Jump to content
IGNORED

Revizionizam, ili svakim danom sve vise napredujemo...


namenski

Recommended Posts

19 minutes ago, Roger Sanchez said:

Nemoj biti takav, druže namenski, volim ja čitati te priče u kojem je jedna jedina zemlja u svoje zlatno doba bila izoperisana od nacionalizma, imperijalizma, ma bilo kakve zloće.

 

Posebno kad se sjetim da ju je dogovor velikih sila jedva spriječio par godina ranije da krene u rat protiv Austro-ugarske

Niti je bila operisana od nacioalizma, imperijalizma, zloce, niti je to u postu receno, nije ni tema, ni povod, zlatno doba je novokomponovana prica, ali je avgusta 1914. bila to sto je bila, ni manje, ni vise...

I na to kakva je bila ne treba da je podsecас ti i slicni tebi: vezbaj se na necem drugom, mani se izleta u istoriju Srbije, sa svim njenim promasajima, dostignucima, posrnucima, to su u Srbiji znali bolje od tebe i tebi slicnih, citaj neke druge price...

Elementarni dobar ukus, najobicnije domace vaspitanje kao sto rekoh...

 

Ili - одјеби бре :s_d:

Link to comment
15 hours ago, namenski said:

mani se izleta u istoriju Srbije

Ako ćeš se ti manuti izleta u istoriju Hrvatske i Jugoslavije, :agreed:

 

inače

15 hours ago, namenski said:

одјеби бре :s_d:

 

Link to comment

Ja se ne slažem da Rođa ne treba da piše o srpskoj epopeji, Apisu i crnorukcima, to je svakako za pohvalu, podržavam. Nikad se ne zna, možda ide putevima kojima se ređe ide, orjunaškim, integralno-jugoslovenskim. Posebno ako piše o Viteškom kralju Aleksandru I ujedinitelju, on je Hrvate mnogo više zadužio nego Srbe.

Edited by Lord Protector
Link to comment
2 minutes ago, Lord Protector said:

Ja se ne slažem da Rođa ne treba da piše o srpskoj epopeji, Apisu i crnorukcima, to je svakako za pohvalu, podržavam. Nikad se ne zna, možda ide putevima kojima se ređe ide, orjunaškim, integralno-jugoslovenskim. Posebno o Viteškom kralju Aleksandru I ujedinitelju, on je Hrvate mnogo više zadužio nego Srbe.

 

sociopata.

Link to comment
20 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ako ćeš se ti manuti izleta u istoriju Hrvatske i Jugoslavije, :agreed:

Ipak si ti definitivno 1 :puke:: od spinovanja 1 konkretnog posta, uobicajeno i ocekivano si nabacio velikosrbovanje, zlatnotm doba i ostala nacionalisticka sovinisticka ortopedska pomagala, mucenutm Belgiju, na koju se - gle cuda - nisi vracao.

Jebote, nema, na Ukrajini pogotovo, tvog posta u kome ne propustas priliku da podmetnes Srbiju, vucica, srpskotm putinoljublje, itd, itd, ostatak tvog forumskog opusa da ne pominjem...

Sto se istorije Hrvatske tice: moja i tvoja :isuse: Hrvatska, bogu hvala - nisu isto: tvoje pokondireno, novokomponovano, purgersko evropejisanje, deljenje lekcija iz demokratizacije :isuse: sacuvaj za sebe i one koji se na to primaju, istoricarenje koje ste pretvorili u svedski sto sa serviranim asortimanom od hrvatskih partizana do Blajburga, pa mi, evo, uslovljavas i istoriju Jugoslavije :isuse:...

Neka hvala...:puke:

 

Sto se uvodnog posta tice, na trenutak sam kada sam video da si replicirao, gajio slabasnu nadu da ces pokazati barem trunku empatijetm za malu zemlju koja je - uprkos svim pizdarijama - avgusta '14. bila napadnuta od neuporedivo nadmocnijeg neprijatelja, empatijutm koju tako stedro i u skladu sa linijom prosipas na Ukrajini, takodje napadnutoj od neuporedivo nadmocnijeg agresora, izgubila skoro polovinu stanovnistva, itd, itd, znas vec, taj rad, Srbija do Tokija...

Zajeb'o sam se, priznajem: kozojepci, BTW uobicajen naziv za sve juzno od Dunava, su ocigledno nosili prekratke suknje, izazivali takoreci, u svakom slucaju ne zadovoljavaju kriterijume 1 prosvecenog Evropejca da im se oda duzno postovanje... 

Ako ni zbog cega drugog ono sto su ih, tu negde oko primirja :isuse: i u 1 Zagrebu cekali kao - oslobodioce.

I браћу.

 

Jos samo ako bi bio ljubazan da ne odgovaras bio bih ti vecito zahvalan, sve si u pravu...:s_d:

 

 

 

Link to comment
17 hours ago, Roger Sanchez said:

Ma naravno, sasvim je slučajno formalno pokrenut točno 15 dana poslije Nikolajeve abdikacije, sigurno ne zato jer se Aleksandar po prvi put usrao da bi Srbija mogla izgubiti rat pa za svaki slučaj odlučio podnijeti žrtvu streljanicu

 

Unutarpolitički razlozi su ipak prevladali. Apis bi bio problem u oslobođenoj Srbiji, kao što je bio problem od 1903. do 1914, posebno Pašiću i radikalima. Zapadni saveznici su imali neke kontakte sa Austrougarskom o separatnom miru preko Švajcarske, srpska strana je čula za to, pa je bila oprezna, ali od toga nije bilo ništa. Apis je imao jedan uradak koji je bio problematičan i koji nije smeo da izađe na svetlo dana, ali to je bilo efemerno.

Drugo, Nikolajeva abdikacija jeste bila problem, ali ne nerešiv za srpsku stranu. Preko masonskih krugova (Pašić, Pupin, Aleksandar...) Srbija je umesto Nikolaja dobila još veću zaštitu u liku Vilsona. Maksimalno se izašlo svim ratnim zahtevima i ciljevima Srbije.

 

Edited by Lord Protector
  • +1 2
Link to comment

Uzgred, u trenutku abdikacije, vlada Rusije nema namere da napušta rat, čak i obećava da će letnja ofanziva ostati - ofanziva Kerenskog kreće krajem Juna.

Link to comment
49 minutes ago, namenski said:

pokazati barem trunku empatijetm

Meni ne fali empatija prema maloj zemlji koja je gotovo neposredno prije velikog rata podosta uvećana za svoj mini-Kongo, nego mi fali ikakva empatija prema tvojem epskom nacionalelitističkom kičeraju kojem si sklon, ovaj put o ''jednoj jedinoj''. Nuzgred, i Luksemburg je pregažen ko mu'a, a da definitivno nije ni mrava zgazio, a nisi nekako spomenuo ni Crnu Goru, valjda si je odmah podveo pod kategoriju srpstvo, što je ok coming from you :s_w:

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Ovo je vec besramno podmetanje, doduse ne znam zasto me to ne cudi:

 

21 minutes ago, Roger Sanchez said:

ovaj put o ''jednoj jedinoj''

Jedino moje jedno jedino odnosilo se na:

On 11. 11. 2023. at 20:36, namenski said:

a socijaldemokratije - osim jedne jedine :s_d: - listom usrale motku...

Nista Crna Gora, nista iko drugi...

Uostalom, znas ti to sve, ali svaka prilika je dobra, treba odraditi normu...

Toliko o epsko nacionalistickom kiceraju kojem sam inace sklon...

 

Aj sad ti nastavi sa Luksemburgom, Belgijom, mini Kongom, itd, itd, slavi primirje kad ti vec ne ide Dan Pobede ;)...

 

 

I mani me se :s_d:

 

'ajmo dalje, jos malo jeftine epike:

 

Ispracaj-Srbija-WW1.jpg

 

sutjeska-milinklade-sm.jpg

 

 

Link to comment

Da, naravno, sa sve podelom na pravedne i nepravedne ratove, to je tokom i posle WW1 i teorijskitm reseno, obrazlozeno, sa sve unosom u odgovarajuce Konvencije ukljucujuci i pravo svake zemlje na odbranu, status neregularnih boraca i gomilu drugih stvari koje se tebi u ovom i ne samo ovom slucaju ne uklapaju u formulu i koje koristis zloupotrebljavas prema trenutnim potrebama...

 

A sad me zaista obidji u troskocima, inace cu promeniti nick u zoger....:s_d:

 

Hvala.

Link to comment

Rodjo, 11.XI je Dan kada je napravljeno primirje. Kraj rata u kome su vojska i civili jedna male zemlje ucinili sve moguce i nemoguce da prezive. 

Da li ti se to svidja ili ne, iskreno nije me briga sta mislis, budi barem dovoljno kulturan da cutis ako nemas nista pametno da kazes.

 

Ubacivanja Konga, Crne Gore itd ustvari je jeste primer naslova teme - Revizionizam ...

Link to comment
Quote

Если какое-либо государство, по формальным соображениям, и имело право на национальную оборону на своей стороне, то этим государством является Сербия. Лишенная австрийскими аннексиями своего национального единства, находящаяся под угрозой со стороны Австрии в смысле самого ее существовании как нации, вынужденная Австрией к войне, она борется, согласно всем человеческим представлениям, за существование, за свободу и за цивилизацию своего народа...

Roza Luksemburg, 1914.

  • Hvala 1
Link to comment
54 minutes ago, x500 said:

Ubacivanja Konga, Crne Gore

Ček. nisam još ni ubacio Rumunjsku, koja je isto pravednički i oslobodilački krenula oslobađati svoj rođeni narod, i onda 1918. za razliku od Srbije bila primorana na bezuvjetnu kapitulaciju jer je ostala i bez zaleđa.

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...