namenski said:

 

Samo, nije toliko do umetnickih prikaza, novokomponovani mladjahni istoricari kolo vode, pa tako nikom na pamet ne pada da publikutm barem upozori na cinjenicu da se spasavanje saveznickih vazduhoplovaca mozda moze tumaciti kao potez usmeren na sprecavanje mogucnosti da vazduhoplovci pod zastitom JVuO ne zavrse kod - Nemaca...

Ili postanu svojevrsni - taoci.

 

 

Ovako kako ti pishesh chetnici samo shto nisu poklali pola saveznichkih pilota, a pola predali Nemcima.  Na drugoj strani su ovi Vuchicevi koji ce istoriju prezentovati da su chetnici u Pranjanima spasli sve pilote koji su ikad pali iznad Srbije, a partizane nece ni pomenuti.

U realnosti mozemo da konstatujemo da su chetnici uchestvovali i podrzavali akcije spasavanja saveznichkih pilota sa teritorije koje su oni pokrivali. U to vreme 1944te, saveznichka pomoc je potpuno okrenuta partizanima, kao shto i sam pishesh.

 

 

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, Ted said:

skandal!!!!

 

doduše govorimo o državi i društvu u kome je četništvo postalo mejnstrim. pa što onda ne bi isto postale i druge formacije koje su sarađivale ili bile pod direktnom komandom okupatora

 

Da bi postalo main za knjige stavis paradu neke grupe koja marsira pod okupacijom na pozornicu, znaci trebalo bi da je nesumnjiva potpuna saradnja sa nacistima. Na taj nacin godinama opanjkavan, dakle pokret pod sumnjom, bice za deceniju jedini pokret otpora. Ovi likovi nista ne rade slucajno jos od 91

Ili 41, meni su svi ista ekipa, stogodisnjaci/dvestagodisnjaci

Edited by villiem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...